sabah sabah seda sayan

'düşmanlarım çatlasın'
'atıverem mi bir göbecik' ,
'kız anam ben seni dogurtacam hem de çatır çatır' ( bu artık nasıl bir olaysa henüz anlayabilmiş degiliz) gibi birbirinden igrenç sözleri sarf eden şarkıcı bozmasının sunmuş oldugu ve kendi kalitesine uygun izleyici kitlesine sahip insan.
devamını gör...
bu ülkede yaşayan insanların büyük bir çoğunluğunun savunduğu hayat görüşü dikkate alındığında; son 10 yılın sabah kuşağı reytingleri incelenirse eğer- yine bu ülkede yaşayan insanların büyük bir çoğunluğunun tercih ettiği bir program olması yaman çelişkinin önde gidenidir.

bu ülkeye çocuk yetiştiren anaların, sabahları güne bu programla başlayarak; oradaki safsatalarla çok değerli beyin hücrelerini öldürüyor olması ise yürekleri sızlatır.

televizyonculuk tarihinde bu kadar uzun zamana yayılıp; üstelik farklı kanallarda çeşitli türevlerini de yaratarak bir türlü vaz geçilemeyen ya da ısrarla dayatılan bir format olmasına gelince, sebebi belki de genetiğiyle oynanmış nebatat tohumlarının algıda yarattığı deformasyondur.
devamını gör...
yillar yili bu programin hala tvlerde yayinlanmasi ülkemiz toplumunun seviyesini ve düzeyini gösterir.
tv kanallari ticari kurulus olduklarindan dolayi reyting getir(e)meyen programlari bir dakika dahi programda tutmaz. bunun cok sayida örnekleri var. demek toplumda bu tip seviyesiz programlar icin yogun talep varmis
devamını gör...
kadınlara hakaret etmenin bir başka yolu ya da böyle başa böyle tarak

- bak sedacım; biz bu programla geri zekalı ve cahil bir izleyici kitlesini her sabah bir iki saat kendi ekranımıza bağlayıp; aralara yayacağımız reklam kuşağıyla da paraya para demeyeceğiz. konukları falan biz ayarlarız; sen mahalle ağzıyla 'anam / bacım' de; buna benzer bir iki laf söyle; ara sıra kocalarından bahsedip yeni gelin şirinliği yap; hiçbişe bulamazsan şarkı söylersin. böyle böyle anladın di mi?

- oldu bacım; en güvenilir; en harbi benim bacım.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar