sağdan soldan dua dilenmek

saçma sapan bir hareket. "arkadaşlar babam hasta nolur dua edin @facebook. " arkadaşlar yarin sınava gircem dualarınız esirgemeyin." @instagram. arkadaşlar ayakkabımın ucu yırtılmak üzere nolur dua edin!!! ulan bu ne gevşek ve lüzumsuz dua dilenciligi. rabbin seni duyuyor konuşmasını bilirsen. sanki bana sms ile oy istiyor takoz.
devamını gör...
saçmalıktır. sipariş ile dua olmaz. kişi eğer içinden gelirse bir başkası için dua edebilir o ayrı ama birinin "benim için dua et" demesi saçma. şah damarımızdan daha yakın olan Allah bizi her an görüyor, duyuyor, içimizden geçeni biliyor. dolayısıyla insanın kendisinin Allah'a yakarıp dua etmesi varken, bir başkasına dua siparişi vermesi saçmalıktan başka bir şey değildir. kimse şimdi gelip de din iman dersi vermeye de kalkmasın, kalp kırarım! saçmalığın lüzumu yok. açın kur'an okuyun, dini esas kaynağından anlayabileceğiniz dilde kendinizi vere vere okuyun da öğrenin. sonra da bu saçmalıklardan vazgeçin.
devamını gör...
saçmalık falan değildir. riya da olmasın ama dua isteyenlere yürekten dua ettiğim oluyor. bunu yapan kişinin bir tek ben olmadığıma da eminim. haydi diyelim kabul olmadı. dua istemek hiç olmazsa insanlara Allah'ı hatırlatıp, istenenin nereden istenmesi gerektiğini gösterir. her şey bildiklerinizle sınırlı değil. boşuna ahkam kesmeyin. bir de gelmiş dini öğretmeyin demişler. kim kime dini öğretiyor?
devamını gör...
transpersonal psikolojiye göre birinin gıyabında iyi dileklerde bulunmak tedavi edicidir.
ki zaten bunu bilmesek bile peygamberimizin tavsiye ettiği bir şeydir birbirimize dua etmek.
biri de çıkmış dua istemiş. istesin..
devamını gör...
eğer siz darda olan birisine dua ederseniz , siz de darda kaldığınızda Allah c.c dua edenleri var eder. demek ki dua başkalarından dilenmek değildir. bizzat duaların sahibinden istemektir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar