şu dünya ne kadar garip yer. insanlar, hayvanlar ve bitkiler eğlenmek için çok ilginç şeyler yapabiliyorlar. mutfak dolabımızda 3 aydır bekleyen kuru soğan cücük çıkararak eğlenebiliyor mesela. bu köpek de o değişik gruptan.

sahibi elinde topla bir park bahçeye götürüyor köpeğini. uzakça bir yere atıyor topu, köpek gidip getiriyor. adam çok sıkılsa da topu atmaya devam ediyor. köpekte bir eğlence bir eğlence. her defasında üşenmeden dişlerinin arasına sıkıştırıp geliyor.

ne yaptığını sorgulamalı bu köpek. sahibi topu alıp getirmesi için uzakça bir yere attığında kıllığına topun yanına gidip yatmalı, sahibi geldiğinde topu alıp başka bir yere gitmeli ve sahibinin gelmesini beklemeli. asıl eğlence budur.
devamını gör...
ya köpek sahibini eğlendiriyorsa. tabi hayvanların ruh halini anlamak çok zor. geçen bir sokak köpeğiyle konuştum. kuyruk sallayıp mutlu göründüğüme bakma abi dedi. tabi tokatladım kendine gel bobi dedim ama nafile hayvan inatla mutlu görünmeye çalışıyor. sokak köpeği olmak gerçekten zor. hayvanla empati yaptım kendime geldiğimde ağzımda yeşil tenis topu vardı.

böyle değişik bakış açılarını lazım olur diye atıyorum beynime lazım olduğunda kullanıyorum.
(bkz: beyin bedava).
devamını gör...
banal köpek davranışı. ne kadar kolay eğlenebiliyor, zira günümüz çocuklarını insan nasıl mutlu edebileceğini şaşırıyor. hemen canları sıkılıyor. 30 40 yaş neslinin çocukluklarında hayal bile edemeyecekleri imkanlara sahipler ama sürekli sıkılıyorlar. onlara yokluğu da anlatamıyorsunuz yaşamadıkları için. şu köpek kadar olamıyorlar insan olarak ne yazık.
devamını gör...
aynı zamanda gurursuzdur da bu köpek. halbuki kediler öyle mi? sizin topu atışınızı ve hevesle bekleyişinizi tiksinen bakışlarla izleyip arkasını döner ve havalı bir şekilde canı nereye isterse oraya giderler. varoluşsal birtakım sorgulamalara girişmiş bir köpek örneği için ise buyrun:

devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar