salavat zinciri

genellikle “hastamıza salavat zinciri topluyoruz”, gibi mesajlarla toplanan salavat zinciridir. dininimizde hastalar için salavat okumak gibi herhangi bir şey olmamasına rağmen insanlar bu bid'ati cahilcene işlemektedirler. diyanet de bu duruma tepki göstermiş.

"değerli kardeşlerim, son yıllarda sanal medyada hz. peygamber’e (asm şu kadar salevat getirilmesi, şu kadar yasin, tebareke okunması hatta hatimler edilmesi şeklinde kampanyalar düzenlenmektedir. iyi niyetle de olsa, bu tür gayretler, bizleri yanlış bir din anlayışına sürüklemektedir. Allah’a ve rasulüne olan sevgimiz, islam davasına sahip çıkmamız, bu tür gayretlerle değil, yüce kitabımızın ahkamına ve sevgili peygamberinizin ahlakına sarılarak gerçekleşir. Allah’ın emir ve yasaklarına, rasülünün sünnetlerine uyarak gerçekleşir. dava, dilde kalan dua ile değil, eyleme ve davranışlara dönüşen çabalarla kazanılır. sahabe ve selef alimlerimiz, fetihleri ve zaferleri oturdukları yerden yüzlerce binlerce dua ve salevat ile değil, bizzat mallarını ve canlarını ortaya koyarak kazandılar. sizi, bu hususta asılsız çağrılara değil, Allah ve rasul’ünün hayat veren gerçek yoluna; kitaba ve sünnete davet ediyorum bizler, kur’an ve sünnetleri yaşadık da bu yetersiz mi kaldı? ortada 14 asırdır yaşanan bir islâm var iken, işimiz bu tür bid’at ve hurafelere mi kaldı)?"
devamını gör...
işlerim ne zaman ters gitse bilmem kaç kişiye göndermem gereken mesajlarla birlikte suçlu ilan ettiğim mesajlardır. zincirlere gelemez özgür ruhum. *
devamını gör...
peygambere toplu salavat çekmenin nesi yanlış? yanlış olan tembellik ve az düşünmedir. peki islam davasının omuzlanması için dua zincirleri yerine ilim , irfanla biz burdayız denmesi gerektiğini düşünen müslümanlar ne yapıyor? Allah aşkına konuşurken ''o öle olmaz hacım bak ilim ilen kafa ilen mantık ilen '' diyen müslümanlar şimdiye bir taş taş üstüne koymuş mu, koyuyor mu? eğer bir şey ''yapar '' halde değilseniz milletin dua zincirine ağız eğmeyin.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar