sait faik'in abasıyanık kitabı

bu kitaptan sonra da oktay rıfat’ın horozcu kitabını okuyacağım. bir horozla başlayıp nasıl tavuk çiftliği kurduğunu anlatıyor. bilmediği halde biliyormuş gibi davranan genç girişimlere tavsiye ederim.
devamını gör...
linç yaşının da düştüğünü gösteren video. küçük bir kız bir hata yapıyor; koca koca adamlar da bunu alay konusu haline getiriyor. aga taştaş geçilmesi gereken bir sürü insan var ekranlarda. onlara yüklenin.
devamını gör...
sosyal medya kültürü giderek insanlara kendilerinin de bir zaman sonra utanacağı şeyler yaptırıyor. neredeyse günlük hayatı korku içinde yaşar olduk. olmadık bir hata yaparız da bir yerlerde bir kamera falan var mıdır diye. insanların sosyal ilişkilerinde bu derece sorumsuzlaşmaları gerçekten korkutucu. üşenmedim videoyu youtube üzerinden izledim, bir başka versiyonu var mı falan diye baktım. belli ki 8. sınıf öğrencisi bir kız çocuğu eğitim öğretim alışverişi çerçevesinde alınan bir şeyleri kayda almış, sonra da paylaşmış. malum mekânlarda da kızcağızı gömmüşler. hatalara tolerans göstermeyecekmişiz, bunun gibi cahiller yüzünden oluyormuş her şey. baksan bu heriflerin de çoğu şu kızcağızla aynı yaştadır. suç bu çocuklarda değil, bunlara, insanlara insanca davranmayı öğretemeyen, kaba saba, nobran bir nesil yetiştiren anne babalarda. müslümanı da aynı nane gavuru da. herkeste bir birilerine giydirme, birilerini rezil etme, onu bunu aşağılama, ötekileştirme çabası.

be hey sığırlar! ulan sait faik kim, diyecek tıyniyette bir nesil yetişiyor. şu çocuk hiç olmazsa hata yapacak kadar kitaplarla haşır neşir olmuş. millet sanki hiç ortaokul talebesi olmadı. tebessüm edilip geçilecek şey, sosyal medya gündemi oluyor memlekette. ondan sonra şöyle dünya bizden korkuyor, böyle büyük memleketiz... lan sen memleketçe insan olamamışsın, büyük olsan kaç yazar? formata aykırı olmasa söylenecek çok şey var da hanımlar falan var, ısırayım dilimi.
devamını gör...
gunlerdir sosyal medya da dolasan bir video da gecen ve insanlarin agir dalga gectigi videodaki kizin kurdugu cumle.ben masumane bi heyecan gordum lakin efsane dalga gecildi. yani bu video'ya gulup gecmek yerine insanlar baya bir asagilayici elestiri getirdi.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar