saçtan tahrik olan insan

saça belki tahrik olunmaz * ama basbaya aşık olunur. zira zülüflere yazılmış türküler boşuna yazılmamıştır ve dahi kadınlar kuaför de boş yere vakit harcamıyorlar.

imalı not: erkekler tahrik olduğu için kadınlar saçlarını kapatmıyorlar. Allah emrettiği için kapatıyorlar. eğer mesele sadece saç olsaydı o zaman kel kadınların başını örtmesi gerekmezdi.*
devamını gör...
bir erkeğin " karınız çok güzelmiş" demesine aldırmayacak kadar geniş olanların anlayamadığı konu.

"annenin saçı çok seksi, bacının saçı çok seksi, karının saçı çok sesksi" ben kızıl saçlara ve dalgalı saçlara bayılırım, lafını kaldırabilecek kadar geniş zatlar varsa, onlar islam' ı seçmesinler hiç. kaldı ki tahrik sadece cinsel dürtü ile olmaz. aşk, hoşlanmak ve güzelliğine vurulmak da bir tahriktir. vallaha bu gibi durumlar artık evli -bekar, çocuklu- dul demiyor. zinadan kaçan insan sayısı kaçmayanlardan çok fazla değil.
devamını gör...
saça tahrik olan insan, kaşa tahrik olan insan, göze tahrik olan insan. bilmem neye tahrik olan insan.

arkadaşlar tabiki tahrik olacak. olmazsa sorun var demektir. Allah öyle yaratmış. burada asıl konu ilk bakış senindir, ikincisi şeytandandır. önemli olan senin helal haram dairesinde sınırlarını bilmendir.
devamını gör...
tahrik derken cinsel tahrik mi diye sorulması gerek. belki yaşadığım dönem ve çevrede, her yerde model model görmemdendir belki de yaşadığımız hayattan. şahsen açık konuşayım cinsel olarak tahrik olmuyorum bayanların saçlarından ötürü. tabiki saçları hoş, derya deniz çok alımlı bulduğum kadınlar oldu. hoşlandım da. tabi cinsel olarak tahrik olmadım ama aklımı kurcaladıkları doğrudur.
bunun önüne geçmek için dini hasasiyetlerden dolayı kapanır bayanlar zaten. hatta çok eskiden yahşi*) hemcisnlerimin de farklı tedbirler aldığı da olmuştur. hatta cevlakiyeliğin nasıl başladığını, tarihçesini araştırın. ancak cinsellikten konuşacaksak. ekonomik durum evlenebilme olanakları, bunların yoksunluğundan, cinsel ihtiyaçlara ulaşamamaya kadar konuşulmalı.. o durumda erkekler ayaklardan dahi tahrik olur. Allah muhafaza.
gelelim günümüze. millet artık tahrik olmak için saçlara değil, daha özel yerlere bakıyor. o yüzden ki bazı rahat bayanlar neredeyse don giymeyecek...
evet gelsin linçler şimdi.
devamını gör...
saç kadını da erkeği de güzelleştirebilen bir detay. tahrik kelimesini sapıkça düşünmemek lazım. her insanın karşısındaki kişiye baktığında dikkatini çeken, hoş gelen bir yanı olur. bu saç da olabilir.
devamını gör...
bütün şampuan reklamlari, modeller vb yanılıyor olamaz. o yüzden bu insani da bittabi anlayabiliriz. ancak tahrik derken bi erkek en fazla saçını okşamak ister herhalde, bi kadın da belki okullardaki gibi parmaklari dumduz uzatir, saclarin icinden gecirip su kadar uzamis vs demek isteyebilir. *
saç halihazirdaki yakışıklıliga veya güzelliğe ek bir katma deger bence.

devamını gör...
''baş döndüren dolgun saçlar'' diye şampuan reklamları yapılıyor,kuaförler basit bir işleme dahi yüzlerce lira para alıyor,kadın o gün saçı bozuk olursa tüm gün moralsiz geziyor,tahrik olmak sadece cinsel manada değil;ilgi çekmemesi için mümin kadınların ayaklarını vurmadan yürümesi gerektiği yönünde ayet olan bir kitaba inanıyoruz biz.bir erkeğin dönüp de bir kadına bakması süzmesi haramdır,çünkü erkeklerin tesettürü göz kapakları. bir kadının da süslenerek,avret yerlerini açarak gezmesi haramdır. biz insan olduğumuz için tahrik olmak normal zaten o yüzden neslimiz devam ediyor,ama haram ilişkilerle değil.helal dairesi keyfe kafi gelir,cenneti de beraberinde getirir Allah'ın rahmeti ve izniyle.
devamını gör...
kafası sadece belirli bir şekilde çalışan insanların uydurduğu tamlama. müslümanlar tesettür emrine Allah öyle emrettiği için uyarlar, saçtan tahrik oldukları için falan değil...

yalnız bu ifade kendi içinde bile belirli bir ön kabulü işaret ediyor. “kadın tahrik edici olmamalı okey ama saçtan da tahrik olunmaz ki” gibi vs. ee peki neyden tahrik olunur tam olarak? mini etekten tahrik oluyor erkekler mesela... kadınların mini etek giymesine izin verilmesin madem dimi bu mantıkla. ahahah...
devamını gör...
valla çok enteresan insandır. biraz ruh hastası olma ihtimali yüksek.

o değil şu başlığın ilk tanımı nasıl hala orada durabiliyor ben ona şaşırıyorum. arkadaşlar siz ciddi misiniz yahu? yoksa bu sözlükte mod, yönetici falan mı kalmadı? adam açık ve net yani dolaylı bile değil müslümanlara hakaret ediyor yahu.

ifade özgürlüğü mü bu? fikir mi? bir tespit mi? bilimsel veri mi? yoksa bir ateistin kustuğu kin mi? hangisi olduğunu düşünüyorsunuz? gerçekten mideniz bu kadar genişledi mi?
devamını gör...
saça aşık olup şiirler yazsanız elit, saçtan etkilenip tahrik olsanız abazan sapık olursunuz. bu şeye benziyor, zenginler karı kız peşinde koşunca çapkın, fakirler koşunca abazan oluyor. algı oyunları, oyuna gelmeyelim. saçın güzellik üzerine etkisi var ise her hormon taşıyan insanevladının tahrik olması doğaldır. tahrik deyince yerinde duramayıp kudurandan bahsetmiyoruz tabi, sadece kendi algınızla dünyaya baktığınız için kelimelerin asıl anlamlarını önemsemiyorsunuz belki. müslüman olma ihtimali yüksek diyenler de bir genelleme yapmış olurlar. kendi cinsinden tahrik olan lpg lileri ölümüne savunan insanların böyle genellemeler yapması gülünç oluyor. tamam avrupalısın tamam türkiye ortadoğu sen medenisin atatürk sekülerizm ovv yeah.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar