saç uzatmanın püf noktaları

özellikle erkeklerin saç uzatması dert olduğu için bilinmesi gereken noktalardır.

bu işe yeni başlamış birisi olarak soruyorum.var mı bilen anlayan ?
devamını gör...
berbere gitmeyeceksin.
önceden 15 günde bir mutlaka berbere giden ben henüz bu yıl içerisinde bir berber koltuğuna oturmuş değilim.
hayat kalitem yükseldi, büyük bir stresi üzerimden attım yeminlen.
devamını gör...
bir ara arkadaşlarımın kullandığı sloganı da 'saçınız elinize değil belinize gelsin' olan bir karışım vardı baya da işe yarıyor. ama en iyisi badem yağı, yılan yağı vb. karışımlardır. aktarlardan temin ediniz.
devamını gör...
olduğu gibi salın gitsin. traş olurken kulak arkasına uzanabilecek saçlara berberler uyuz oluyor ve onları kesmeye yelteniyorlar ona dikkat edin. bir de bitkisel soğuk pres yağlarla saçınızı besleyin. badem yağı zeytin yağı gibi yağlar iyidir. lavanta ve nane yağı da içeren bir karışım yaparsanız saçınızın kokusu da güzel olur. naneli şeker gibi dolaşıyordum bi aralar.
devamını gör...
gelin!
1- saçı uzatmaya karar verdikten sonra üstler yanlardan en azından 4-5 katı uzun şekilde uzatmaya başlarsanız omuz hizasına geldiğinde arka ile önler esitlenmis olur aksi takdirde üstler ve altlar her dair orantısız uzar.
2- okuduğunuz yorumlara aldanıp saçı daha hızlı uzatma vaatleri sunan kremlere jellere aldanmayın, çok büyük oranda plasebo etkisi olmakla birlikte haricî uygulanan takviyelerin etkisi yok denecek kadar azdır. bir insanın aylık ortalama 1.25 cm saçı uzar. genetik, iyi beslenme ve yeterli uyuma bunun üzerine çok fazla katmaz lakin bunların düzgün olmaması uzama hızını durduracak kadar yavaşlatir. saç uzatma hızını vücudunuza giren etkiler lakin haricî ürünler saç bakımı içindir.
3- saçlarınızı her gün yıkamayın ve vücudun ürettiği yağlarla saçın beslenmesine müsaade edin.bunlar saçın güçlenmesi için gerekli doğal yağlardır.
4- saçı yıkarken kısa sacliykenki gibi sert ve hor yıkamayın, saçı çok kurutan şampuan kullanıp sac derisini çöl de susuz vaziyette gibi kuru bırakmayın. saça ne kadar az şampuan temas ederse saç o denli sağlıklı uzar. şampuanlarkende saçları değil saç diplerini masaj yaparak yıkayın masaj yaparak da kılcal damarları tahrik ederek kan akışını hızlandırın ve saç diplerinin güçlenmesini sağlayın.
5- saçı ota çimene bağlamayın saçı geriye doğru çektirmeyin. bilimsel olarak kanıtlanmıştir ki saçı fazla sert bağlayanlarin alın bölgesinde zamanla geriye doğru açılmalar ve saç zayıflamalari görünüyor.
bağlıyorsaniz bol bağlayın arada hic bağlamayip saçı doğal bırakın.
6- her gün düzenli tarayın. taragin dişlerinin arasının geniş olması önem arz eder.
7- en önemlisi saç uzatmak istiyorsanız çok sabırlı olun ve en azından 1 yıl bir halta benzemeyeceginizi kabul edin. saçlariniz ne bağlanacak ne de sabit duracak uzunlukta olmadığı bir dönem tecrübe edeceksiniz.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar