sallanan sandalye

bir nevi erişkin beşiği. yatsam mı otursam mı yoksa sallansam mı karar veremeyenler içindir. bir ileri bir geri sallandıkça içimizdeki çelişkileri, tereddütleri, gelgitleri hatırlatır bize.
devamını gör...
türkiye'de kötü işçilikten kaynaklanır. genellikle sandalyenin veya zeminin bozukluğundan kaynaklanır. başka ülkelerde ise adamlar keyif yapmak için özel olarak üretiyorlar.
devamını gör...
yaşlılığımda battaniye , kitap ve yakını görmemi sağlayan gözlükle istediğim şeydir. ha tabi huzurlu bi hal de olsa dadından yinmez.
devamını gör...
başka deyişle yetişkin beşiği.

çocukken köye gittiğimizde salıncak sırası bekler gibi sallanan sandalye sırası beklerdik dedemlerin evinde. kuzenlerle birbirimizi çok hırpalamışızdır bu yüzden. ya da eli armut toplayan sümsük çocuk profilinde olduğum için sadece ben hırpalanmış da olabilirim. her neyse. dede bey de yaşlandı marangozluğu bıraktı artık bi ümit rica minnet yaptırırım diye düşünmüştüm ama adam 90'ına merdiven dayamış... olmayacak sanırım. piyasası da oldukça pahalı bu meretin. başka zamana bırakalım bakalım.
devamını gör...
salona aldık bir tane. çok keyifli. ayagını uzattıgın bi de pufu var, o da sallanan cins. hele kışın, gir içine uyu. insanı keyiflendiriyor.

sallanan sandalye deyince aklıma gelen bu. mobilya tarihinde yeri olan,
thonet sandalye

antika tabii, fiyatlar birkaç yüz dolardan başlıyor binlere ilerliyor.
devamını gör...
nedense hep tekinsiz bulduğum sandalye. şöyle ayaklarım yere sapasağlam basmadığında hep tekinsiz hissederim zaten. işin garip tarafı bu duygunun sınırlarını görmek için yüksek yerlere çıkıp türlü türlü hoplamalı zıplamalı lunaparak ıvır zıvırına da bindim. uçakla birçok defa seyahat etmişliğim de var. yine de sallanan sandelyeye oturduğumda geriye düşeceğim inancını kafamdan atamıyorum. bu nedenle evimde bulundurmam, bulundursam da gidip zevkle yayılamam.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar