sarıgazi

istanbul'da bdp'ye en çok oy çıkan yerleşim yeri.
trafiği de berbat.
devrimci gençler sürekli bir haykırmada
ve duvarlarda komünizm adına posterler afişler yer almakta.
devamını gör...
istanbul da olan sarıgazi de demokrasi caddesi vardır buranın araç trafiğine kapalıdır bir kısmı.
yılın 365 günü bdp veya tkp'liler bu caddede eylem yapmadan evlerine giderlerse çarpılmaktan korkarlar. onun için sürekli ve dönüşümlü eylem yaparlar. çarpılmaktan korktukları ya che ya deniz gezmiş ya da kaypakkaya'dır.
devamını gör...
istanbul'un en gelişmemiş semtlerinden biri. sancaktepe taraflarında özellikle adım başı efes bayii bulunur. düzelir diye duadayız...
devamını gör...
istanbul'da sancaktepe ilçesinin bir semtidir.

siyasi olaylarla adını duyurmuş bu semtimiz içerisinde, çeşitli sol örgütlerin kısaltmalarını duvarlarda görebilirsiniz. her ne kadar dışardan bakınca korkunç görünse de -ki olay çıkaran ekibin tüm semte mal edilmesiyle bu imaj oluşuyor- çok tatlı, iyi niyetli insanlar barındırmaktadır içinde. hala mahalle kültürü bulabileceğiniz, komşularla kapı önünde çay içebileceğiniz bir yerdir.
ayrıca gece gündüz sokakta yürürken sıkıntı yaşamayacağınız nadir yerlerdendir. zira 30bin nüfuslu küçük bir anadolu ilçesinde başıma gelmeyenin kalmamasından sonra burda sokakta yürürken korkmamam benim için çok önemli en azından.

he evet pek istanbul sayılmaz deniz görmek için en az 30 dakikanızı vermeniz gerekiyor.
derin milliyetçi duygularla burda yaşamanız oldukça zor olur, onu da not düşeyim.
devamını gör...
üniversiteye başladığım ilk günler, yanımda misafir lise arkadaşım var ve samandıra'ya eve gideceğiz. saat gece 1-1.30 civarı sarıgazi'de indik. istanbul'u bilmediğimizden bizimle birlikte inen bir abiye "buradan samandıra'ya hangi otobüs gider abi" diye sorduk. abi "bu saatte otobüs geçmez, minibüse bineceksiniz ama şimdi sık geçmez onlar, sizinle bekleyeyim" dedi. abartısız 45 dakika 1 saat kadar bizimle güzel bir sohbet ederek bekledi. bu alevi abimizin yaptığı şeyi alevi düşmanı müslüman geçinen tipler bize 1/10'unu yapar mıydı sizce? yarım ağızla cevap verip gibtir olup giderlerdi.

işte sarıgazi böyle bir yerdir. bugün sancaktepe'de chp farkı 2,5-3 puana indirdiyse bu yenidoğan ve samandıra'ya rağmen sarıgazi'nin başarısıdır.
devamını gör...
alevi nüfusun fazlalığı, seçimlerde ilk iki partinin hdp ve chp olması, devrimci gençleri ve sokaklarda komünizm temalı afişleri, pankartları, tkp'nin etkinliği ve insanlarının aydınlığı ile küçük bir tunceli'ye benzetiyorum ben burayı. inanın gelir düzeyi düşük olsa da istanbul'un aydın insanlarının bulunduğu nadir semtlerden biridir. ne var ki etrafındaki yenidoğan ve samandıra'nın etkisiyle küçük bir farkla da olsa(%1.5)* ak parti kazandı sancaktepe'yi. kısmet bir dahaki seçime artık.
devamını gör...
bakmayın aydın insan yaşıyor efsanelerine cidden bir karantina bölgesidir hepsi olmasa bile büyük kısmı eğitilemez düzeyde olan insanların yaşadığı yerdir.
bir devlet malına zarar mı gelmiş? akliniza ilk sarıgazi gelsin.
hani yansın alayı su veren itfaiyenin hortumunh keseyim kıvamında bi yer. solcusu solcu degil devlet tarafından boyunduruk.vurulmuş teröristin solcu numarası yaptığı yerdir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar