rüyayı gerçek sanmak

kendini kaptırıp gitmektir. o pıt diye uyandığın an nağlet edersin yaşamaya. alarm anne falan değil o zahirle gerçek arasında pıt diye uyanma anıdır çok şeyden olan.
devamını gör...
gördüğüm rüyaları yaşıyor olsaydım, sözlüğü satın alır sabahtan akşama kadar kendime başlık açtırır tanım yazdırırdım.
hadi yine iyisiniz neyse ki fakir ve aşırı alçakgönüllüyüm.
devamını gör...
her zaman başıma gelendir.
fakat bir süre önce artık katlanılmaz bir dereceye gelmişti, neyse ki geçti şimdi. yani üst üste günlerce aynı rüyayı görüyordum sürekli. en sonunda rüyamda "yine rüya değil mi?" dedim ve bunu tasdik eder etmez uyandım. ajayip bir histi.
devamını gör...
birkaç yıldır yaşadığım hadise.

psikolojide bir rahatsızlığın karşılığı mıdır bilemiyorum ama bazı durumlarda yaşamımı çok etkiliyor. hemen örneklerle açıklayalım.

dünyanın en saçma sapan , karmaşık , atlamalı zıplamalı , kaçmalı kovalamalı , rüyalarını görürüm zaten rüyalarıma alışkınım ama bazen uyandığımda rüya kötüyse onun etkisiyle berbat bir güne başlıyorum ve gerçek sanıp rüyadaki muhatabım kim ise ona öfke duyuyorum. bundan da genelde erkek arkadaşım nasipleniyor. bazen beni aldattığını filan görüyorum o kadar gerçek gibi yıkılıyorum ki sabah mesaj atmak istemiyorum , o yazmışsa uzun süre yazmayıp sonra soğukça yazıyorum gibi psikopatça bir şey bu durum.

geçenlerde de babamı umrede gördüm. babamla yaşamadığım için evde de olmadığından gerçek sandım. iş yerinde babamı arayacaktım sohbet etmek için sonra dedim ki "deli misin baban umrede nasıl konuşacaksın ? " ve sonuç olarak aramadım. meğer gitmemiş (!) akşam görüştük anlattım. Allah'tan hala seviyor beni , canımm ...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar