sarelle

bir dönem o kadar tutuldu ki, çevremde bu tarzdaki sıvı çikolatara hep bu ad verilmiştir.

-oğlum ekmeğine sarelle süreyim mi ? (oysaki o sıvı çikolatanın markası başkadır).
devamını gör...
oluk oluk çeşmeden aktığına şahit olduğumda, çeşme kavramına yeni bir boyut getirmişti benim için. çocuktum ve hiç büyümek istememem için sağlam bir nedendi sarelle. belki açıldığında sarelle akan bir çeşmeye sahip olacak kadar zengin değildik ama ayda bi defa babamın almaya gücü yetiyordu. çocuktum ve babamı sevme nedenlerimden biri buydu.

keşke hep çocuk kalsaydım ve sevdiğim hiçkimse yaşlanmasaydı. keşke, "keşke" kelimesini kullanamayacak kadar dirayet sahibi oslaydım ve keşke basit bir çikolata olgusunda, melankolinin dibine vurmasaydım.. keşke..
devamını gör...
çeşmesi ile bütün 90'lı yılların başı ve 80'li yılların sonunda çocukluk yaşamış çocukların ahu dilber bir lezzet..

hala yerim.. hala severim.. bi de çeşmesine ağzımı dayayabilseydim..
devamını gör...
12.
dünyanın en iyi fındıklarıyla üretilen "en iyi" kakaolu fındık kremasıdır.

özellikle nutella'ya alternatif olmak için giriştikleri yenilenmeyle beraber bu niteliği taşımaktadırlar, lakin kaliteden ödün vermeden tum bu nitelemelerin fazlasını haketmektedirler. pazardaki yenilenmesi, ambalaj yniliğiyle beraber seyir etmektedir.

http://www.sarelle.com.tr/

hatta şöyle bir slogan da üretebiliriz: (bkz: ekşi'cilerin nutella'sı varsa, cogito'cuların sarelle'si var)
devamını gör...
bir özelliği de evlenmeyi teşvik etmede harika bir reklam potansiyeli içermektedir. sar - elle. tabi o reklam projesini yapana kadar ben copyright'ını * alırsam, çok para kazanırım be!
devamını gör...
memleketimizin ürünüdür. * sağra adıyla üretim yapar idi. lakin sonra tmsf el koydu, battı çıktı , bilmem ne oldu sanset gıda satın aldı ve tekrar faaliyete geçti. neyse çocukken orda annesi babası çalışan arkadaşlar arasında masal gibi hikayeler dönerdi. böyle dev kazanlarda çikolatalar, koliler dolusu gofretler, yani bildiğin çarli'nin çikilata fabrikası gibi mevzular geçerdi.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar