sadece şeyma

shamea subaşı'nın çıkardığı kitap imiş. ne kadar muhteşem bir kitap ismi. ikinci kitap da ''sadece şeyma ama biraz da subaşı'' şeklinde olmalı. ulan nereden buluyorlar böyle mükemmel kitap isimlerini.
devamını gör...
evliliği, boşanması hakkında hiçbir şey yazmayacaktır. genç olduğundan aşık olduğundan ve anneliğinden bahsedecektir. ilk zamanlar feci satılacaktır kitabı. sonra unutulacak.
devamını gör...
"işte geliyorum yılanoğlu!" sloganı ile çıksa nasıl olurdu acaba.
magazin değeri yüksek bir kişiden edebi değerinin olmayacağını düşündüğüm bir kitap gelecek. sadece şeyma'yı okusa bir insan ne kazanabilir?
hayat bu kadar kısa iken ayrılacak bir dakika bile fazla olacaktır bu kitaba.
devamını gör...
bu memlekette böyle bir kitabın çıkmasından çok daha acı ve utanç verici olan bu kitabı alacak boş beleş kafada yüzbinlerin olmasıdır...
devamını gör...
kitapyurdu üzerinden ön siparişlere başlamış olan kitap. bugünü bekliyorduk. sonunda güzel bir kitap okuyacağız. acun da kendi derdine yansın.
devamını gör...
birisi, iç dünyamla ilgili bir özelimi duyunca gözüme günlerce uyku girmediği oluyor.

bu insanların tüm türkiye'nin özel hayatlarının en küçük detaylarını bile bilmesini nasıl kaldırdıklarını anlamlandıramıyorum.

sanırım içtimai hayattaki "bakın ne kadar da ünlüyüm ben, bakkal mehmet bile senkronize yürüttüğüm üç sevgilimin adlarını ezbere biliyor." hissiyatı, utanma-haya'dan kaynaklanan çekinme hissiyatını ezip geçiyor.

işin hakikatı, ne bu satırları yazmama, ne de sizin okumanıza değecek kadar yaptıkları değerli hiç bir iş yok.
devamını gör...
gündeme ne kadar uzağım yüce ya rab. böyle bir şeyin olduğun şu an şu saatte öğrenmiş olmak bana gündeme olan uzaklığım için bir kere daha şükrettirdi.
ben mutluluğun sırrının gündeme uzak kalmak olduğunu uzun süre önce keşfettim, tv izlemiyorum, facebook-twitter zaten kullanmıyorum. bir instagram var o da anı defteri gibi çocukların fotoğraflarını atar çıkarım, gazete okumam, bulmaca çözerim. kimilerine göre embesil bir yaşam tarzını benimsedim ama ancak bu kadar mutlu olunur bak.
düşünsene şu saatte şurada olmasam şu faciadan haberim olmayacaktı, muhteşem değil mi lan?
devamını gör...
bir solukta okuyacağımı düşündüğüm kitap. bazı yazarlar vardır tereddüt dahi etmeden okumak istersiniz. kendinizi kitabın büyüsüne bırakırsınız. şeyma üstad da onlardan biridir. en kısa zamanda okuyacağım.
devamını gör...
kimin söylediğini şu an için hatırlayamadığım bir söz var: "dünyada onca yetenekli insan, küçücük bir cesaret sahibi olmadıkları için kaybolup gidiyor" diyor.

kitap dersem, kitaplara büyük bir saygısızlık yapacağım bu kağıt tomarını kitap diye ortaya çıkaran şu insanı düşünüyorum da, o ve onun gibi gereksiz insanlardaki cesaret ve özgüven neden yukarıdaki alıntının kastettiği insanlarda yok diye üzülüyorum. hoş, gerçi bu tür insanların bütün özgüven ve cesaretleri sahip oldukları ün ve paraya dayanıyor. yani özgüven ve cesaretlerinin inşa edildiği temel para ve ün. bir gün gelip de parasız kalsalar ve artık bugünkü kadar tanınmasalar eminim ki bütün psikolojileri yerle bir olacak ve elbette kimsenin öyle bir durumda olmasını istemem ama bunalıma girip sokaklarda, banklarda veya düşkünler evinde bulacak kendini. dolayısıyla özgüven ve cesaretleri aklın önderliğindeki gerçek bir özgüven değil, tamamen altı boş ve temeli zayıf bir özgüven. ama işte ben yine de en başta bahsettiğim sözün kastettiği o insanlara takıyorum kafamı ve bir de bu gibi içi boş, hiçbir değer kavramına sahip olmayan, hayatı sadece eğlenmek, gezip tozmak ve o ilişki koleksiyonu yapmaktan ibaret zanneden bu zavallıları görünce o cesaretsizlikleri yüzünden kaybolan insanlara üzülüyorum.
devamını gör...
karamazov kardeşler, suç ve ceza, vadideki zambak gibi edebi değeri olmayan kitapları okuyan kültürsüz insanlar lütfen sadece şeyma'yı eleştirmesin. üstad atilla taş'ın sakıncalı çökelek kitabını bile okumamış cahil insanlar gelmiş burada vidi vidi yapıyor. vallahi bu ülke gelişmez.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar