sakal bırakmak

bebeklerin diş çıkarmaları ve kartalların kırk yaşından sonra gaga çıkarmaları gibi sancılıdır. arıların istilasına uğramış hissiyatı verir. bir uyuz gibi kaşırsınız. sima caddesinin uğradığı bu arı istilasına karşı, bir an önce usturaya vurmak istersiniz. hele bir de yakışmışsa ve olumlu bakışlarla süzülüyorsanız... bu acıya olan inadınızı kamçılıyacaktır. gecenin bir yarısı, yaranın üstüne tuz serpilmiş gibi uyanır ve kaşırsınız.

sonra ustura. sima caddesi yol bakım çalışması. aynaya mırıldanırsınız ''sana vermiş olduğum rahatsızlıktan dolayı özür dilerim...''
devamını gör...
her bırakmaya çalıştığımda her yerde aynı sıklıkta olmadığı için uzamasını sabredemeyip kesmişimdir.kapalı renkte sakalı olanlar 1 kaç haftada hacı gibi oluyorlar ancak sakalınız sarıysa en az bir ay beklemek gerekiyor.ama bu sefer kararlıyım bırakacağım inşaallah.
devamını gör...
yaklaşık 3 yıl gibi bir süreçten sonra, tekrar yapabildiğim şeydir çok şükür. hergün traş olmaktan yüzüm manda derisine dönmüştü, hani yakışıyormuşta bana sakal şimdi daha iyi anladım.
devamını gör...
çene kusurlarını, sivilceleri, deri hastalıkları, cilt lekeleri gibi birçok şeyi gizleyen doğal kapatıcı vazifesi görür. bu nedenle hanımlar müstakbel eşlerinin sakalsız halini görmeden evlenmemeye dikkat etsinler, herifte sahtecilik mağduru olmasınlar.*
devamını gör...
eski mısırda statüye bağlı olan durum.yalnızca firavunlar tıraş olurmuş. osmanlıda ise sakal kesmek ağdi bir sahtekarlık alametiymiş.
devamını gör...
kesince küçük gösterdiğim için kesmiyorum. mesela dün birisine 25 yaşındayım dedim sakallı olduğum halde ilk başta inanmadı. sakalı kessem liseli sanacaklar. hem bulunduğum kurumdaki müdür hem de il müdürüm bir şey demediği için sakallı bir memuriyet hayatı sürüyorum.
devamını gör...
fıtridir. sakalı bir simge, bir statü gibi kalıplara oturtmak çok yanlış. hele salt bir müslümanlık göstergesi hiç değil; hard rock desen var, hippi desen var...gidip de siyasi bir parti, radikal bir görüş gibi gibi niteliklerden soyutlayın insanları artık.

dini için uzatanlara da saygı duyun lütfen.
devamını gör...
sakal kesmeye üşenenlerin uydurduğu bir terim sanki millet sakalı tutuyor da bunlar bırakıyor. sakal kesmemek ya da sakalın kesilebilir olduğunu öğrenildiği tarihten itibaren bir alternatif olarak benimsenen durum. şimdilerde sakal kesmek de bir alternatif demek istiyorum. ama ona bile üşeniyorum. hayır sakalın üstüne birde cerrahi maske takıyorlar ya o çok fena sağlıklı değil maske üzerinde biriktirdiğin virüse iniş yapması için yumuşak zemin hazırlanmış gibi geliyor düşünsenize virüssün hoop maskeye çarptın kayıp yumuşacık sakala orada biraz eğlenip direk boğaza *
devamını gör...
birçoğunun tipini biraz daha iyi göstermek için yaptığıdır. kandırmayalım lütfen kendinizi ve bizi bahaneler de bulmayın bu işe kesemiyorsunuz halimiz ortaya çıkacak diye. *
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar