salih uçan

oyuna daha yeni girmişken, 80 dakikadır sahada mücadele eden deniz barış'ın peşinden 80 metre koşan ve yetişemeyen genç futbolcu.

18 yaşında, kovaladığı adam ise 35'inde.

bu pek iyi bir işaret değil.
devamını gör...
dün oynanan fenerbahçe-benfica maçında görev aldığı dakikalarda yaptıklarıyla beni sükut-u hayale uğratan futbolcu. bir maçla karar verilir mi demeyin. mesele şu, bu yaştaki yıldız adaylarından benim beklediğim zerre şımarıklık, artislik alameti vermemeleri. taa ki rüşdünü ıspat edinceye kadar. yıldız adayı denilen futbolcuların böyle bir havaya, bir maçlık bile olsa, girme lüksleri ve dahi hakları yok.

oyunun o dakikalarında fb topu şişirmeye, dam dum oynamaya başladığını kabul ediyorum ama bu eleştirimi, top fb'deyken ne yaptığından çok, top rakipteyken ne yaptığına bakarak söylüyorum. top rakipteyken özellikle neredeyse iki katı yaşındaki kuyt, gökhan gönül ve hatta webo bile kafası kesik tavuk gibi koşuşturup pres yaparken bu çocuk eli belinde yalandan alan kapatmaya çalışıyordu. görende sahada salih de souza felan var sanır. ki, alex bile öyle değildi. en azından fizik olarak kuvvetliydi.

elhasıl, yıldız havasına girme, şımarma potansiyelini gördüm bu çocukta ve açıkçası endişelendim. zira hep böyle oldu bu iş şu ana kadar. istisnası yok. oysa kuyt dediğimiz adam, salih daha doğduğunda muhtemelen feyenord'da oynuyordu ve hollanda'da yılın futbolcusu felan seçiliyordu. o'nun şu yaşında verdiği mücadeleye bakıp ibret alması lazım.

real madrid'deki varane ve barcelona'daki bartra gibi oyuncular, ve de avrupanın önde gelen kulüplerindeki yaşıtları da örnek olarak yeter de artar...

devamını gör...
yetenekli ancak bu yeteneğini sergileyebilmek için fenerbahçe'nin sabredecek zamanı yok. bunu ilk maçta da gördük. en basitinden sürekli halı saha maçı oynayan bizler bile 1 ay ara versek sonra tekrar başlasak belirli ritim,performans tutana kadar 2-3 ay geçiyor. salih uçan'a cesaret verip topu al ve dikine git diyebilirsiniz, ancak kaptırdığı zaman olacakların telafisi ağır olacak buna da fenerbahçe'nin kredisi yok.

sırf bu adam takıma otursun diye hazırlık maçı alınıp oynayacağı mevkide hazırlanabilir.* ne diyeyim artık.
devamını gör...
önümüzdeki sezon ersun hocanın ilk 11'de çıkarıp çıkarmayacağını merak ettiğim futbolcumuz. şu an takımla ilgili en çok bunu merak ediyorum, hoca kadroya almayacaksa yollayalım, harcamaya gerek yok salih gibi bir yeteneği.
devamını gör...
hakkında umarım hayırlısı olur topçusu. roma gibi takıma transfer olmuş bu fırsatı umarım kaçırmaz. ve türkiye'ye geri dönmez. önünde örnekleri çok, onları örnek alıp geri gelmez uzunca müddet. tugay abisi gibi kaptanlığa kadar yükselir umarım. ışık var bu çocukta ve devamını getirmek ve vazgeçilmez olmak onun elinde. roma gibi efsane bir takıma transfer olmak kısmen zor ama orada tutunmak asıl işi olmalı ki bu da zor olan. göster çocuk kendini.

ek: tamamen milli duygular çerçevesinde yazılmıştır.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar