sakalı aşama aşama kesmek

sakal uzatmayı seven biri olarak her sakal kesişimde yaparım. sakalım uzundur. önce kısaltırım. sonra top sakal yapıp şöyle bir teknosa çalışanı konumuna getiririm kendimi. daha sonra ölürüm türkiyem eşliğinde çeneyi alarak ülkücü bıyığı yaparım. ondan sonra da çeneye uzanan kısımları keserek sade bıyık haline getirir ve en nihayetinde tamamen keser, sinek kaydı yaparım. ne gerek var bu kadar zahmete değil mi ama?
devamını gör...
ana aynı ben lan. bu manyaklığı tek ben yaparım zannediyordum.

yukardaki yazarın başladığı gibi söze başlıycam. sakal uzatmayı seven biri olarak sakallarımı üc bej ay kesmem. hayvanat bahçesinden firar etmiş gibi kıvama gelince ise, önce kısaltırım belki bir gün öyle dolanırım sonra top sakala çeviririm sonra bir kaç gün öyle sonra top sakal ne lan deyip faullleri salarım o da olmaz komple sinek kaydı yapıp ormanların çocuğu görüntüsünden apartman bebesi görüntüsüne bürünürüm. her seferinde de aynada kendime bakıp bir daha böyle kesersem diye kendime söverim.
devamını gör...
başlık ile içeriklere bakınca "haa demek buymuş" dediğim eylem. ben de aşama aşama diyince, her gün bir numara kısaltılıyor, böylece bir anda kesip aynada kendini o şenpiliç gibi görme zahmetine katlanmıyosunuz sanmıştım.

hasta mısınız diye de sormak istiyorum buradan vicdanlara ? hayatımın büyük bir bölümünü sakallı geçirdim. ekim 2012 - mayıs 2015 arasında düzenli kesmek zorunda kalmıştım. tabi o zamanlar çömezdik bilmiyorduk, şimdi salla gitsin diyerek 2 senedir tekrar bırakıyorum.
devamını gör...
numaralı makinelerle azar azar kısaltmaktır. sakal, hangi evrede yüze daha çok yakışıyorsa orada durulması için güzel bir uygulama.
devamını gör...
surata yavaş yavaş alışma alıştırma evresi.
altından ne çıkacağını hatırlamayacak kadar uzun süre sakallı kalan birisi belki baskılardan yılarak, aynaya baktığında gördüğü şeyden ürkmemek ve ürkütmemek için gün aşırı kısaltır ve sonucunda o güzelim sakal gitmiştir.
halbuki ben onla kendimi saklıyordum,
çirkinliğimi az da olsa gizliyordum niye bu baskılar neden diye bağırmak istiyorum.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar