#siyaset 

saadet partisi istanbul il başkanı 1. bölge milletvekili adayı dr. abdullah sevim'in seçim videosunun yer aldığı konuşma.

--- alıntı ---

bu seçim
mazlum ile zalimin
ahı olanlar ile ah alanların,
suskun ile sesi çok çıkanların
Allah'a kul gayrından hür olanlar ile güce makama şöhrete tapanların seçimi olacaktır

--- alıntı ---

devamını gör...
iyi güzel hoş da biraz fazla demagoji içeriyor. tamam ak parti kötü falan da ak parti kaybettiğinde mazlumun, ezilenin, somadaki madencinin, başka seçeneği kalmayıp intihar edenlerin kazanacağını düşünecek kadar naif misiniz? onlar hep kaybeden olacak. bu sistemin kurgusu öyle.
devamını gör...
yapilmasi gereken muhalefet sekli budur dedirten konusma. muhalefet arasinda kitlesi en az olan saadet partisi ama en iyi muhalefeti onlar yapiyor.
devamını gör...
güzel söylemiş de sen zalimin yanında duruyorsun apo ne iş diye akla getiren konuşma. chp'yle ittifak yap sonra zalim mazlum edebiyatı yap. hadi oradan! hadi oradan!
devamını gör...
ayakta alkışlanası bir konuşma olmuş. sahibini tebrik eder, her satırına imza atarım.
devamını gör...
bunları unutup chp yi iktidara getirmek için uğraşan gafillin konuşması. üç beş vekillik karşılığında bütün değerlerini sattılar.

devamını gör...
yuutubbda altına yapılan yorumlar mevzuyu açıklamaktadır. kafirler sizi bol bol alkışlıyor. bakınız ne çok seviliyorsunuz kafirler tarafından. ulan hala ama hala anlamayacak mısınız? ya rabb bu nasıl bir körlüktür??

--! spoiler !--

oha lan! bir islamciyi ayakta alkışlayacağım aklıma gelmezdi! meğer benim derdim islamcılarla değil vatan hainleriyle imiş

hayatimda dinle alakam olmadi bu akp de dinden soguttu milleti zaten iyice boyle namuslu haysiyetli serefli muslumanlari gordukce takdir ediyorum yemin ediyorum saadet partisinin bu dik durusu asla unutulmayacak

bende ınceyı desteklıyor olmama ragmen saadetın bu hıtapcısını takdır ettım

dinci görünümlü rant müslümanları ile kalben dindarı ayırmasını bilen için, bu videoda birçok ibret vardır. akp aymazlığı yerine saadet samimiyetini bize gösteren abdullah sevim beye teşekkürler.

--! spoiler !--
devamını gör...
aşırı duygusal demagojili sığ bakış açılı mesnetsiz bir konuşma.

vatandaşı hastaneye uçakla helikopterle götüren, çok çeşitli sosyal yardımlar yapan, hastaneleri kılıçdaroğlu'nun elinden alıp adam eden bir iktidarı böyle yersiz anekdot ve ucuz demagojilerle eleştirebileceğini sanmak oldukça çocukça...

adam kıblesini şaşırmış. müslümanla işbirliği yapacak yerde, kafirin safına geçip müslümana saldırmak büyük vebal...
devamını gör...
aynen konuşma çok güzel o yüzden hemen chp’ye oy vermeliyim çünkü yakın geçmişi hafızamda tutamayacak kadar küçük bir cerebrumum var.*
devamını gör...
farkıdaysanız hiç bir akpli bu abinin söylediklerine yalan diyemiyor, varsa yoksa chp diyorlar. arkadaşlar o konuşmada chp ile ilgili bişey söylenmiyor, mesele ittifaksa siz en aşağılık düşmanlarımızla el ele kol kola apo puştunun mektubunu okumadınız mı diyarbakırda? 29 ekimde bu topraklardan kortejle peşmergeleri kobaniye geçirmediniz mi? apo denen gavata adam sıfatı kazandırmadınız mı? tabi bunlar politika icabıydı dimi? ama saadetin yaptığı ateyizlik dinsiz imansızlık değil mi? bi gidin Allah aşkına milletle kafa mı buluyorsunuz? yoksa aklınız mı başınızdan uçmuş sizin? önce bi kendinize durduğunuz yere bakın, sonra başkasına dil uzatırsınız. hadi şimdi abanın eksiye, en fazla o geliyo elinizden çünkü.
devamını gör...
antitez geliştirmek yerine hala cehabe zihniyeti diye zırvalayan zavallılar görüyorum. Allah kimseyi fikrinin ahlakını malik olamayacak derecede izansız eylemesin.

tanım: acıtan konuşma. o sebeple gerçekliği tartışılamaz.
devamını gör...
yandaşlara kömür ve hasta yetiştirme mevzuları dışında bol popülizm içermesine rağmen doğru eleştiriler içeren konuşma.

yandaş dediğiniz kişi kömüre muhtaç olan gariban vatandaş. bu yüzden onu tahkir etmeye gerek yoktu. çelişki var burda. garibanın bi kısmını sahiplenip bi kısmını sahiplenmemek gibi.

köy yolu kapandığı için yaşanan hadise de çok trajik. ama sağlık konusunda özellikle de ambulans meselesinde bu hükümet epey bir şey yaptı. önceki dönemle karşılaştırıldığında gerçekten misliyle iyileşme var bu alanda. bu olayın yanında önceden müdahale edilemeyecek hastalara paletli ambulans ve helikopter ambulans yetiştirildiği haberlerini de çok gördük. yani vururken de biraz insaflı olmak lazım. saadetlileri yıllardır dinliyorum bir yere kadar hep doğru konuşuyorlar ama sonra o doğru kısımdan güç alıp bam bam vurmaya geçiyorlar ve gene etkisizleşiyor böylece söylemleri.

ilke milke konusuna girmeyelim hiç. bu zamana kadar tutarlı bi çizgileri vardı. ittifak da anlaşılabilir. ama şu kendi adayını başka partinin listesine sokturma işini hiç anlamadım ben. bu doping olmuyor mu ? tek amacımız barajı diskalifiye etmek diyorsan ittifak içinde yer almak barajı engel olmaktan çıkarıyor. saadet'in adamları niye chp listesinde ki hala ?
devamını gör...
öncelikle bu adamın hitabı iyi filan değil. metin iyi hazırlanmış yoksa bir cümleyi bile kağıda bakmayan adama hatip demek bile zuldür.

gelelim burada mantık safsatalarından seçmeler yapmakta birbirleriyle yarışan akp destekçilerine. bugünkü konumuz ad hominem tu quoque. "sen de" safsatası. o öyle söylüyor ama o da (eskiden) öyle yapardı diye pislik atıp dediklerinin yanlış olduğunu iddia etme çabası. iddianın doğruluk değeri müddeinin iddiayla uyumlu olmasından bağımsızdır. bir öğrenemedi şu serebrum yoksunları. **
devamını gör...
oldukça haklı sözler. nedense aklıma yıllar önce fişini çeken chp zihniyetine bugünlerde biat eden bir partiyi getirdi. zalime biat edenleri getirdi aklıma. selo yu özgürlük diye çığırtkanlık yapan yabancı menşeli basının şişirdiği balonu getirdi aklıma. sizi Allah ıslah etsin.
devamını gör...
geçen günlerde de fatih erbakan'ın dinsizlerle ittifak yapıyorlar açıklamasına chp'nin dinsiz olduğuna nasıl karar verdin, biz islamcı parti değiliz, o zaman en fazla yüzde 2 oy alırız biz yüzde doksan dokuzun oyuna talibiz falan diyen şahsın açıklamaları. son dönemde dikkat çekici açıklamaları var.cumhuriyet
devamını gör...
boş yapma bilader yürü de ense tıraşını görelim. zalimin kucağına oturup mazlum edebiyatı yapmayın bana. unutmayınmış. biz unutmuyoruz apo merak etme. sen bak dalgana. kerizleri iyi oynat. zebaniler de seni oynatacak.

tanım: "mil"li goruşçunun tekinin lafı. mili chpnin hangi okuna bağladın apo. soyle de bilelim.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar