saç kestirmek

aniden karar verdiğim ama aksiyon sonrası bir ay etkisinden kurtulamadığım olay.
rahatlatıyor evet ama bir kaç gün,
sonrası derin bi pişmanlık...
neden yaptım, keşke bu kadar kestirmeseydim, şimdi bunlar ne kadar zamanda uzar, ya uzamazsa şeklinde çeşit çeşit paranoya yapıp kendimi bir depresyon çukurudan, diğerine atmama neden oluyo.
şimdi deki, neden kestiriyosun madem? bilemiyorum!
devamını gör...
saç uzayınca yapılan şey.

çok tuhaf bir duygu. zar zor yaptığın bir ödevden notunu aldıktan sonra, hocanın ödevlerini gözünün önünde yırtması gibi.

hele kestirdikten sonra onları görmek ayrı. resmen bir parçamı kestiler ama canım yanmadı ve onu bırakıp gidiyorum filan diye düşündürür. tırnak kesince neden böyle hissetmeyiz bilmem.
devamını gör...
bir değişim toplumsal şekilciliği. neden mi? üniversitede omuzlarım da olan saçlarım, devlet memuru olmamala kısaldı, sonra askerlik geldi ve kısa uzun kaldı, sonra özel sektörde çalıştım ve işim gereği *) iyice kısaldı. babam adam oldun dedi saçımın uzunluğuna bakarak. bense sadece yaşlandım.
devamını gör...
kadınların depresyon sırasında ilk sıralarda yaptığı eylemdir. herkes bilir bunu ama ben nedenini buldum. mevcut üzülme potansiyelini kendinden gitmiş olana kanalize etmek için yapılmış eylemdir. *
devamını gör...
eski türkler göçebe alışkanlıklarının etkisiyle ve biraz da hoyrat insanlar oldukları için saçlarını kısaltmak için çekip koparıyorlardı, o yüzden ayıptı. *
devamını gör...
bugün yaptırdığım * fiil. yaptığım diyemiyorum çünkü kesen başka biri. neyse. zaten kısa olan saçlarımın iyice kısa hale gelmesiyle son buldu. pişman mıyım? hayır.
devamını gör...
bir nevi hobi haline gelir kimi http://zaman.saçı çabuk uzamayanlar ya da benim rapunzel den neyim eksik diyenler için atılması zor bir adım iken değişiklik isteyen,sıkılan,yetmiyor gibi saçı çabuk uzayanlar için elinin kiridir.
devamını gör...
1 seneden fazla uzattığım saçlarımı 3 numaraya kestirmiştim. kestireli 1 sene kadar oldu ama hala özlüyorum. aynanın karşısında o saçlarımı taramak çok zevkliydi. :(
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar