salih selman

geçmişi 'kitap' konusu olabilecek kadar enteresan olan genel cerrah opr. dr. salih selman'ın hayatı, istanbul fenerbahçe'de başlıyor. babası albay olan salih selman, annesi tarafından özel saint-joseph fransız lisesi'ne yazdırılıyor. okul yılları papazların arasında geçen dr. selman, 20'li yaşlara kadar arayış içerisinde geçirdiği hayatını ilahiyat profesörü hayrettin karaman'ın bir sohbetini dinlerken değiştiriyor. geçmişe bir sünger çeken selman, önce çapa tıp'ta, daha sonra haseki hastanesi'nde yıllarca çalışıyor. peygamber efendimiz'in sünneti olduğu için sakal bırakıp şalvar giyen salih selman, kendisi ve doktor olan eşinin giyiminden dolayı hastanelerden uzaklaştırılıyor. selman, kendisini hayır işlerine adayarak, deniz feneri ve yeryüzü doktorları'na üye olmuş. yurtdışında birçok ülkede hastalara deva olmaya çalışmış. şu anda fatih'teki özel muayenehanesinde görevine devam eden selman, 40'ından sonra ilahiyat fakültesine girerek ilahiyat doktorasını almış ve aynı zamanda bu yaşında hafızlığını da tamamlamış. şimdi hem cerrahlık yapıyor, hem de tefsir dersleri veriyor. *

devamını gör...
hayatının seyri insana hayret veren bir tıp doktoru. kıyafetine bakıp çarşamba şeyhi yakıştırması yapabileceklere dini tebliğ derdinde bir saint josephli. Eşi kadın doğum uzmanı şule selman, keşkesiz doğum adıyla yaygınlaşan bir doğumda fıtrata dönüş projesinin üye doktorlarından. Üç çocuğundan biri olan saliha büşra selman okul birinciliği konuşması ile bir dönem her yerde karşımıza çıkmış başörtülü başarılı bir genç kız.

başta salih selman olmak üzere tüm ailesinin öyküsü ilham veren cinsten.

devamını gör...
kendisini değil, ilk kızının başarısı ve konuşmasından tanıdığım dindar nur yüzlü hekim. kendini herşeyiyle Allaha teslim eden ve şu dünyada çalışkan her konuda bilgili etkili olmamız gereken biz müslümanlara çok güzel örnek olan birisi. açıkçası kendisini çok sevdim. fransız lisesinde okumuş ama dine bağlı biri olarak devam etmiş (bkz: mim kemal öke) de gene yabancı okulda okuyup dine yönelen birisi ki kendisinin dedesi mason dur. Allah böle hidayete ermiş hakikatleri görmüş iyiliğin Allahın tarafından olanlardan eylesin. iblisin talim ettiği yola minnet ettirmesin. amin.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar