sagopa’nın dini inancım yok demesi

#haber  #özgürler 

üstadın ya gerçek hesabı değildir, ya da makarasına yok demiş olabilir ya da söylemek istememiştir.

daha önceki konuşmalarına bakılırsa bunu duymak tabii ki şaşırtmıştır bizleri fakat lakin ki öyle değildir.
herkesin inancı kendine be kardeşim. şarkısını seviyorsanız dinlersiniz gerisine takılmayın.
devamını gör...
hiç tanımam, tarzım değil şarkılarını bilmem , dinlemem ama etrafımda ve sözlükte sagopa dinleyen kitle profiline bakınca hayranlarının büyük çoğunluğunu kaybedecek bir açıklama yapmış sanki.
devamını gör...
kolera'dan ayrıldıktan sonra iyice afalladı bu abi ya.
2018 albümündeki bir parçadan alıntı;
kapansın imam hatipler açılsın meyhaneler yov yov yov kötü insanları tanıma senesi kaf kef.
devamını gör...
ilgilenmediğim açıklama. sagopa dinlerim. ama kime ve neye inandığıyla ilgilenmem. bana ne lan. şu ortamda bir yazar çıkıp "ben patatese tapıyorum" dese aynı yine aynı tepkiyi veririm. ha zamanında dindar görünmüştür, şu açıklaması birilerini üzmüştür o da onların meselesi.
devamını gör...
eğer cevabında samimi ise bir kaç yıldır yaşadığı dini eğilimin ne olduğu daha net ortaya çıkıyor. her deizm / ateizme yönelen inançlı insan gibi önce "iman elden gitmesin" kafasıyla daha fazla dine sarılmış olması ihtimali muhtemel.
devamını gör...
edip yüksel'i ve onun sapık fikirlerini takip ettiğini beyan ettiği zamandan bu yana islam inancı yoktu zaten.
bizim gençlik de bi tuhaf; adamı dindar olduğu için dinliyorsan yaptığı iş dine göre ne kadar caiz? ha müziği için dinliyorsan o zaman inancından sana ne? gereksiz bi adam, gereksiz bi mevzu.
devamını gör...
troll bir cevap gibi dursa da samimi cevaplar veremsi üzerine büyük ihtimalle gerçek olan bir açıklamadır.

aynı gönderi altında cübbeli dönemi için "hayatımın en büyük hatası, 2010 yılında irtibatımı kestim" gibi bir şeyler söylemiş, edip yüksel ve 19 sistemi sorulduğunda da "saçmalık" demiş.

iki ihtimal var.

birincisi, dini öteden beri kullandı şimdi gerçek yüzünü ortaya çıkarıyor ki bence düşük bir ihtimal.

ikincisi, sorgulamaları ve arayışları zamanla fikirlerini değiştirmiş, nihayetinde bugüne varmıştır.

her birey kendi seçimlerinde özgürdür, istediğine de inanabilir.

kişinin inancı müziğinin dinlenmesine/dinlenmemesine engel midir?
devamını gör...
beni "kitap okumuyorum" demesinden, fars dili ve edebiyatı okumak isteyen arkadaşa "zaman kaybetme napcan farsçayı" demesinden daha az yaralamıştır. gerçekten üzücü, inanılmaz değişmiş. bundan birkaç sene önce kendisine çılgın bir sevgi duyarken öğrenseydim bunları bir hayli kırıcı olurdu benim için ama artık önemi yok. şarkılarını dinleyip geçiyoruz o kadar. herkes değişebilir, o da değişti. ama sevdiklerimizin değişmemesini, sevdiğimiz gibi kalmasını isteriz hep. o nedenle bunca garipsiyoruz dünyayı.
devamını gör...
duyduğum an hülya koçyiğit gibi koşarak yatağa yüz üstü atladım ve sarsılarak ağladım. benim en önem verdiğim şeylerden biri kendisinin inancı çünkü. genellikle sanatçıların inançlarına çok önem veririm. evet çok. bugün dindar görünen bir parti sonrası dindarlaşan, yarın sol görüşlü bir parti sonrası atatürk üzerine besteler yapacak tüm sanatçıların acısını içimde taşıyorum.

çok ciddi bir sürecin içerisinde olan güzel ülkenin vatandaşının dikkatini mi dağıtmak istiyorsun? basit. sanatçı olan ya da şarkıcı olan bir şey söylesin, "bomba" gibi düşsün magazin gündemine, sonra biz peşinden gideriz.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar