sahil kasabası

gitmek istenilen tek yer, görüpte gidemediğimizde tek yer.
devamını gör...
aynı filmlerdeki gibi olmadıktan sonra sahil kasabaları da herhangi bir kasabadan farklı gelmez kimseye.
devamını gör...
çok gittim, gezdim. 'bodrum bodrummm' gazı ile 1 ay süper oluyor, sonraki 1 ay eh işte, bir sonraki 1 ay, aslında pek de farkı yokmuş, bir sonraki 1 ay istanbul, izmir, ankara, antalya falan da iyi aslında, en son ki 1 ay buranın da diğer yerlerden pek farkı yokmuş.
yani kasaba kasaba olarak kalmalı. sahil sadece işin renkli ama geçici kısmı.
devamını gör...
bugün bir arkadaş bahsetti bundan. 'ege'de bir sahil kasabasına yerleşip orada yaşayacaksın' dedi. 'hacı' dedim, 'bunlar yaşlılık alameti.' 'tanıdığım herkes aynısını söylüyor' dedi.

aklın yolu bir. kendi hayatım geçti gözlerimin önünden. 2-3 yıl önceki ben'in en büyük hayali idi. gençleşiyor muyum ne?
devamını gör...
emeklilerin, hayata yeterince emek verenlerin ve huzura doğru emekleyenlerin yegane hayali olan yaşanılası yerdir. dalgalarla hasbihal edilir, rüzgara gam devredilir ve küçük ahşap kulübede denizle büyük bir aşk yaşanır.* *
devamını gör...
sahilleri birahane ve balıkçı tekneleri ile doludur.
kahvehanelerinde kadın erkek birlikte oturulur ve pek keyifli sohbetler edilir.
devamını gör...
emekli olmadan genç yaşımda gidip yerleşmeye can attığım yerlerdir. tek derdim aniden bastıran yağmur yüzünden ıslanacak çamaşırlar, ya da bahçeye ektiğim sebzelerin büyümesi olsun... gün batımında uzun sahil yürüyüşleri. düşünmesi bile ne güzel.
devamını gör...
ne kadar genç yaşta kurtulursak bu şehir hengamesinden o kadar iyi olur kanısındayım. tam anlamıyla şimdilik yerleşemesemde ara ara kaçma fırsatım olduğundan mütheşekkirim.
devamını gör...
nisan mayıs aylarında kısa süreliğine tercih edilebilir yerleşke.şehir genlerine işlemiş biri olarak bir süre sonra canım sıkılır .bir kere trafik yok kuyruk yok daraldığınız da daha da daralmak için gidecek avm yok hiç cazip gelmedi.
(bkz: kedi uzanamadığı ciğere mundar der)
devamını gör...
şehir çok gürültülü geliyor hep. sadece ses bazında değil, akış o kadar yoğun ve o kadar hızlı ki hiçbir yere yetişemiyorsunuz. ayak uydurmak, içlerine karışmak için hızlı olma zorunluluğunuz var. tadını çıkara çıkara bir manzarayı seyretmeniz bile mümkün değil, hal böyle olunca bütün bu hengameden kaçıp kurtulmak istiyor insan. ancak kasabalarda eskisi gibi değil, artan nüfus sosyolojik yapıyı bozmuş durumda. ancak şimdi kaçamazsam ileride şansım olmayacağını da biliyorum, ölümlü olmak bir yana emekliliğime kadar kasaba kavramı bile ortadan kalkabilir. hayırlısı neyse.
devamını gör...
bana yahya'nın başını getirin... yok yok, yeşil getirin, su olmasa da olur... sahiller kalabalık... orman kuytu ve derin ve sessiz ve serin ve yeşil ve ....huzur.... insansız hava sahası huzuru...
devamını gör...
ailevi sebeplerden borcum olmasını geçtim, geçinmek için çalışma zorunluluğum olmasa ve temel insani ihtiyaçlarımı karşılayabilecek olsam, düşünmeden seçeceğim yaşam tarzını barındıran yerleşim yeri türü.
devamını gör...
görünüşe göre ileride hepimizin gideceği yerdir, tabi mezardan bir önce. *
devamını gör...
egon schiele, avusturyalı dışavurumcu ressam. grafit, kurşun kalem ve suluboyayı kâğıt üzerine kullandığı çalışmalarında, genelde portreler üzerine çalışır.

“bilemiyorum soylu babamı benden gayri büyük bir acı ile hatırlayan kimse var mıdır? bugün sürekli bir zamanlar onun bulunduğu yerlerde geziniyorum ve büyük bir acı çekiyorum. ben her yaratığın ölümsüzlüğüne inanırım, bu nedenle mezarları çiziyorum, çünkü ancak böyle ölüler benimle beraber yaşıyor…”

devamını gör...
sürekli yaşamak için tavsiye edilmeyen yerlerdir, çoğu, mahrumiyet merkezi özellikli yerleşim yerleridir. yazın sıcaklar bunaltıcı olduğunda kalabalıklaşır, dışarıdan gelenlerin çok olmasıyla güvenlik sorunları baş gösterir. kışın mı ? bazen çay içip sohbet etmek için kimse bulunamaz. unutulmasın! büyükşehirlerin büyük nimetleri de var.
devamını gör...
hele bir de sahil arkası ormanlıksa,hatta çam ağaçlı ormanlık ise tadından yenmez.
devamını gör...
emeklilik hayallerinin süslediği yerler. yalnız kalma bahanesiyle gidilmek istenen lakin gidilince de en fazla birkaç gün dayanılıp kaçılan yer.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar