saadet partisi'nin akp ile ittifak şartı

şarta baklırsa temel emmi'nin ittifak gibi bir niyeti yok belli. dükkanı bize teslim edin ittifak tamamdır diyor.

"bu arkadaşlarımız herhalde biraz kilo aldılar, bizim gömlek bunlara sığmaz, giremezler, yırtılır. o kadar büyük, ciddi yanlış adımlar attılar ki telafisi bu arkadaşlar tarafından mümkün değil. biz bir ittifak kurabilir miyiz? garip geliyor ama arkadaşlar derse ki 'biz size devleti teslim ettik, gelin beraber yönetelim, kararları da siz alın' o zaman varız. ama sil baştan her şeyi değiştirmek şartıyla. başka türlü ülkenin düze çıkması mümkün değil. bir numaralı mesele adaletin tesisidir. adalet olmadan bir ülkede huzur olmaz. ikincisi işin ehline verilmesidir. bu arkadaşlar işin ehline vermeyi istemiyorlar artık. çünkü ehil insan geldiğinde 'bunların yapma dediği işi yaparım, ancak böyle düzelir' diyor. üçüncüsü de kucaklaşma. bu memlekette bizim farklı fikirlerde, inançlarda olan insanlar olarak kucaklaşmaya ihtiyacımız var. huzur başka türlü sağlanmaz ki."

iyi de temel emmi eğer böyle bir teslim etme varsa bu ancak seçim yoluyla olur. ittifakla filan olmaz. çalışırsın oyunu %1'den yukarı çıkarırsın seçimi kazanırsın öyle olur. başkası seçim kazansın sen üzerine otur ayıp ama.

haber
devamını gör...
eğer gireceğimiz seçim, adaletli temsil yeteneği olan bir seçim olsaydı; yüzde sıfır bilmem kaç oy alan bu densiz, çapına rağmen böyle hadsizce konuşma cesaretini kendinde bulamazdı.
devamını gör...
saadet partisi yeni gelin gibi nazlaniyo. hacı, bakın görün referandumda ne yaptılarsa bu seçimde de aynını yapacaklar. sosyal demokrasi havarisi kesilmelerinin bi pratiği yok. hadi bagalim.
devamını gör...
adam sizin bakanlık tekliflerinize, milletvekilliği tekliflerinize, maddi yardım tekliflerinize karnımız tok demiş. ılımlı islam, bop projesi gibi işbirlikçilik teklifleri sizden önce erbakana ve muhsin yazıcıoğluna teklif edildi, ikisi de bunu reddetti. şimdi bunlar nasıl olur da numanın kabul ettiğini, süleyman soylunun kabul ettiğini şu yaşı yetmiş işi bitmiş sakallı kabul etmez diye hayıflanıyorlar. o senin kabul ettiğin işbirliğini bunlar ellerinin tersiyle itmiş adamlar. o yüzden bunları bakanlıkla falan satın alamazsın. ya bu işi beceremedim buyur sen kendi politikanı belirle bu ülkeyi düzlüğe çıkar dersin ya da gider kurtla çakalla işbirliği yapar, üniversite kantinlerinde idari amircilik oynarsın.
devamını gör...
ben bu laflardan kendisine ittifak çağrısı yapıldığını anlıyorum eğer ki böyle bir şey varsa hükümet yüzde 4-5 oy kaybını net olarak görmüş ve başkanlığın risk altında olduğunu anlamıştır. yüzde 51le seçim kazandılar ama temel reis gibi merak akşener gibi siyasiler bu kadar etkin değildi. ülkücüler ise devlet bahçeliden hiç hoşnut değil. ortalık karışacak vaziyet alın.
devamını gör...
kocasını sömürmek isteyen kadınların yaptığı evlilik sözleşmelerine benzetiyorum. 0.68lik temel'e bak sen.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar