sahiplenmek

fazlası zarar... şöyle de birşey var:

--- alıntı ---
Allah, der ki; kimi benden çok seversen onu senden alırım... ve ekler , o'nsuz yaşayamam deme, seni o'nsuz da yaşatırım... ve mevsimler geçer, gölge veren ağaçların dalları kurur, sabır taşar, canından saydığın yar bile bir gün el olur.. aklın şaşar, dostun düşmana dönüşür, düşman kalkar dost olur, öyle garip bir dünya işte.. olmaz dediğin ne varsa hepsi olur.. düşmem dersin düşersin, şaşmam dersin şaşarsın.. en garibi de budur ya, öldüm der durur, yine de yaşarsın...
--- alıntı ---
devamını gör...
türümüz dahil pek çok canlı türünde çoğunlukla öznesi erkek, nesnesi dişi olan eylem. tür olarak bize benzeyen canlı türlerinin çoğunda erkek haremindeki dişi ve onlar üzerindeki hakimiyeti ile erkekliğini kanıtlar. dişiler de kendilerini en iyi sahiplenen erkek yönünde tavır sergilerler. bu minvalde doğal ya da içgüdüsel olarak sahiplenen erkek, sahiplenilen de kadın cinsidir.

diğer taraftan kapitalist yaşam tarzı zaten her şeye sahip olmak ve tüketmek üzerine kurulu ve insan ilişkilerinde de kaçınılmaz olarak güçlü olan zayıf olana sahip oluyor. iş ilişkilerinden sıradan arkadaşlıklara, evliliklerden en iyi dostluklara bir taraf sahiplenirken diğer taraf sahiplenilmiş oluyor.

hasılı fazla abartmamak lazım eşyanın tabiatına aykırı bir şey yok.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar