sabah uyanınca ilk iş olarak sigara yakan tipler

ciğerin dili olsa yüzlerine tükürecek olan tiplerdir.

ciğer:oha be olum iki oksijen alsaydık bari

kişi:birşey olmaz

ciğer:nasıl olmaz len akşama kadar yetmiyomuş gibi

kişi:sus be ya

ciğer:tü sana


devamını gör...
ömrünün kıymetini bilmeyen insandır.. kendine eziyet etmeyi seviyordur. *

tamam sigara içiyorsun o zaten zararlı da sabah sabah aç karnına olur mu be abi/abla..
devamını gör...
bu bir doktor tavsiyesidir.
hatta doktorlar tiryaki olmayan hastalara bile öneriliyor sabah aç karnına içilen sigara sindirim sistemini hızlandırıyor ama tabiki bir tane içmek lazım.
devamını gör...
şimdi beni taşlayacaklar icin kusura bakmayınız ekleyeyim şuraya.

acizliktir. güne yeni başlamışsınız. hava güzel, güneş güzel... acsınız ve kendinizi zehirleme ihtiyacı duyuyorsunuz. yani su icip, yemek yemek yerine, doğanız gereği ihtiyacınız olmayan şekilde zehirliyorsunuz kendinizi.

hangi aklı yerinde bir insanın sabah kalktığı gibi yapacağı ilk iş, ölümüne yardımcı olmaktır? aklım almıyor.
devamını gör...
babam.

aynı hafta iki farklı kalp ameliyatı olduktan sonra o tiplerden olmaktan vazgeçmek zorunda kaldı. hem de on yılda farklı zamanlarda sigarayı bırakmaya çalışıp en son pes ettiği haliyle. ameliyatlardan sonra. şakk diye.

demek ki çok zor değil bazı şeyler.
devamını gör...
sigarayı bırakmak psikolojik, en büyük kanıtı bırakamam bırakamam diyenlerin bir hastalığını öğrenmesiyle şak diye bırakması.şu zamana kadar bir kere bile canım sigara çekmedi 2 paket bitirdiğim günlerin ardından hiç bir şey olmamış gibi aylarca içmediğim çok oldu zaten, normalde içmiyorum.emzikten farkı yok ortamda herkes yakınca ben pasif içici olarak kalıcağıma ben de yakıyım diye yakıyorum.tavsiyem herkes benim gibi değil hatta benim gibi bağımlılık yapmıyor diyenlerin çoğu yalan söylüyor insan bir şeye bağımlı olmaya çok meyilli örneğin ben de alkole karşı hiç dayanamıyorum ama içmeyerek kendimi tutuyorum çünkü yanımdaki arkadaş 70'lik bitirmeden ben az içiyim diye 50'lik alıp dayanmayıp 4. 50'lik birayı içiyorum diğer içkilere hiç girmiyorum bile.kısacası hiç bulaşmayın.
devamını gör...
acizilik falan değil zevktir. savunmuyorum kesinlikle sigara içmeyi ancak sigara içmeyenlerin sigara içenler üzerinde, kişiliğinde,karakterinde bu denli söz sahibi olma çabalarına kızıyorum istemsizce.

sigara içen biri olarak, hayatımda aldığım en güzel zevklerden biridir. hele sabah uyanır uyanmaz yaktığım sigarada ki keyfi çoğu şeyde bulamam.

not: sigara içmek haramdır.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar