sahil kasabası

çok gittim, gezdim. 'bodrum bodrummm' gazı ile 1 ay süper oluyor, sonraki 1 ay eh işte, bir sonraki 1 ay, aslında pek de farkı yokmuş, bir sonraki 1 ay istanbul, izmir, ankara, antalya falan da iyi aslında, en son ki 1 ay buranın da diğer yerlerden pek farkı yokmuş.
yani kasaba kasaba olarak kalmalı. sahil sadece işin renkli ama geçici kısmı.
devamını gör...
bugün bir arkadaş bahsetti bundan. 'ege'de bir sahil kasabasına yerleşip orada yaşayacaksın' dedi. 'hacı' dedim, 'bunlar yaşlılık alameti.' 'tanıdığım herkes aynısını söylüyor' dedi.

aklın yolu bir. kendi hayatım geçti gözlerimin önünden. 2-3 yıl önceki ben'in en büyük hayali idi. gençleşiyor muyum ne?
devamını gör...
emeklilerin, hayata yeterince emek verenlerin ve huzura doğru emekleyenlerin yegane hayali olan yaşanılası yerdir. dalgalarla hasbihal edilir, rüzgara gam devredilir ve küçük ahşap kulübede denizle büyük bir aşk yaşanır.* *
devamını gör...
emekli olmadan genç yaşımda gidip yerleşmeye can attığım yerlerdir. tek derdim aniden bastıran yağmur yüzünden ıslanacak çamaşırlar, ya da bahçeye ektiğim sebzelerin büyümesi olsun... gün batımında uzun sahil yürüyüşleri. düşünmesi bile ne güzel.
devamını gör...
ne kadar genç yaşta kurtulursak bu şehir hengamesinden o kadar iyi olur kanısındayım. tam anlamıyla şimdilik yerleşemesemde ara ara kaçma fırsatım olduğundan mütheşekkirim.
devamını gör...
şehir çok gürültülü geliyor hep. sadece ses bazında değil, akış o kadar yoğun ve o kadar hızlı ki hiçbir yere yetişemiyorsunuz. ayak uydurmak, içlerine karışmak için hızlı olma zorunluluğunuz var. tadını çıkara çıkara bir manzarayı seyretmeniz bile mümkün değil, hal böyle olunca bütün bu hengameden kaçıp kurtulmak istiyor insan. ancak kasabalarda eskisi gibi değil, artan nüfus sosyolojik yapıyı bozmuş durumda. ancak şimdi kaçamazsam ileride şansım olmayacağını da biliyorum, ölümlü olmak bir yana emekliliğime kadar kasaba kavramı bile ortadan kalkabilir. hayırlısı neyse.
devamını gör...
bana yahya'nın başını getirin... yok yok, yeşil getirin, su olmasa da olur... sahiller kalabalık... orman kuytu ve derin ve sessiz ve serin ve yeşil ve ....huzur.... insansız hava sahası huzuru...
devamını gör...
ailevi sebeplerden borcum olmasını geçtim, geçinmek için çalışma zorunluluğum olmasa ve temel insani ihtiyaçlarımı karşılayabilecek olsam, düşünmeden seçeceğim yaşam tarzını barındıran yerleşim yeri türü.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar