1) kezbanlık

2) boyunda asılı fotoğraf makinası. ki, genelinin boyu ile eşit.

3) twitter ve facebook gibi sosyal mecralarda bir prensese dönüşmeleri.

4)okudukları okul ya da yaptıkları iş hakkında sürekli paylaşımda bulunmaları.

5) tek tip oluşları.
devamını gör...
itici ve kezbanlar. http://ask.fm'de kendilerine sorular sordurtup cevap veren abazanlara tripli tripli konuşmaları.

boyuna astıkları fotoğraf makinesini vücudun bir uzvu sanmaları.

şalın üstüne güneş gözlüğü takıp çekici olduklarını sanmaları.

devamını gör...
anlamak mümkün değil. şallılar diye burada yerden yere vurulur, yarın öbür gün medya başörtülü bayana yapılan haksızlık diye haber çıkardığında ortalık ayağa kaldırılır. nesiniz siz tanrı mı? kadınları başörtülü ve başörtüsüz, başörtülüleri şallılar ve şalsızlar olarak mı ayırıyorsunuz?
ama memeli başlıklar da canınızı çok sıkıyor di mi ahlaka aykırı çünkü. ok kib by.


edit: başlık şallı kızların özellikleri olarak açılmıştı. değişimi kim ne amaçla yaptı bilmiyorum. bu şekilde sıfatlar vererek yazdıklarınızı kabullenilebilir mi kılmaya çalışıyorsunuz merak ediyorum?
devamını gör...
oho başlık değişmiş, oyun başladıktan sonra kural değiştirmek haa... birkartanesilolu boşuna mı gerdiniz yani, tarih sizi affetmeyecek.

devamını gör...
başlık değişimiş çok güzel olmuş. benim eleştirdiğim şallılar işte böyle bağlayan şallılardı. şalı atmış kafaya her yer ortada lan neyse bir şey demiyorum.
devamını gör...
modayı takip ederler. onlar için kıyafetlerin dogru kombini çok önemlidir. şu ala dergisi, şems-i tuba dergisi ve benzerleri onlar sayesinde tiraj yapar. tesettürün süsü gizlemek, haram nazarlardan sakınmak olduğunu unutmuş, kendilerince bir tesettür anlayışı oluşturmuşlardır. çoğunluğu dar giyer, kıyafetleri dikkat çekicidir, topuklu ayakkabılarının çıkardığı ses onları rahatsız etmez, bide kollarını, bileklerini açıkta bırakmak sorun degildir bazıları için. gayet moderndirler, her ortama girerler, erkeklerle konuşmaktan, samimiyetten çekinmezler..rabbim tesettür bilinci nasip etsin...

not: şalı bol pardesüsünün üstüne iğneli olarak takanları tenzih ederim...
devamını gör...
onlara bunca vurmak icin tek yeterli sebebin basortulerini "gevsek" baglamis olmak oldugunu gorunce su sozlukten igrendim yemin ederim.

inanamiyorum hala bu baslik altinda ve benzerlerinde bu kadar aleni, insanlarin hakkina girmekten hic cekinmeyen utanmayan vebali vicdani bilmeyen insan begenmezcilige inanamiyorum.

yaziklar olsun.

bu mudur? bu kadarcik midir? dini senle ayni din, dili senle ayni dil, milleti atasi yurdu ayni yurt olan insanlari bunca ezmek bunca nefret beslemeniz icin tek cikis noktaniz "gevsek" ortulmus sallar mi? okuyorum okuyorum aciklayamiyorum bunca nefret dolu atfa sebep olacak ne var ortada, bunca irin dolu cumle neden birikir insana?

hangi biriniz ali hanginiz fatima olabildi de olamayaninizdan neyin hirsini cikariyor? koy meydaninda toplayip sahitsiz toplu kiyamlara kosuyor?

vicdansizlar. ikiyuzluler. yaziklar olsun.

bunlari salla ortunen biri olarak yazmiyorum, degilim de. bana benzemeyen her bir musluman, tum farkina yanlisina dogrusuna ragmen en cok benim kardesimdir, bunu gayrimuslim bir ulkede yasiyor olsaydiniz anlardiniz ancak. bir yanlisi varsa onu yeri gelince ben uyaririm ben ikaz ederim, dogruldugunda sevinirim, dogrulmadiginda sabrederim azmederim, ama rezil etmem! kimseye de ettirmem! toplum, musluman kadinin gunbegun dususunu izlemek icin agzinda salyayla bekleyen kafir doluyken, en ufak ayriliklarinda onlari, ummetin kucagidan iteleyip kurda teslim etmek vicdansizligin, izansizligin, fitne fesadin dik alasidir.

yaziklar olsun isbirliginize. haksiz yaftalarinizi misliyle kendinizden, karilarinizdan, kardeslerinizden, kiz cocuklarinizdan bulma ihtimalinden de mi korkmuyorsunuz?
devamını gör...
pek çoğu bone de takar.

ayrıca istediği gibi de örter istediği gibi de açar. kimse başkasının inancından, inancını nasıl yaşaması gerektiğinden sorumlu olmadığı gibi, kimsenin de kimseyi kıyafet seçimi yüzünden eleştirmeye hakkı yoktur. ne farkınız kaldı ne çeşit örtünürse örtünsün "bunlar da her tarafa doluştu." diyen laikçi teyzelerden.
devamını gör...
+mikremin gibi diri vücutlarını saran tişörtler ve kısa şortlar giyen erkeklerle aynı özelliği taşıyabilmeleri.
+bazısının, millet üstüne gittikçe daha da açması.
+bazısının, kardeşim leküm diyniküm veliyedin demesi!

(ayrıca merak ettiğim şallının bizden örtünmeye dair bilgiyi talep ettiğinde yeteri kadar bilgilendirip bilgilendiremeyeceğimizdir ki ondan sonra ilgilendiriyor bir nebze de şalı nasıl bağladığı. kim bilir 5e 5 katmadıklarını, hergün bir fakir doyurmadıklarını, şalı dışında beni her şekilde müslümanlığıyla dövemeyeceğini kim bilir? yoğsam kalbi gösteren gözlüğü mü icat ettiler isviçreli bilim adamları? kırılacak yüzbinlerce kafir varken, Allah diyene biraz temkinli yürünemez mi?)
devamını gör...
arkadaş bu kadar nefret kusacak ne var .istediği gibi bağlar biz sadece Allah tan kendisi hakkında doğru olanı nasip etmesini 'kendisine ise doğrusunu hatırlatmak la mükellefiz ve mümkünse herkes en yakınındaki insanlardan başlasın ..
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar