sabırsızneyzen

taze mezun, sudan çıkmış balık, aynı zamanda yeni yazarımız. kendini güzel ifade ediyor. sabreden derviche ile anlaşamayacaklar gibime geliyor. bakalım. hoş gelmiş, iyi ki gelmiş.
devamını gör...
(#6880994) kusura bakamasın ama saçma sapan örnek vermiş yazar.

ahzâb suresi 70. ayet de "yâ eyyuhâ-lleżîne âmenû" ile başlar ve "ey iman edenler! Allah’a karşı gelmekten sakının ve doğru söz söyleyin" der. burada sadece erkeklere mi diyor?

enfâl suresi 20. ayet de yine "yâ eyyuhâ-lleżîne âmenû" ile başlar ve "ey iman edenler! Allah’a ve resûlüne itaat edin ve (kur’an’ı) dinlediğiniz hâlde ondan yüz çevirmeyin." der. burada da mı sadece erkeklere diyor?

böyle bir sürü ayet var kuran'da. ayrıca 20 rekatlık teravihe gelip yer bulan kadınlar 2 rekatlık namaza mı gelemeyecekmiş? biri farz değil, diğer farz?

edit: ilahiyatçı değilsen senle tartışmam diyerek engellemiş mesaj atmamı. bu kadar kibirlenme kardeş. sana ilahiyatçı lazımsa buyur aşağıdaki videoyu izle istersen okuyan'ın telefon numarasını da veririm onunla tartış.
devamını gör...
(#6880994) verdiğim örnek pek anlaşılmadı. belki ben anlatamadım. belki de bana anlatan islam hukuku hocamdan dinlediğimi iyi hatırlayamadım. burada sorun yok. olabilir insanlik hali.

mehmet okuyan'ın görüşleriyle benim görüşlerim uymuyor. ben onu tanımıyorum.

benim kızdığım nokta şu; din bilgisi sıfır olan, takvimden okuduğuyla, sağdan soldan duyduklarıyla, bence, bana göre diyerek dini eğip bükenler benim muhatabım olamaz.

hem özelden yazıp hem de nick altına gelip yazmakta neyin kafası anlamadım.
devamını gör...
mesaj göndermeyi engelleyip kaçabileceğine inanan yazar.
tamam sana muaf cuma namazı, ahirette ben "ey iman edenler" kelimesini "ey iman eden erkekler" olarak anladım dersin.
aynı müzekker kalıp oruç için de namaz için de abdest için de var. bunları yapıyor musun? engin ilahiyat bilgilerini bekliyorum.
yada dur ahiretini ilgilendiren konuda senin gibi bir ilahiyatçıyla tartışmak istersen telefon numarasını vereyim mehmet okuyan'ın?
devamını gör...
(#6881011) hemşehrilerini ve tanıdıklarını salma üstüme aman. eksilere başlamışlar bile.
sensin ilahıyatçı isteyen özel mesajda engelleyen bende cevabımı verdim.
hadi selametle.
devamını gör...
arapça bilgisi olan da olmayanda nick altında ders vermeye gelmiş yazar...

arapçanın maskülen ve feminel bir dil olduğunu bilmeyince gelip zırvada zırva yapmaktan başka işe yaramayanların bir kaçı nick altına doluşmuş...
devamını gör...
artısı bol bir yazarımız. tanımlarını okumak da keyifli, daha çok yazsın yazarı ayrıca. nickaltındaki olumsuz şeyleri de hak ettiğini düşünmüyorum, kimse alim değil bu sözlükte ve herkesin belli bir konuda bir fikri olabilir; fikrini açıklayabilir; linç yemesini gerektirmez.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.