iki elin parmakları kadar da olsa sayısı, var bunun gibilerden kızlı erkekli maalesef.
fark edemediği bir mizah sunmaktadır aslında, kendine güldürür.
sözlük tarafından bir müddet kontrollü biçimde kullanılır, işe yaramaz hale geldiğinde sessizce yok edilir.
peki sebebi ne bu feyk tutkusunun...

birilerini diğer hesapla stolkladığın belli olmasın diye mi?
reddedildiğin kıza/oğlana farklı biri gibi yeniden yürümek mi?
sevmediğin moderatör üzerinden sözlüğü sabote etmek mi?
önemli yazarların sinir uçlarını kaşıyıp kışkırtarak gitmelerini sağlamak mı?
içinden geçen tüm aşırılıkları troll kisvesinde özgürce söylemek mi?
birilerine diyalog yoluyla yakınlaşıp saçma tuzaklar kurmak mı?


lütfen dikkat arkadaşlar: anonim olmak interaktif sözlüklerin doğasında var ama çizgisi, hassasiyeti, çapı belli olan güzide sözlüğümüzde lütfen şahsiyetinden ve meşguliyetinden emin olmadığınız kimselerle samimi olmayın. iletişim tek taraflı değildir ve günümüzde insan tanımak kadar güvenliği sağlamak da önemlidir.

önemli edit-1: bazı arkadaşlar haklı bir duyarlılık göstererek ''gerizekalı'' ifadesine takılmışlar ancak mevzubahis sıfat diğer sözlük yazarlarını ve sözlüğün şahs-ı manevisini aptal yerine koyup kuralları çiğneyerek üstelik yukarıda bahsini ettiğim türden menfi işlemler için söz konusu yan hesabı kullanan kişiler için söylenmektedir. öyle kimseler de madden sistemde kayıtlı gözükseler de ruhen bu sözlüğün yazarı olabilecek payeye sahip değildirler ve ilgili nitelemeyi sonuna kadar hak ederler. milleti kandıracak, hakkına girecek, duygularıyla ve zihinleriyle oynayacak ama normal bir yazar gibi mi yaklaşılacak? hayır, maalesef hayır! yine de yazarlarımızın ikazları ve önerileri benim için değerlidir, başlık buna uygun biçimde düzenlenmiştir.

önemli edit-2: bazı arkadaşlar cümlelerimi maksadımdan farklı yorumlayarak ''bu tür hesapların sözlükte bulunmasına keyfi olarak müsaade edildiği'' sonucunu çıkarmış olabilir. aslında durum şöyledir; bu hesapların sahte olduğunu tespit etmek yedi yıllık sözlük yöneticiliği tecrübesi bulunan kimse için zor değil ancak yazarların özeline müdahale etmeden ve etik dışı davranmadan o hesapların kimlerin kendini tatmin aracı olduğunu bulmak kısa vadede pek mümkün olmuyor. hesabın kimin olduğu, amacının ne olduğu gibi diğer yazarların huzuru açısından önemli veriler elde edilene kadar gerekli denetim ve gözlem dahilinde hareket ediliyor.
devamını gör...
(bkz: adres ver)

feyk hesap olayını normal bulanları da aklım almıyor çok dindarız ya hani kul hakkı falan neyse o bu başlıkta olmuyordu başörtüsü ile alakalıydı. gerizekalı az bile bence.
devamını gör...
şu sondaki zekalımsı şey olmamış. ben açmıştım önceden yani. bi sor niye açtın diye? sor sor? ötesini gördüm ben.. yarın birgün öyle bir kullanıcı sayısına ulaşacağız ki artık derviş kapıları kapatacak, yeni yazar almayacak. işte o zamanlar satabileceğim kar elde edeceğim birşeyler olsun deyü öyle yaptım.
devamını gör...
artık gereği yapılsa daha iyi olur. yani böyle başlık açıp ihtar etmeler ancak daha fazla yazarın provoke edilmesine sebep oluyor. biliyoruz, görüyoruz bunları; birinden ceza alsa tak diğerinden giriyor adam. sataşıp tahrik ettiği yazar da onun pisliğine bulaştığıyla kalıyor.
devamını gör...
deve kuşudur.
başlıktan eylemin fark edilip de gereğinin yapılmadığı da anlaşılıyor. bu durum da vahim bence.

edit: suizanımı geri alıyorum. meşhur sözümüzle, olur böyle vakalar türk polisi yakalar diyerek yöneticilere kolaylıklar diliyorum.
devamını gör...
zaten mahlas sahte ulan ne gerek var böyle aksiyonlara denir. lüzumsuz is yapanın yakalanması durumu.
devamını gör...
vakti çok insan işi. bir tane hesapla baş edemiyorum, artıları düşünemiyorum.
devamını gör...
şimdi derviche hocam, benim bi sorum olacak.

dıyelim ki, farz-ı muhal benim saç telimden, su içtiğim bardaktan v.s dna mı çalıp beni kopyaladılar.dur hemen kızma var öyle manyaklar. iş bu ya, o kopyam da sen gel sözlükte hesap aç.

hocam şimdi bu durumda o hesap mı fake sayılır, ben mi fake sayılırım? fake olan o hesap sayılıyorsa, fake hesap kapandığında genetik kopyam benim hesabımdan yazmaya devam edebilir mi?

bir de kopyamı öldürsem günah olur mu? olursa kaç birim olur? saygılar hürmetler. bir de selam gönderebilir miyim hocam izninizle?

(bkz: canlı yayında nihat hatipoğlundan küfür yiyen adam)

edit: şimdi tekrar baktım da, bunu belirtmem gerek. iş bu entrynin nedeni konuyu sulandırmak değil, olsa olsa uplamaktır. müdürle aynı hissiyatı paylaşıyorum bu konuda.
devamını gör...
bazısı gelir bir iki gün tematik kasar sonra ne zaman tanıdığını bilemesek de x yazar ile uğraşmaya başlar,
bazısı gelir hükümete sallar, fetöcüdür muhtemelen, dünya sözlüğe veya yazarlarına siyasi bi yön tayin etmeye çalışır,
bazısının diline pelesenk olmuş bi kelime vardır hemen kendini ele verir,
alakasız mesaj atarsın hala tanınmadığını zannederler neyse sevimli hayalet casper oynamaya devam edin biz bilmiyoz sizi.
devamını gör...
valla monark kızacak ama bende açtım zamanında. merak ettim olm nasıl birşey diye. millet paso fake hesap alıyor. dur lan dedim deniyeyim hele bir. özüm sözüm bir taşlayabilirsiniz yalanda yok hilaf da yok.

acaba benide tespit etmiş midir ? yok lan edememiştir bence..

hee, faidesi var mı, yok vallahi billahi. ama samimiyetten bahsedeceksek önümde diz çöküp tövbe ister o troller eminim..

vel hasıl reis kızmasın. gençtik yaptık bi hata.
devamını gör...
ben bi' uludağ sözlük de var sanıyordum bunları; burada da mı varmış bu tiplerden?

ulan ne boş-beleş adamlar ya..
devamını gör...
(bkz: vay anam vay neler dönmüş yine)

olum bunlar nasıl adamlar yukardaki şeyleri okuyunca nasıl şaşırıyorum. arkadaşların o bol vakitlerinden ben de istiyorum.

ilaveten isim ver kanka kimi kastettigin anlaşılmıyor.
devamını gör...
merak uyandıran tip. ne yalan söyleyeyim ben de mi açsam diye düşündürdü*. hiç fena fikir değil. bir oyuncu gibi karakter üretirsin, tüm hayatını kurarsın ve onun ağzından tanım girersin. hele bir de bir iki yazarla özelden mesajlaşırsan tadından yenmez. böylece sahte sanal karakterimiz sadece sahte olmuş olur. en azından öbür kendine mesaj atarsın. boş posta kutusu can sıkıcı çünkü.

bu arada sahte hesapların teşhisi husundaki yöntemlerden şüpheliyim. tribe girdim resmen. ya beni sahte sanarsalar. hoş değil.
devamını gör...
ergendir.
fikirlerini artılayan çıkmayınca ek hesapla girip kendi artılıyordur.
meksika dalgası başlıklı tanıma tanımlarını ekliyor da olabilir.
devamını gör...
bir itiraf mıdır yoksa günah çıkarma mı? alt tarafı kullanılmak gibi algılanıyor ama yaşantı boyutu öyle olmasa gerek. ilginç valla sözlüğün sahabı böyle yassah denileni aleni kabul ediyor ve yeri geldi kullandık diyebiliyor. peki ne için kullanıldı bunlar? ya da bu kontrollü kullanım sırasında siniri bozulan yazarların hakkı hak sayılmıyor mu? çünkü onların hakkını, zihinsel enerjisini kemiren tipler sadece 'troll' oldukları için zararları da pufff diye onlar sessizce yok edilince gidiyor mu?


--- alıntı ---

sözlük tarafından bir müddet kontrollü biçimde kullanılır, işe yaramaz hale geldiğinde sessizce yok edilir.

--- alıntı ---
devamını gör...
bu konuda çok düz olduğum içim rahat. sahte hesap açıp tarzını değiştirmeyen sivri zekalara söylemek istediğim şu: bebeem mahlas farklı olsa da tarz aynı. önce tarzınızı değiştirin lan.
devamını gör...
tam da birilerine hos geldin derken dusunduren başlık.. himm. *

sozluk yönetimi yakaladi mi defin islerini tum ayrintilariyla gerçekleştirecegi sahte varlik. bu tip bayagi numaralara ne diye gerek duyar ki insan ?
devamını gör...
arkası sağlam değilse korkması gereken tipleme , her an uçuşa geçebilir.
gören gözler tarafından proxy' e ip'e gerek kalmadan farkediliyor farkedilmesine de. - de'si var işte...
devamını gör...
proxy dışında da yakalanma yöntemlerinin olabileceğini bilmeyen tiptir.

misal sosyal mühendislik ve analiz yöntemleri ve dahi bir yazılımcıdan kaçmak oldukça zordur.

sonuç olarak (bkz: mükemmel suç yoktur)
devamını gör...
işte buna gülerim dediğim tiptir. kim olduğunu söylemekten aciz varlıkların da olduğunu bilmek insana kendini önemli hissettiriyor.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar