saç ı şerif in yıkandığı suların paketlenmesi

yani peygamber efendimizin saçının yıkandığı suyun paketlenmesi olayı. ilk defa duydum hatta cübbeli hoca bunun paketlenme işlemine katılmış ve bizzat mevlüt okumuş.

"cübbeli ahmet hocaefendi mevlid gecesi dağıtılmak üzere hazırlattığı sâc-ı șerif -efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem'in saç-ı şerifinin yıkandığı su- sularının paketleme işlemine bizzat katılarak mevlîd okudu."


aga bu nedir harbiden. saygı ve sevgi başka şeydir, bu başka şeydir. facebook hesabındaki yorumlara bakıyorsun sahabenin idrar içmiş olduğundan bahseden bile var. lan benim peygamberim kimseye idrarını içirmez, sahabe de kimseye bu kadar kutsallık atfetmez. peygamber bile bir çok kez insan olduğunu vurgulamışken bu tapınma derecesinde hareketler nedir. bunun sevgiyle filan da alakası yok. düpedüz aşırlık ve sapıklık boyutu.

iyi hadi bakalım size bir kapı daha açılmış insanların beynine girebileceğiniz. inananlar da verir bunun hesabı.

https://www.facebook.com/cu...
devamını gör...
şu suya ( pardon su dedim) duyulan saygının 40'ta 1'i kadar kuran'a ve peygamberimizin sünnetlerine sarılsak bugün bunları konuşmuyor olurduk.
devamını gör...
yazınca hadis, sünnet inkarcısı oluyoruz. kurancı mealci oluyoruz.

adam hadislere dayandırıyor o eylemini işte. ''sahabe de böyle yapmıştı'' diyor. diyoruz ki; rivayetyleri irdeleyin, eleyin, kuran'a başvurun. her söylenilene inanmayın.

verilen linkteki bir yorumdan;

'' peygamber efendimiz (s.a.v buyurmuşlardır ki ; kim benim sakalımın değdiği sudan içerse , her türlü hastalığına şifa bulur . bu hadis sahihtir inanmayan araştırsın taberi'de geçer'')


yorumlara göz attım da, karşı çıkanlar bir hayli var. hayırlı islami uyanışlar efendim.
devamını gör...
arkadaş şimdi iki tarafta bir alem. biri ifrat öteki tefrit oluyor işte. sahih kaynaklarda geçiyor bazı şeyler eyvallah da bunları şaklabanlığa çevirmeye ne lüzum var? ümmetin tek derdi su paketlemek mi? bu mu yani? suriyede su mu paketlyelim? ne yapalım cübbelim sen söyle?

bak senin yüzünden adam hadisleri de inkar edecek. ne olacak sonra?
devamını gör...
muhtemelen paketleyen makine ve paketlendiği şişe de 50 yıl sonra eyüpte sergilenir. hatta sulardan biri alınıp şişesi saklanarak güzel bir yatırım yapılabilir.
devamını gör...
gevurların büyük hadron çarpıştırıcısına rakip olarak yapıldığını zannetiğim sistem.

burada sanırım füzyon gerçekleşiyor.

devamını gör...
islam'a en büyük zararı günümüz müslümanlarının verdiğinin bir fotoğrafı daha. ahmet ünlü'nün ağzından çıkan her sözün, yaptığı her hareketin sorumluluğunun farkında olduğunu biliyoruz. hoca'nın ilmine söz edebilecek kadar ilmim de yok. sanırım temel sıkıntı teorinin pratiğe dönüştürüldüğü aşamadan da bir adım sonrası olan, feraset dediğimiz vasfın noksanlığından kaynaklanıyor. benzer hatayı jet fadıl'ın caprice gold'unda lansman yüzü olarak görünerek yapmasıydı.
ticaret geçmişi şaibeli, suistimallerle yüzlerce insanın hakkına girmiş şaibeli bir ticaret adamının işinde ön safta durarak kaçırdığı ölçüyü burada da kaçırmış. nedir bu ölçü ? bunun için fetva verebilecek ölçüde hadis ilmine vakıf olunmasına gerek yok.
günümüz alimlerinin ya da din adamlarının yeni bidatlara yol açabilecek hadiselere sonrasını gözardı ederek iştirak etmesi islam'a vurmak için, müslümanları aşağılamak için fırsat bekleyenler için bulunmaz fırsatlar doğuruyor.
şu hadiseyi gördükten sonra kimbilir kaç ateist ellerini oğuşturdu ?
kaç ateiste islam aleyhinde konuşmak için gün doğdu ?
ışid, boko bilmemne falan derken kafası karışan, "gerçek islam bu değil" diyerek yüreği müslümanlığa ısınmak üzere olan kaç insan bu haberi gördü de kafası karıştı ?

bu işe kalkışan ve devamındaki süreçte katılanlara Allah feraset versin. gerçekten yazık.
devamını gör...
diyelim ki peygamber efendimizin baska entrylerde dile getirilen hadisi vardır..
yani sakalımın degdigi sudan içen bilmem ne gibi..
din olsun inanclar olsun..
kuran olsun..
hep semboller uzerinden hitap eder insanlığa..
diyelim ki boyle bir hadis var..
'sakalımın degdigi' soylemi sembolik bir anlati olamaz mı bu..
peygamber efendimiz tam da bu sapkinligi engellemek icin gonderilmedi mi..
dinimizin yakın yerinden gecmeyen rezillik diyelim de tanım kabul edilsin..
yahu zaten en mantıklı müslümana bile gitsen elinde sakal sac veya suyla..
bunlara itiraz bile etse o esnada peygambere olan sevgisinden bunlar gibi yapar..
ah be canım Allahım..
müdahele eder misiniz..
kıla tuye kutsal anlam yukleyen dindaslarım utandırmayın bizi..
devamını gör...
şu linkte verilen fotoğraftaki bildiğin su dolum makinası. ambalajlama. resmen seri üretime geçmişler.

ateşten koruyan kefen tutmayınca bu işe girdiler demek ki. adamlar ticari deha. gayret ederseler erikli'yi tahtından edip 1 numaraya yerleşebilirler.

devamını gör...
dini karikatürize etmekten gayrı marifeti olmayan proje adamların son marifeti. cehalet gaflet eseri değil, bildiğimiz proje. bunlar kitap yüklü merkep değiller, bunlar çok ama çok ehli sünnet adamlar.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar