saadet partisi

#siyaset 

"saadet gelecek, dertler bitecek...!" mottosuyla yola çıkan, henüz bir arpa boyu yol katedememiş olan milli görüş partisi... erbakan hoca'nın biraz daha yakından ilgilenmesi gerekiyor...
devamını gör...
siyasi partiler arasında oy verilebilecek tiyniyetteki tek parti. mührü 5 yıldızın göbeğine basacaksın ki; ampüller sönsün, ülkeye huzur gelsin, çiçekler açsın, kelebekler uçsun. oh be... mis gibi...
devamını gör...
doğrulardan bahseden tek siyasi oluşumdur. 28 şubat cuntacılarının ve kemalistlerin dizlerini zangır zangır titretmektedir.
devamını gör...
akp ile birleşmesine gerek yoktur.zira mehmet bekaroğlu ve numan kurtulmuş bu partide olduğu sürece iktidara gelemeseler bile türkiyenin en nitelikli siyasetçilerinin olduğu parti olacaktır.
devamını gör...
bölme işlemindeki bölenin siyasetteki kardeşi.
devamını gör...
akp ile arasındaki tek fark imkan meselesidir. saadet'te ileride akp'nin aldığı kadar oy alırsa saadet'te kendi zenginlerini yaratacak, saadet'te liberalleşecektir. numan kurtulmuş'tan ümidim yok ama inşallah bekaroğlu biraz çeki düzen verir de ben de bu konuda yanılmanın dayanılmaz hazzını tadarım.
devamını gör...
akp ile arasındaki tek fark eğer imkan meselesi ise gerçekten yazık olacak partidir.

evvela güzel ve yalnız ülkeme. sonra hepimize. saadet partisi bir medeniyet projesinin amiral gemisi olma iddiası taşımaktadır.
devamını gör...
54. hükümet zamanı ekonomide 1974-78 yılları arasında yapmaya çalıştığı ağır sanayi hamlesi ile ülke kalkınmasında kendisini kanıtlamış bir zihniyetin partisi ha biz anlamıyoz o başka.
devamını gör...
åžanlıurfa belediye başkanı ahmet fakıbaba'nın katıldığı parti.
devamını gör...
hazreti ibrahim ateşe atıldığında ateşe su taşıyan karıncanın , safını belli edenlerin partisidir, her zaman güçlü olanın yanında olanların değil hakk ın yolunda olanların partisidir.bölmekle suçlanan, halbuki suçlayanların zamanında bölüp gittiği babaocağıdır
devamını gör...
bir seçenek sunulsa; akp'ye oy veren kitle dışındakilerin hemen hepsinin akp yerine iktidarda olmasını isteyecekleri siyasi partidir.
devamını gör...
akp'ye nazaran daha samimi, daha gerçek bir parti. numan kurtulmuş da çok yakıştı genel başkanlığa.
devamını gör...
türkiye'nin muhtemelen en önemli fikir platformu ve düşünsel merkezidir.
akp, pragmatik siyaset alanında çok yaratıcıdır, ama fikirsel zemin olarak saadet son derece sağlam bir zemin üzerinde oturmaktadır.
tayyip erdoğan atatürk gibi bir pragmatik siyasetçidir. muhafazakar hareketin atatürk'ü gibidir.
saadet partisiyse, muhafazakar hareketin düşünsel temelidir, bir nevi ittihat ve terakki cemiyetidir.
devamını gör...
bir sabah uyandığımızda akp yerine saadet partisi'nin geçmesini, insanların hiç birşey olmamış gibi davranmalarını istediğim aydınlık türkiye'nin partisidir.
devamını gör...
genel başkanlığına erbakan'ın gelmesini beklediğim partidir. bu da olursa artık kimse "yenilikçiler"i suçlayamayacaktır neden ayrıldınız diye.
devamını gör...
bu saatten sonra kendisinden ne köy ne de kasaba olacak partidir. muhtemelen bir dahaki seçimde, son seçimlerdeki medya desteğini de bulamayacak ve türk siyasi tarihinin tozlu raflarındaki yerini alacaktır.
devamını gör...
saadet asrını bana anımsatan parti lakin her çuval elmanın içinde bulunabilecek

çürükler burada da mevcut ne yazık ki, çürükleri ayıkla ki malına rağbet artsın.,

gelecek genel seçim sonrası kurulacak hükümet'te olacağına inandığım,

güzel ülkemize ve islam coğrafyasına hizmet edeceğine inandığım parti.

Allah yolunu açık etsin.
devamını gör...
artık saadet bunun neresinde dediğimiz, eskimiş particiler topluluğunun bulunduğu parti
devamını gör...
beş yıldızlı parti, gelecek genel seçimlerde meclise girebileceğini ve akpyi adam edeceğini düşündüğüm parti.
devamını gör...
erbakan'dan hiçbir zaman ayrılmayacak parti çünkü milli görüşü ilk ortaya atan kendisidir.zira ayrılacak olan gömleği çıkartır donsuz kalır.
devamını gör...
erbakan hoca'nın siyasi yasağının kalkmasıyla durumu enteresan haller almaya başlayan siyasi parti. meydanları çok iyi doldurmaktalar fakat iş sandıkları doldurmaya gelince fıs.
devamını gör...
29 mart yerel seçimlerinde 2 milyon 61 bin seçmenin oyunu alarak,görmezden gelmeye çalışanlara bende varım diyen,milli görüşün partisi.
devamını gör...
son demlerini yaşayan ve de ak partiyi taklit eden enterasan bir parti olup çıkan siyasi parti... hak hukuk deyip ceza'nın fark var şarkısını isteyip red cevabını almalarına rağmen utanmadan şarkıyı mitinglerinde kullanıp ülkemizdeki hukukun o baş döndürücü hızından faydalanıp izinsiz şarkıyı kullandıktan sonra mitingler bittikten sonra ceza ile mahkemelik olan partinin adıdır... hak hukuku bir şarkıda bile tınlamayıp milletin hakkını gasp edip başkasının görüşünü hukukunu hakkını hiçe sayan bir partinin başa geldiğinde nasıl bir despotluk yapacağını merak etmediğim emin olduğum partidir... her defasından dünyaya gelme sebeplerinin ak partiye çamur atma olduğunu sananların oluşturduğu parti...
devamını gör...
saadet partisini lideri ve genel başkanı numan kurtulmuş beyefendidir.
geleceği parlak bi partidir.
önümüzdeki genel seçimlerde kesinlikle meclise girecektir.
devamını gör...
her seçimde meclise gireceğine kesin gözüyle bakmamıza rağmen seçim gecesi kutusundan 1 ytl çıkıyor. seçime biraz daha zaman var. şimdiden inanmaya başlarsak olur bence. *
devamını gör...
içimden desteklemek geliyor....ama henüz bünyesine yeni girmiş 20 yaş civarı insanların aşırı(öyle böyle değil) tepkileri beni soğutuyor...anlıyorum ilk heyecan...fazla deli-kan..ama kaş yapayım derken göz çıkartıyorlar..

hele ki akp ile chp yi bir tutma mantıkları beni deli ediyor...(hoopp..teker teker gelin)
devamını gör...
saaadet partisine saaadet partisine diye partiye oy vermeye çağıran bir seçim müziğiylen genel seçimlere girdiğini hatırlıyorum son yerel seçimlerde ise ceza nın fark var şarkısını kullanmışlardı ki bu da pek popülist kaçmıştı
devamını gör...
şimdi ben sormak istiyorum, neden umut bekliyor şu akp'yi tutan kitleler? nedir derdiniz beyler?

oylar bölünmesin demek, hakk'ın manasını nicele yükleyip anlamı boşaltmak demek değil midir?

neyin neyle hesabını ne şekilde gütmeye çalışıyorsunuz? şu 18 yıllık ömrümde babamdan öğrendiğim en önemli ders, asıl düşmanın senden gibi görünüp aslında senden olmayandır.

akp ofer'le, uluslararası sermayeyle, abd'yle kol kola olan vehabbilerle bu ülkenin kaynaklarını peşkeş çekmedi mi?

biz antiemperyalizm derken, israil'e değil aynı zamanda onun babası zulmün kalesi, müslümanların bir numaralı düşmanı abd'ye de kafa tutuyoruz, bu yüzden 28 şubatları yaşamadık mı?

şu tayyip abd askerleri için dua ettiğini söylemedi mi?

onurlu müslümanlar, sırf bazı özgürlüklerini kazanmak için asıl düşmanla işbirliği yapmaz! toptan hakikati değiştirmeye kalkmaz! karşınızda ki düşmana bütün varlığınız ve saflığınızla karşı koymazsanız bir süre sonra sizde manipulasyonun bir parçası, düzenin çarklarından biri haline gelirsiniz, tıpkı akp gibi?

şimdi hala 'bizden onlar' diye düşünüyorsanız, akp'nin yaptığı bütün icraatlerin sadece ekonomik alanda su taşımacılık olduğunu da göremezsiniz. başörtüsü sorunu olduğu yerde sayarken, insanların açlığını reddedenlere oy vermeye devam edin, memleketin 10 sene sonrasını da düşünmeyin emi kuzucuklarım?

tayyip'i sevmeye devam edin, o yarın bir gün sizi de satınca varmayın sakın yanımıza, Allah'ın(c.c.) bağışlayacılığı kati'dir lakin biz insanız, yaratan bize o kadar büyük bir yürek bağışlamamış ne yazık ki!
devamını gör...
bu ülkede her şeyin halkın desteğiyle bir anda düzeleceğini sananların partisi, ak partiyi sevmezler fakat bugün ak parti'nin kendisinden sonra iktidara gelmesi muhtemel olan bu partinin önünü açmaktadır. bir daha 28 şubatlar yaşanmazsa bu ak parti'nin sayesinde olur, bunun farkına varmalılar.

edit: her şeyi halkın desteğiyle düzeltme çabasında ki kastım şuan ki oligarşik durumun göz ardı edilmesidir. sinsilik gibi bir durum kast edilmemiştir.
devamını gör...
akp sempatikleri, ihale tosuncukları, liberal gazeteciler, suyu bulandıran şeyden nefret edenkler..

saadeti sevmeyenleri alt kümeye alıp çarpıp böldük bunlar çıktı. lafı ilerletelim devam ittirelim.

izmir'in bir yerinde akp'^nin seçimi kaybetmesine sebep olan partiymiş.
ne yapsın adamlar. partiyi kapatıp size mi iltihak etsin. ulan benim gibi bir serseriyi bile partizan yapacaksınız.

saadet partisinin gözünde chp ve akp aynı partinin biraz daha laciverdi değil mi?

izmir halkı ceza çekiyormuş.
halk akp tercihi yaparak zaten cezasını buldu. olamdık küfürü hakareti bu ülkede siyasetçiden yedi.
devamını gör...
öyle bir komedi yürüyor ki ben şaşkınlıktan gülemiyorum.

yani müslümanların haklarını tam savunmak ve bu davada bazen hataya düşmek olsa bile bütünlüğünü korumaya çalışmak yeni 28 şubat'lara yol açacakmış ve bunu sadece akp önleyebilirmiş. yani diyorsunuz ki davanın haklılığı önemli değil, ufaktan ilerlemeler önemli?*

sinsilik müslümanlığa yaraşır mı? breh breh...

hele gücünü sadece halktan almayla olmazmış lafı yeterince bence durumu açıklıyor. gücünü nerden aldığını bildiklerimize karşı yaşasın saadet!
devamını gör...
çocuk ayrı eve çıkmak isteyince evlatlıktan reddeden baba.
devamını gör...
kötü yola düşen çocuğunu evlatlıktyan reddeden baba.

"fazla merhamet maraz doğurur, tarih her şeyi yargılar yoğurur, saadet gelir ülke kurtulur"

orhun kitabelerinde bu tarz bir tablet varmış.
devamını gör...
en son milli gazete'yi batırmaya çalışan, önüne gelen muhalifi bir kılıf bulup içeriye dolduran, tv 5 i çoktan batıran adalet ve kalkınma partisi'nin orantısız güç kullanımından kurtulmak için medyada fırsatları kaçırmayan parti.

sahi bir adalet duygusu vardı ne oldu ona
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar