rüya günlüğü

hakan bıçakcı kitabı.
ilk baskısı 2003 yılına ait.
tatlı rüyalar'ın tahtını sarsmıştır bu açıdan.
alpercim, bu kitaptan etkilenip yazdın değil mi?
neyse, güzel kitap. biraz daha emek verilseymiş son kısımlarına iyi olurmuş.
insanda nedense sabırsızca, alelacele yazılmış hissi uyandırıyor bir yerden sonra.
devamını gör...
görülen rüyaların hatırlanıldığı kadarıyla not alınmasıyla rüya günlüğü tutulabilir. gördüğüm enteresan rüyaları yazmayı severi*m. rüya günlüğü tutanlar parmak kaldırsın. *
devamını gör...
insanların çoğu gördüğü rüyalarını unutuyor. bu kadar frekans kirliliğinde gündüz yaşadıklarımız unutuyoruz da ,rüyaları hatırlayacak mecal mi kalıyor muhayyilerimizde.
devamını gör...
yazmaktan nefret ederim. önemli şeyleri bile yazmıyorken rüyaların günlüğünü tutmak ayıp olurdu. bir de tabi rüyaların hatırlanması olması konusu var. hiç birini hatırlamam.
devamını gör...
tutmanın somut bir faydası olup olmadığını merak ettiğim şey. fazlaca rüya görüyorum ve çoğu da kötü rüyalar. bir kere gördüğüm kötü bir rüya unuttuğum kaygımı ortaya çıkardı. eskisinden çok daha kaygılıyım o konuda mesela. beni çok kötü etkiledi. geçende bir arkadaş "eskiden rüya günlüğü tutuyordum" dedi. benim de aklıma yattı, hoşuma gitti. son 5 gündür rüya günlüğü tutuyorum ama bunun somut bir faydası olduğunu umuyorum. internette düzgün bir kaynak bulamadım. rüya günlüğü tutmanın ne gibi faydaları var acaba? boşuna olmaz herhalde bu çaba.
devamını gör...
göreni muştulayacak olan rüya unutturulmaz. rüyaları yazmak veya her gördüğüne anlatıp, yorumlatmak rüyanın efsununu bozmak gibi gelmiştir hep bana. bilindiği üzere rüya tabiri bir ilimdir, mahfuz tutulur. hal böyleyken; rüya sahibinin, takdir ise Allah’ındır.
devamını gör...
asla, demeyim ama yapmayacağım bir şey. çünkü gördüğüm kötü rüyaları anımsamak bile üzüyor; çoğu kötü rüyadan hüngür hüngür ağlayarak ( hem rüyada hem gerçekte) uyanıyorum. aynı kötü rüyayı aralıklarla gördüğüm de oluyor. o yüzden bir de yazıp üzülmek,korkmak istemiyorum.
t: görülen her rüyayı yazmak, kaydetmek.
devamını gör...
yapılabilir. rüyalarımı çok net hatırlarım*
ve bazen geriye dönüp rüyalarımı hatırladığımda yaşadığım olay ile bir bağı olduğunu düşünürüm.

bir kere hiç unutmuyorum bir rüya bir şiir okuyorum, öyle efsunlu sözlerdi ki uyandığımda hatırlamayı öyle istiyordum. büyülü bi andı. o kelimeler kesinlikle efsunluydu.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar