sami yusuf

#din  #müzik 

pek güzel islam sarkilari sahibi olan sarkılarında arapca türkce ve ingilizce sözler bulunduran aşŸmışŸ müzisyen güzel insan
devamını gör...
müzikal kalite ve efendilik bağlamında takdir ettiğim ama son dönemde roj tv'ye çıkarak beni hayal kırıklığına uğratmış, azeri asıllı müslüman müzik adamı.
devamını gör...
türkiye konserinde çarşaflı, türbanlı kızların kafalarına isimlerini bandana yapıp taktıkları eleman. ee ne anladım şimdi ben bu işten. ha tarkan diye bağıran kızlar, ha siz. bu mudur lan?

kapama bari başını da, onu kirletme.
devamını gör...
"yeni dönem tasavvuf müziği"nin iyi bir yorumcusudur..
devamını gör...
geçtiğimiz yıllarda feshanedeki konserine gittiğim ama "bacı"larımızın tavırlarından utanıp sıkılarak konserinin sonunu getiremediğim müzisyen kişisi. roj tv konusunda tamamen menajerinin keleğine gelmiştir ayrıca türkiye distribütörlüğünü beyza müzik yapar.
devamını gör...
destekçileri olan temiz yüzlü yakışıklı şarkıcı. henüz konserinde sütyen atan olmadı kendisine ama kaç kız resmini öpüpte yatıyor Allah bilir.
devamını gör...
konserinde müminelerin kendilerini parçaladığı roj tv konuğu şahıs...
devamını gör...
ingiltereâ´deki konserinde "haydi kendinizle gurur duyun! çünkü siz ingilizsiniz!" diyen eleman.
devamını gör...
adam ingiltere'de yasiyor, oranin ekmegini yiyor ve rahatini suruyorsa, gurur duymasi kadar normal birsey olamaz. birileri uzerlerine niye bu kadar alismis acaba? ingiliz olmak dogustan pis/mundar birsey mi? her milletten iyi ve kotu insan olabilir. her milletin tarihinde kotu seyler yasanmis olabilir. ben 6-7 eylul olaylarindan utaniyorum ama ulkemle gurur duyuyorum.
devamını gör...
istanbulda yaptığı konsere gittiğim,o zamanlar türkiye'de daha popülermiş gibi gelen insan
devamını gör...
ramazan aylarında popülaritesi artan sanatçı.roj'a çıkması dışında çalışmalarını tebrik ettiğim biri.ama yok abi roj tv ye çıkmayacaktı.çok ayıb etti.iyiki orjinal kasetini almamışım.hep korsandan indirdim.
roj tv'ye bidaha çıkmassa orjinal takılırım.
devamını gör...
ramazan için sanırım bir şarkının ücretsiz indirilmesine izin verilen sitenin sahibi. türkçesini çok geliştirmiş, şarkı da çok başarılı.
devamını gör...
geçenlerde televizyon kanalları arasında gezinirken bir konser görüntüsüne denk geldiğim müzisyen. görüntü şöyleydi; sami yusuf mikrofonu konser alanını doldurmuş insanlara uzatmış, onlar da hep bir ağızdan salavat getiriyorlar. çıkan sesten anlıyoruz ki, konser alanını dolduranların çoğu mü'mine bacılar. coşuyor, eğleniyorlar. aklıma izlemek zorunda kaldığım ve utanarak izlediğim bir başka konseri getirdi. o konserde de müzisyen filistin'i ve muhammed'i anlatırken hanım kızlarımız kendilerinden geçmişcesine zıplıyorlar tempo tutuyorlardı.
sami yusuf'un bu görüntülerini izlerken düşündüm, kaçı salavat getirdiğinin farkında ve içi ürperiyor; kaçı sadece eğlenmek amacıyla ya da kurtlarını dökmek için orada. bunları düşünürken susadığımı hissettim, 'ramazan ayındayız, neden böyle yapar da zan ile hareket edersin ki' dedim kendime. ama maalesef görünen köyün de kılavuza ihtiyacı olmazmış. yazıktır yahu, ne gerek var salavatı alet etmeye. sizler pentagram konserlerine de gidebilirsiniz, tarkan konserlerine de. teoman da dinleyebilirsiniz duman da. hadi gençler, eller havaya.
devamını gör...
sadece bayan oldukları için içten salavat getiremeyeceklerini düşünen müminlerin izlediği bir sanatçı... orada beyler salavat getiriyor olsaydı durum çok farklı olurdu eminim..
devamını gör...
yapacağım istanbul konserine sezen aksu'yu da bekliyorum diyen sanatçı. ayrıca müziğinin ilahi değil ruhani müzik olduğunu söyler bu zat-ı muhterem.
devamını gör...
özellikle asma Allah adındaki şarkısını ve klibini çok beğendiğim, güzel bir sesi olan ve yakışıklılığından ötürü mümine kızların bir hayli ilgisini çektiğine şahit olduğumuz islami popstar.

kendisi azeri asıllıymış ama son şarkısında okuduğu bir bölümde türkçesi bayağı zayıftı. sanırım türkçe bilmiyor. keşke biraz daha çalışıp söyleseymiş dedirtse de yine de sami yusuf gibi birinin olması çok sevindirici. umarım aynı kalitede daha nice sanatçımız yetişir.
devamını gör...
son verdiği röportajda yumurtladığı modern islam anlayışı ile yeni çığırlar açan popçu:


--- alıntı ---

- åžarkılarınızda anlattığınız islamı yaşıyor musunuz, oruç tutuyor ya da namaz kılıyor musunuz?
- istediğim her şeyi yaparım, özgürüm. åžu anda seferi olduğum için oruç tutmuyorum ama tutmakta da tutmamakta da serbestim. bu benim kararım.
- islamın gereklerini yerine getirmeden de müslüman olunur mu size göre?
- elbette!--- alıntı ---

devamını gör...
bundan önceki konserlerinde ellibin kişiye hitap ederken, son istanbul konserinde binbeşyüz civarında seyirci bulunan azeri asıllı ingiliz vatandaşı müslüman ve de artık modası geçmiş olan şimdinin yeşil, önümüzdeki günlerin yalnız popçusu.
devamını gör...
ne yeni ne de iyi bir şey yapmamaktadır. ingilizce müzik dinlemek istediğim zaman da açar dinlerim, ilahi dinleyeceğim zaman da.

bu adam ikisini aynı anda yaptırıyor da zaman mı kazanıyoruz yani?
devamını gör...
taner yüncüoğlu'nu, hadi onu da geçtik ömer karaoğlu'nu bilmeyenlerin, maalesef özellikle bayanların hayran oldukları şarkıcı.

türkiye'deki ahlaksız şarkıcıların şarkılarında 'allah belanı versin' diyerek Allah kelimesini kullanmaları, sami yusuf'un şarkılarında dini terimleri kullanmasından daha az tehlikelidir.

ve daha da tehlikelisi, müziği ibadet olarak gören ve yusuf islam müslüman olduğunda ona 'ismini değiştirme, eski müziğine ve ortamına devam et' diyen zihniyettir. ki sami yusuf da bu zihniyet için gayet uygundur.
devamını gör...
sosyetik muslumanların gozdesi, mesture kizlarin konserinde kendilerinden gectigi sarkıcı!
devamını gör...
an itibariyle trt2 de katıldığı programın tekrarı olan müzisyen. adının altına entry yazmamın tek sebebi yanıbaşında oturan beyinsiz, yeteneksiz tercüman kız. saçını da yaptırmış tvye çıkacak diye keşke kuaför koltuğunda iki sayfa sözlük ezberleseymiş. sami yusuf muhabbetle anlatıyor bu salak iki kelimeyle özet geçiyor dolayısıyla mana kalmıyor adamın dediklerinde. umarım canlı yayın bittikten sonra birileri bunu ağlatana kadar azarlar.
devamını gör...
gözlüklerini çıkarttığında pek de bir şeye benzemeyen, Allah deyu deyu şarkı söyleyen kişi.
devamını gör...
görücü usülüyle evlenmiş daha sonra eşine aşık olmuş dini müzik yapan sanatçıdır.
devamını gör...
azeri asıllı ingiliz vatandaşı olan sanatçı.yaptığı müziğe ilahi denilmesinden hoşlanmıyor ve bu konuda haklı müziği ve altyapısına bakınca ilahiden ayrılıyor.son albümündeki you can to me ve never never favorim.
devamını gör...
şundan gayet eminim ki eğer arap şükrü ilahi söylese ve klip yapsa bu adama kimse dönüp bakmaz bile. sırf ingilizce arapça ortaya bir menü hazırlıyor adı da arapça yurt dışında müslümanlığı tanıtıyor diye fazlasıyla overrated olmuş kişi.
devamını gör...
Allah'ım adam hem kumral, hem kirli salak, hem evli, hem çocuklu, hem dindar, hem sesi güzel, hem çocukları seviyor *, hem ahlaklı,..vs.

saldırııııııııın!!!--- alıntı ---

e ne yapsınlar türbancı bacıları bi yerde tavlamak gerekiyor.

--- alıntı ---

devamını gör...
annem ile babam şu anda köln'deki konserindelermiş. ben de o konserdeyim şu an telefondan telefondan.
devamını gör...
geçen yıl istanbul a konser için gelen muhterem. müzikalitesini zaten geçtim de, konser öncesi kendisiyle söyleşi esnasında bir mübarek ramazan gününde sıcak kumlardan soğuk sulara atlarcasına içtiği suyla afallatmış insan.. * *
devamını gör...
yok konserinde şu olmuş, yok bilmem hangi kanala çıkmış filan bakmıyorum hiçbirine. kendisi son zamanlarda bizim cenahta tanıdığım ender sanatçılardandır. gerçek anlamda sanatçıdır. son albümü* bunun en büyük delilidir.
devamını gör...
'wherever you are' ile müzikalite açısından enfes bir albüm sunmuştur dinleyicilerine. 'worry ends' ve 'give the young a chance' ile gönlümü fethetmiştir. ttnet müzik'te en çok dinlenenler arasındadır.
devamını gör...
wherever you are isimli son albüm tanıtımı amacıyla şu an türkiyede olan müzisyen. kendi tarzını "spiritual" olarak belirten sanatçı sesiyle huzur veriyor. ayrıca bunu seven bunu de sever mantığıyla şu isme de bir göz atmakta fayda var.

(bkz: hamza robertson)
devamını gör...
önceden çok sevmediğim oturup muhabbet ettiğimde (burda hava atmıyorum,gerçek bu kardeşim ne yazim )
gayet samimi bulduğum (eşi çok terbiyeli ve peçeliydi ) süper ingilizcesi olan ( aramızda tercüman vardı )
ekibide inançlı olan yeşil popa kayan güzel insan.
devamını gör...
wherever you are albümünün aynı adlı parçası muhteşem. dinleyince gözlerim doldu. Allah'ı zikretmenin ingilizcesi.


#s/1sbjn5" target="_blank">http://fizy.com/#s/1sbjn5


ingilizcesi

my best times
were when i felt close to you
but everything fell apart
the moment i strayed from you

in each smile
in every single sigh
every minute detail
traces of you are found there

wherever you are i’ll find you
cause you’re the one i turn to
wherever you be i’ll be with you
cause you’re the one my heart is to
i need you


to see your smile
i would pass every trial
desperately i await
for the day when i’m by your side

wherever you are i’ll find you
cause you’re the one i turn to
wherever you are i’ll follow you
cause you’re the one i turn to
wherever you be i’ll be with you
cause you’re the one my love is to
my love is to

wherever you may be
i’ll follow till i see
in my heart you will be
your love is all i need

in every single smile
every single sigh
every minute detail
traces of you are there

wherever you may be
i will search till we meet
in my heart you will be
your love is all i need
wherever you may be

words: sami yusuf
music: sami yusuf
produced by sami yusuf

türkçesi

en iyi zamanlarım
sana yakın olduğum vakitlerdi
ama herşey bir tarafa dağıldı
senden ayrıldığım anda
her bir gülümsemede
her bir özlemde
her dakikanın detayında
senin eserin bulunur
her neredeysen seni bulacağım
çünkü yüzümü döndüğüm sensin
her neredeysen seninle olacağım
çünkü kalbimin ait olduğu sensin
sana ihtiyacım var
gülümsemeni görebilmek için
her zorluğa katlanırım
ölesiye bekliyorum
senin yanında olacağım günü
her neredeysen seni bulacağım
çünkü yüzümü döndüğüm sensin
her neredeysen seni takip edeceğim
çünkü yüzümü döndüğüm sensin
her neredeysen seninle olacağım
çünkü aşkımın sahibi sensin
sevgimin sahibi
nerede olursan ol
seni görene dek takip edeceğim
kalbimde olacaksın
tek ihtiyacım olan senin sevgin
her bir gülümsemede
her bir özlemde
her dakikanın detayında
senin eserin bulunur
nerede olursan ol
buluşana dek seni arayacağım
kalbimde olacaksın
iì‡htiyacım olan senin sevgin
nerede olursan ol


söz: sami yusuf
müzik: sami yusuf
yapımcı sami yusuf
devamını gör...
kahrolası emperyalizmin bir alt dalı olan misyonerlik ile uğraşan, müslümanım diye geçinip islam aleminin parasını hortumlayan şarkıcımsı.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar