sarı kantaron

uyku bozukluklarına, depresyona,anksiyeteye ve bir çok psikolojik rahatsızlığŸa iyi geldiğŸi söylenen bitki. piyasa da çayları ve st jonhs worth adı altında hapları satılmaktadır.
devamını gör...
* anti-stres ve anti-depresyon etkilidir.
* korku, endişe, kaygı, umutsuzluk, umursamazlık ve çaresizlik duygularının giderilmesinde yardımcıdır.
* uykusuzluk ve fazla uyuma problemlerinde faydalıdır.
* yara ve yanıkların iyileşme sürecini hızlandırmaya yardımcı olur.
* kronik yorgunluk sendromunda ve menopoz dönemindeki sıkıntı, stres ve gerginliklerin giderilmesinde yardımcıdır..
devamını gör...
gerginliğe strese iyi geliyormuş. üç vakte kadar yaşanmış bir olay olarak yazıcam buralara. şimdiden aramızda sıcak bir bağ olustu. seviyorum onu. adının tuhaflığından öperim.
devamını gör...
diğer adıyla binbirdelik otu... bu ismin nedeni de çiçeğinin üzerinde bulunan minik bir çok deliktir... elinize alıp güneşe tuttuğunuz zaman bunları rahatça görebilirsiniz... ege' nin dağlarının yamaçlarında, tepelerde, çayırlarda çokça bulunur... bir çok bitki gibi güneş tepede iken toplanması daha iyidir... yalnız köylüler tarafından genelde pek kıymeti bilinmez... yol kenarlarında da sık sık karşılaşılan bu bitkiye karşı bir ilgisizlik vardır... yıllar önce dağlarda ayvadana * * ile en çok topladığım bitkidir... uzun yürüyüşle kattığı anlam benim için ayrıca önemlidir... bir zeytinyağının içinde bekletildiğinde yağa kırmızı renk veren bitki... bu yağ ciltteki yaraların çok kısa sürede iyileşmesinde epey faydalıdır... insanın dinginleştiren çayının kırmızı rengi de çok hoştur...
devamını gör...
bu bitkinin çayının faydaları orta ve hafif dereceli depresyonları azaltır. stresi önler ve sakinleştirir. cilt sağlığına ve uykusuzluğu iyi gelir.
devamını gör...
zeytinyağinin içine basıp kas ağrılarında kullanabilirsiniz. çok stresli olduğunuz anlarda yuvarlayin bir kaşık hiçbir şey kalmıyor,doğal yatıştırıcıdir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar