sagimavesolumabakmadanbenvarim

hoş gelmiş uzunmahlaslıgillerden yazar.
daim olsun yazarlığı.
devamını gör...
ilk girişimden bir süre sonra ihlsozluk kapandığından daha eski bir tarihli veritabanından dunyasozluk doğmuş olmalı ki üç beş aylık yazarlığım da uçmuştu. yeniden üyelik almak için kısmet bugüneymiş, karşılayanlara müteşekkirim.
devamını gör...
ilk tanımları gayet dolu ve düzgün. inşallah böyle devam eder. kapasitif darlığa aldırmasın, kim ne demiş takılmasın başka sorun yaşamaz.

sen varsan bende varım yazarıdır.
devamını gör...
iki başlıktır yazdıklarını oylamak istediğimde nickaltına yollanıyorum. bu başıma çok geliyor da e madem cancişlik günüymüş bugün bende fırsattan istifade bir hoş geldiniz yazayım dedim. tanımlarınızı severek takipliyor bazende oylamak isterken nickaltınıza geliveriyorum böyle, çokta şey yapmayın siz.

t: entryleri dikkat çekici bir yazar.
devamını gör...
ulan,
oğlum,
karı gibi
t: küfürsüz sözlük dediler geldik, küfretmeden konuşamayanlar var diyen yazar. daha fazla uzatırsanız sizi fena bozar.
devamını gör...
kendisine fetöcü dendiğini iddia eden bir şizofrenin sayfasına musallat olduğu yazar.
fetöye vurdukça hayalperest biri üstüne alınıyor niyeyse, tanım manım da takmadığına göre var bir sorun, sözlükte psikolog varsa el atsın, muayene ücreti neyse öderiz diyen yazar.
hayalientry, çift kişiliğin varsa biri gerçek biri hayali olabilirsin, entrylerin de hayali, kendi hayal dünyanda ne halt yiyorsan ye, fetöcü diyen yok sana, fetöye vurdukça sızlanma yeter, terbiyeni takın diyen yazar.
şimdi yürü git, evet otobüsünün önünde bir selfie daha çekil, ve paylaş facebook profilinde, ıspatla olmadığını herkese, ihtiyacın var buna. anladık sen süper akplisin, herkesten çok evetçisin, en çok sen çıktın meydanlara, burada hayalientryler girerek vaktini harcama diye tavsiyelerde bulunan yazar.
devamını gör...
göze çarpan yeni yazarlarımızdan. malumlar tarafından lince uğrar görünüyor. nefesleri yetmediğinde şucu bucu diye yaftalamaları, lince tabi tutmaları, muhtelif iftiralar atmaları eski yazarlar için alışılageldik hareketler. ayrıca, bu sözlüğün geçmişi %99,9 akp-fethullahçı, şimdilerde ise %99 fanatik akp'li. yani onların yüzüne çarp kardeşim; o kripto fethullahçılar %99 sizin içinizde, %1 muhaliflerin.

hoşgelmiş.

(bkz: yeni başlayanlar için dünya sözlük)
devamını gör...
olur öyle ya çok şeyeeaapmamak lazım.

--- ddt ---

gardaşlık sakin ol çok sesli şeyapıyorsun, bir gün fişini çekiverirler aman ha tikkat it

--- ya nasip ---
devamını gör...
mahlasların da tematiğe atılabildiğini göstermiş yazar. wow.
devamını gör...
kendısıne yaftalama ıması dahı yapılması durumunda bana haber vermesı gereken yazar. artık bu konuda tahammul yok. hayırcıların terorıst olmadıgını ya anlayacaklar ya da anlayacaklar.
devamını gör...
bakınız bir kaç ifadesine denk geldim de, kendim milli görüş içinden gelme, sülalesi eski saadetçi olan bir insan olarak asla saadetçilerin kullanmayacağı ifadelerini gördüm bu yazarın. ve hiç şüphesiz saadetçi olmadığını söyleyebilirim.
devamını gör...
daha 3 gün önce 16 nisandan sonra yok olacaklar diye iddia eden müfteri 18 nisan olmuş hala laf atıyor (#5801071).
hergün gelip saadetçilere hakaret edenler, küfür edenler de eski saadetçiymiş, hemde sülalece, yedik mi, hayır.
ne zamandan beri saadetçiler zaman gazetesine abone olmaya başladı.

devamını gör...
dervişin zikri neyse fikri de odur derler. ben ki 2000 senesinden beri fetocularla kavga eden adamım zaman abonesi olmakla itham ediliyorum. bilinçaltın dışa vuruyor olmasın? değil abonesi olmak elinde gördüğüm adamla ilişkiyi kesen adamım.

tanım: iftira atan yazar.
devamını gör...
takip ettiğim yazarlardan..bu arada voltaire diyor ki..:

yeryüzü, kendileriyle konuşmaya değmeyen insanlarla kaynıyor.
devamını gör...
havuç fiyatlarından dem vururken izmir halini referans veriyor.
halbuki fiyatı belirleyen merkez konyanın kaşınhanı mahallesidir.

siyasal bir gönderme yaptığı belli. izmir hayır dediğine, konya %73 evet dediğine göre...
havucla gönderme yapılan karikatürün ana figürünün eşek olması... ben bir şey demiyorum.

edit: hem suçlu hem güçlü eksiciler. eşek diyen de sizsiniz, adresi yanlış (?!) gösteren de. çok kaypaksiniz lan.
devamını gör...
lafın tamamı aptala söylenirmiş sözünden yola çıkarak ( #5808584 ) o kadar sağlam iş çıkarmışki sanki kırk yıllık dantelci gibi ince ince işlemiş.
devamını gör...
nick altına 32. yorumunu ben yapmışım.
33. yorumu da ben yapacağım (#5809071) numaralı tanımıyla zekâ konusunda çok üst seviyede olduğunu görüyorum. kendisi kimdir nedir bilmiyorum ama onunla aynı platformda yazmak gayet keyifliymiş.
devamını gör...
sen yaz hocam..ben dikkatle takip ediyorum..bazen katılmasam da..

t: vicdan sahibi olduğuna inandığım yazar..
devamını gör...
az evvel kendisinin tarikatlarla alakalı bir tanımını okudum ve hayretler içerisinde kaldım.
tarikat cemaat topluluk vs gibi konular hakkında ne ilgim ne de bilgim olmadığı için bu konularla alakalı kendisi yazınca şaşırarak okumaya devam ediyorum.
devamını gör...
biraz sağına..biraz da soluna bakmasını tavsiye ettiğim yazar..at gözlüğünü çıkarmanın faydası olacaktır muhakkak..yalnız bazı konularda katılmasam da ehl-i vicdan olduğuna kaniyim..allah sırat-ı mustakim'den ayırmasın..
devamını gör...
(bkz: #5810821)
inanmak ya da inanmamak kişinin kendine kalmış.. bunu yaşayan insanlar gavs hz vefat ettikten sonra söylemişler. şuan o insanlar çok yaşlı dedeler onlara sorabilrsiniz.. ben sadece müslümana güvenirim söylediği söze aksini ispat etmedikçe yalan demem.. vicdanen buna inanmak bir zarar vermez ama yalanlamak eğer ki doğruysa gerisini düşünmesini istediğim yazar..
devamını gör...
( #5810821 )

rahmetli erbakan hocanın da ''ehl-i keramet olan'' mehmed zahid kotku hocaefendiye intisabı olduğunu hatırlatmak isterim..bu keramet vardır..yoktur..ayrı bir konu..bunun belli bir grup tarafından kullanılması da ayrı konu..yalnız kerametin kendisi haktır..hatta birçok veli zâtta keramet..orada bulunanlar tarafından bizzat müşahede edilmiştir..sana bir müslüman kardeşin olarak diyeceğim şey..diline biraz mukayyet ol..ahirette vebal almamaya gayret et..dediğim gibi ehl-i vicdan olduğuna kaniyim..allah (c.c) hidayetten ayırmasın..
devamını gör...
( #5810843 ) söylediklerimiz kadar söylemediklerimizden de hesaba çekileceğimizin farkında olan yazar.
islam adına yapılan hatalı bir iş varsa bunu söylerim, bu hatalı değil diyen varsa yapmaya devam eder bu beni ilgilendirmez ama hatalı olduğunu düşündüğüm şeyi söylememek vebalde bırakır.
örneğin 1991 yılında erbakan hocanın ağzından fetullah gülen için cia ajanı olduğu sözünü duydum. o tarihten sonra da müsait olan her ortamda bunu dile getirdim, inanan inandı inanmayan 25 yıl sonra gelip vay be sen diyordun da inanmıyorduk dedi, bunu söylediğimiz için de başımıza gelmeyen iş kalmadı ama korkmadan söylemeye devam ettik. şimdi gururla biz demiştik, biz bu vebale girmedik diyebiliyoruz.
eleştirdiğiniz konuya dönersek (bkz: gavs ın bastonunu vurduğu yerden su çıkması) bunun olduğuna inanmıyorum, neden inanmadığımı da konuya yazdım. buna inanmamak beni dinden çıkarmaz, günaha da sokmaz. inananın durumunu bilemem.devamını gör...
sözde milli görüşçü. bizim zamanımızdan beri çok şey değişti ya da. milli görüşçü tasavvufçu bir geleneğe sahiptir. ama bu şahıs gece gündüz mutasavvıflara sarıyor. dedim size bunlar milli görüşçü falan değil.

gece gündüz iran ve esed güzellemesi yapanlardan ne bekliyordunuz ki?
devamını gör...
( #5828705 )

muhammed hilmi kutlubay başlığında
inananlara ahmak diyerek terbiyesizlik yapmasını
kendi açımdam şimdilik affediyorum.
ama başkalarından helallik alması gerekir.

evliyaları hallerini anlamamış
lakin en azından araştırma yoluna girmiş.

gerisi gelir inşallah.
devamını gör...
önüne gelen her grup tarafından kandırılmış(!) ak partiyi eleştirince bağnaz olunuyormuş.
oldu biz bağnazız siz ak partinin her yaptığına körü körüne he diyerek süper ileri görüşlüsünüz.

devamını gör...
sana diyorum sen de benim gibi döneceksin temennisinde bulunanların gelip akıl verdiği yazar.
aklınızı kendinize saklayın, biz iktidar uğruna dönenlerden değiliz, olmayacağız.
devamını gör...
dönmemesini temenni ettiğim yazar. bize davasına sadık mümin kardeşler lazım. islam sancağı altında bir olup bu ifsad dünyasını irşad dünyasına ulaştıracağız inşallah.
devamını gör...
( #5831874 )

şiddetle haklı yazar. tanımımı siliyorum ve köşemde sessizce utanıyorum.
devamını gör...
tolg abi programında hugoya bağıra bağıra küfretmişti. aradan tam 20 yıl geçmiş. bunun küfür videosunu internetten silene kadar canımız çıkmıştı.
devamını gör...
beni engellemiş.
öyle diyor.
emin misin usta? actigim başlıklara konulara tanımlara pek meraklısın?
ya yalan söylüyorsun.
ya daha kötüsü kendi koydugun engeli çiğneyerek kendine saygısızlık ediyorsun.
her iki halde de sana saygı duymam için geçerli tek bir neden söyleyebilir misin?

not: cevap beklemiyorum.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.