samurai champloo

japon mangası tavsiye edebilir bir dizi
2 tane farklı karakterde kılıç ustası (mugen jin) ve yanlarında bir tane küçük kız (fuu) 'nun maceraları.
watanabe tarafından yapılmışŸ bu anime gercekten zevk sahibi kişŸilerin izlemesini tavsiye ederim.
soundtrackleri unutmamak lazım (bkz: nujabes)
http://www.samuraichamploo.com
devamını gör...
karakterler çok sağlam.basit bir yol hikayesini bu denli güzel işleyebilir bir insan.kesinlikle kült olmuş en iyi anime.
#s/14wlie*" target="_blank">http://fizy.com/#s/14wlie*
devamını gör...
shinichiro watanabe'in 2004 yapımı 26 bölümlük karakterleri çok sağlam. basit bir yol hikayesini bu denli güzel işlendiği, kesinlikle kült olmuş en iyi animesi.

devamını gör...
cowboy bebop'ın yapımcısı(bkz: shinichiro watanabe)'den, izlemeyen kardeşlerime önerebileceğim harika senaryoya, son derece küül karakterlere ve müziklere sahip favorim olan anime serilerinden, ilk sırayı zorlar.bleach veya naruto gibi 600 bölümlük olmadığı için insanı sıkmaz da tadında bırakır.bölümler, birbirinden farklı konuları işlediği için de daha fazla tat verir.

olaylar samuray zamanında geçmesine rağmen daha modern olması (rep veya jazz gibi) ve kaliteli mizah anlayışıyla,jin abimizin bohem ve karizmatik tavırları,mugen'in fırlama yapısıyla, boş vakitlerin birinde izlenilmesini tavsiye edebiliceğim son derece keyifli bir seridir.
devamını gör...
inanılmaz bir final dövüşüne ve müziğe sahip favorim anime. altta izleyeceğiniz vidyo spoiler içerir.ama yine de jin başkanın sahneye delici bir şekilde çıkması için bile izlenir.
devamını gör...
final bölümünün beni bitirdiği efsane anime. yıl olmuş 2016 ben hala bu güzelliği açar açar izlerim. hele ki orjinal japonca dublajı şahaneninde fevkindedir. özellikle adamım jin'in sesi.. aşağıdaki vidyodan 13. dakikayı açın.. efsanedir:
devamını gör...
bunu izlemeden anime izliyorum ben diyen adamın sözünü kale almam. mizah karakterler ve müzik üst seviyedir. her bölüm farklı hikayeler işlense de ana görev üstünden gidilir. lan jin'in karizması için dahi izlenir bu seri(aşağıdaki vidyoda ağır spoiler vardır):
devamını gör...
acid jazzın kralı nujabesle tanıştırmış, hayatımda izlediğim en başarılı ve muhteşem finale sahip anime. hala ikide bir son sahneyi açar izlerim. dublaj ve müzik fevkaledenin fevkinde.:
devamını gör...
o kadar anime izledim zamanında, ama beni karakter müzik ve ambiyans olarak bu denli etkileyen hiç görmedim. sayfalarca yazı yazacak kadar çok izledim ve içselleştirdim. şu parçası ise animedeki duygu yoğunluğunu mukemmel anlatıyor:
devamını gör...
anime tarihinin en yüksek puanlı animelerinde ilk beştedir. keyifle izlemekten çok bir hayat felsefesi olarak edinmelisiniz.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar