santino corleone

vito corleone'nin en büyük oğludur. lakabı "sonny"dir. son derece fevri ve acımasızdır. ayrıca aşırı derecede çapkındır. yatıp kalkmadığı italyan kadın yoktur. babasının suikaste uğramasından sonra tattaglia ailesine savaş açmış ve bruno tattaglia'yı bir barda öldürtmüştür. içine damatlarının da karıştığı bir komplo sonucunda, elbette her zamanki gibi düşüncesizce davranışında sonucunda, otoyol gişelerinde sıkıştırılarak tattaglia ailesi tarafından taranarak öldürülmüştür. ailenin başına michael corleone'den sonra santinonun gayri meşru çocuğu vincent corleone geçecektir.
devamını gör...
hoşgelmiş yeni yazar. sürprizlerle dolu gibi duruyor ya bakalım.. iyi bir mizahı var gibi.
o sözlüğe sözlük de ona hayrola inşaallah.
Allah ile ola, Allah ile düşüne, Allah ile yaza..
devamını gör...
her gördüğümde santiago carlione şeklinde okuduğum mahlas. muhtemelen bu isimde birisi yok ama santino kelimesi santiago'yu, corleone ise carlione'yi çağrıştırıyor istemsizce..
devamını gör...
ergen fetişizmine kurban gitmiş yazar. içerdeki neyse dışarı sızan odur demişler kişi de kendinden bilir işi. açtığım bir başlıkla alakalı ergen feryadı demiş kendi kendimi karşılamışım falan diye de eklemiş neden böyle düşünmüş acaba kaynak lob ama beyin değil. beyin de löp et değil bunu bildirmek isterim.

bak beyim sana iki çift lafım var ben bu sözlüğe yaklaşık 10 kişinin daveti üzerine geldim. sen mi büyüksün hayır ben büyüğüm. bir daha tanımlarımı gördüğünde ayağa kalk ! *
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar