sabun

kişisel temizlik ürünlerinden birisi. kişisel derken hem temizliğiniz hem de kullanımınız açısından kişisel olmalıdır. zira elinizi temizleyen sabun, mikropların taşınmasını sağlayan bir numaralı araç haline gelmektedir. almanların musevilerden, soykırım süresince sabun yaptığıda iddia edilir. ayrıca :
(bkz: arap sabunu)
(bkz: sıvı sabun)
devamını gör...
--- alıntı ---

japon yönetim sistemindeki en hatırda kalır çalışmalardan bir tanesi japonya'daki en büyük kozmetik firmalarından birinde yaşanan boş sabun kutusu problemidir. müşterilerden birisi firmaya, aldığı sabun kutusunun boş olduğu konusunda şikayette bulunmuştur.

yetkililer hemen, üretilip paketlenen sabun kutularını sevkiyat birimine gönderen hattı izole ettiler. Bu sırada bir şekilde bir sabun kutusunun hattan içi boş şekilde geçtiği tespit edildi.

yönetim, mühendislerine problemi çözmesi için talimat verdi.

mühendisler iki kişi tarafından kullanılan yüksek-çözünürlükte bir X-ışını cihazı tasarlamak için ciddi uğraş verdiler. bu sayede hattan geçen bütün sabun kutuları izlenebilecek ve boş olmadıklarından emin olunacaktı.

küçük bir şirketteki sıradan bir işçi aynı problemle karşılaştığında, X-ışını vb karmaşık şeylerle uğraşmadı, onun yerine farklı bir yol buldu. güçlü endüstriyel bir elektrikli vantilatör alarak hatta doğru yöneltti. vantilatörü açtığı anda dolu olan kutular hattan geçerken boş olanlar hattın dışına doğru savruldu.

--- alıntı ---

devamını gör...
komşunun dırdırından bıkan ataların ileride doğalgaz ve türevlerinin çıkacağını öngörerek geliştirdikleri temizlenme gereci.
devamını gör...
devletin kadrolu işçisine haftalık bir kalıp (250 gr) verdiği temizlik malzemesi.
sendikal bir hakmış,yasada yeri varmış.

gülsem mi ağlasam mı bilemedim.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar