şakaysa hiç komik değil ciddiyse çok komik

''ciddi olamazsın'' tepkisiyle, karşŸımızda bulunan insana tuhaf tuhaf bakıp şŸaka olmadığŸını öğŸrendiğŸimizde kahkalara gark olduğŸumuz durumlara neden olabilecek cümlelerin veya olayların net ve yalın bir şŸekilde ifadelendirilmesi.

devamını gör...
ilk kullanildigi zamanlar -ki bu m.o. 600 yillarina denk geliyor - hosumuza giden ama son zamanlarda iki de bir, olur olmaz kullanilmasi nedeniyle beni daga cikip gerilla olmaya ya da tibet' e gidip budist rahiplere katilmaya yonelten sey. ve evet genc, hazircevap kardesim budist olma fikrim sakaysa hic komik degil, ciddiyse cok komik.
devamını gör...
bazı durumlar/sözler vardır; ciddi gibi görünür ama çok komiktir. fenerbahçe'nin iki dakikalık şampiyonluğu ilk başta ciddiydi ama sonra komiğe döndü.

bazı durumlar/sözler vardır, komik gibi görünür ama aslında çok ciddidir. akape'nin oy oranını giderek arttırması bu bağlamda değerlendirilebilir.şakaysa da çok komiktir,ciddiyse de çok komiktir.

bazı durumlar/sözler vardır, ne şakası ne de ciddiyeti komik değildir.

sümela manastırının camiye dönüştürülmesi söylemi, can bonomo ile her halükarda dalga geçilmesi gibi...

devamını gör...
bir olayın şaka olması halinde gülünecek bir yanı olmaması ve ciddi ise gülünebilir olmasıdır. mesela charlie chaplin'in filmlerinde başına gelenler şaka gibi dursaydı hiç komik olmazdı ama ciddi gibi olduğundan daha komiktir. o yüzden türk dizileri çok tırt oluyor. bir çok türk komedi dizilerinde herşeyi şaka gibi görünüyor. oyuncular da komik değil olaylar da komik değil.

diğer türlüsü de şudur. (bkz: şakaysa çok komik gerçekse hiç komik değil)
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar