saidi kürdi

said nursi'nin gerçek ismi olduğunu öğrendiğim anda * hemen kütüphaneme yönelip risale-i nur namına ne varsa toplayıp camdan aşağı atmama sebep olmuş isim.
devamını gör...
bildiğim kadarıyla türkçü ve ülkücü zihniyet tarafından said nursi için kullanılan isimdir.

özellikle saidi kürdi mi diyerek aşağılar gibi bir tarzda söylerler.

aynı ülkücü zihniyet said nursi yi bölücü diye nitelendirmektedir.

peşin not: bu fakir'in nur cemaati ile alakası yoktur, zaman gazetesi bile okumamaktadır, zamanı eleştirdiği için eksi bile almıştır.
devamını gör...
saidi kürdi olsa nolur, saidi nursi olsa nolur. adamın hayat mücadelesine bakmak lazım. düşünce tarzına, uslubuna, bilgisine bakmak lazım.
elin gavuruna verdiğimiz değeri vermiyoruz üstada. okuyor muyuz, hayır okumuyoruz. niye bu kin peki? işte sevmediğimiz adamlar sahiplendi onu. üstadı anlasalardı veya okuduklarını anlasalardı sahiplenmezlerdi veya böyle olmazlardı zaten.
Allah ondan razı olsun. gerisi fasa fiso.
devamını gör...
osmanlı döneminde doğu illerine 'kürdistan' deniliyordu. kürdistan ve lazistan mebusları vardır.

karadeniz kısmına da 'lazistan' dendiği gibi.

bu isim herhangi bir ırkı mana taşımıyordu. yalnızca coğrafi bir bölgeye verilen bir ismi çağrıştırıyordu. pakistan, afganistan gibi bölgelerden olan insanlara ise 'kürdi' denilmekteydi.

erzurumi, konevi, bursevi gibi bu manada nurs'lu sait hazretleri de, osmanlı döneminde bu nam ile çağırılıyordu.

fakat bu aidiyetin daha sonra farklı manalar ifade etmesi sebebiyle, üstad hazretleri osmanlı sonrasında kendi köyüne nisbetle 'nursi' soyadını almış ve bunu kullanmıştır.

takılınan şey eğer kürt olması ise ne yapsın adam kürttür.islam milliyetçisi bir kürt.
zamane diline ve kültürüne hakim hiç kimse bu yüzden bir abide şahıs'ı karalayıcı söz söylemez,gerçi ağzı torba değil büzesin söyler ama karşılığı olmayan bir lakırdı eder.

selanikli kemal den yola çıkarak atatürk aslında sabatayisttir demek kadar gerizekalıca bir çamursal iftiradır. (ana bak atatürk selanik te doğdu ulan orda kimler var heee yaaa gördünmü).

said
genç said
molla said
said- i kürdi
bediüzzaman

boru değil yani.hele boş boru hiç değil.
devamını gör...
olmasa da olurdu sözünü hakeden birisi. yani olmasaydı en azından zombileri olmazdı o bakımdan.
deli diyorlar kendisi için. radyoyu gördüğünde içinde periler var demiş birine bir de bediüzzaman diyorsunuz ya...
devamını gör...
tam olarak hatırlamıyorum ama risalelerinden birinde kurtuluş savaşını atatürkün değil de onun sayesinde kazanıldığını iddia eden şahsiyet
eğer çaylaklıktan çıkarsam büyük ihtimalle kaynak getiririm
devamını gör...
said-i kurdi : "biz ki kürd'üz aldanırız, fakat aldatmayız. bir hayat için yalana tenezzül etmeyiz.
kürdü en iyi tanımlayan büyük kürd büyüğü..
devamını gör...
fethullah'ın akıl?! hocası olan meczup. 15 temmuz darbe girişimi ne giden yolun taşlarının hangi kafayla döşendiği bir diğer müridi olan mustafa sungur'un hatıratında açıkça belirtiliyor.

--- alıntı ---

"bir gün, eskişehir'de, yıldız otelinin üst katında hazret-i üstad'ın odasında hizmetindeydik. bir kuşluk vakti idi. beş adet jet uçağı otelin üstünden şiddetli ses çıkararak geçtiler. pencereler de açık idi. hazret-i üstad gülümseyerek, 'inşaallah bunlar bir zaman islâmiyete büyük hizmetler edecekler.' dedi. ve ilaveten, 'sungur, askeriyede bir ruh var. o ruh, benimle dosttur. bilmiyorum, ya o bir kişidir veya cemaattir; sağdır ve ölüdür; velîdir veya kutubdur. bilmiyorum, fakat bir ruh var ki; o ruh benimle dosttur.' diye beyanda bulundular."

--- alıntı ---

anlamak isteyene yetecek done mevcut.çöpe atılan gta şifreleri arasında değil de darbenin şifrelerini buralarda aramak lazım.ama anlamak isteyen kim?swh
ek:
ha unutmadan
(bkz: sungurlar) hani ya o ruh derken aslında swahililerin animist ruhlarından bahsediyordu diyen arkadaşlar için gelsin.
edit2:sungurlar çıldırdı.swh

bunun yarısı kadar delille maklubeye kaşık sallamak vs. gibi şeylerle insanlar içeride çürüyor.bunun yarısı kadar bağlantı bulsa 500 sayfa iddianame hazırlayacak,amariganın oyunu diye başlayacaklar "çıldırıyor" bu fetönün lacivertleri.neden ?çünkü tecessüs,takiyyecilik,faili meçhul tesadüfler bunlarda ortak.swh

ha bir de hakikat karşısında çıldırmak.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar