satanizm

9 büyük günahı vardır..
-aptallık
-olmadığın gibi gözükmek
-solipsizm
-kendini kandırmak
-sürüye uymak
-perspektif eksikliği
-ortodoksları unutmamak
-estetik eksikliği
-bireysel çıkar için herşeyi yapmamak
devamını gör...
kedi köpek kesen, imanı hakkı tatmamışŸ kimselerin işŸlediğŸi dünyanın en büyük günahlarından biri olan inanışŸ biçimidir. şŸeytanın köleleri olmuşŸlardır. Allah yolunu bulmalarını temenni ediyorum.
devamını gör...
yani ateizmi anlarım fakat bu satanizmi anlayamam arkadaşım ebedi cehenneme inanıyorsun ve hala tanrıya küfürüne devam ediyorsun.abeslik başka birşey değil.
devamını gör...
bu yolda olanların kalbinde ve yüzünde nur yoktur.akla gelen bütün kötülükleri yapabilirler.en son örneği annesini öldüren satanist genç.yapmış oldukları hatadan , günahtan en yakın zamanda dönmelerini dilerim .
devamını gör...
tüm yasakları bilhassa yapmak isteyen, ruhlarını şeytana sattıklarını öne süren, kan içip onu bunu kesen topluluk.
satan şeytan anlamına gelmektedir bu arada ordan türemiştir. *
devamını gör...
tezat sanatını içinde barındıran, mazoşist insanların etrafta "ehahaa bakın laa ben Allahtan korkmuyorum o benden korksun" diye saçma laflar saçan, zeka özürlü insanların, şeyi.
devamını gör...
dincilerin kendilerine benzemeyen kişileri etiketlemek, ötekileştirmek için kullandıkları bir sıfat. muhakkak ben satanistim diyen bir kaç mal vardır ama her siyah tişort giyen, rock müzik dinleyen insanı satanist olarak etiketlemek, yalanyolu haber kanallarında yayınlanan baştan sona kurma programlara bakıp, ondan sonra sokakta cadı avına çıkmak daha büyük mallıktır.

dinci için yahudi neyi simgeliyorsa satanist de odur. müslümanları iğneli beşiklerde sallayıp kanlarından ekmek yapan yahudi gibi biridir.

ötekidir.

(bkz: satanist evlat arif)
devamını gör...
katolik kilisesi yüzlerce yıl önce bilimadamlarına ve bağnazlık karşıtlarına karşı bir savaş açmış sonunda bilimsel aydınlanmayı savunanları ve pagan kültürne ait inançlara karşı cadı avı başlatmıştır. bu süreçte onları satanistler olarak yaftalamıştır. gel zaman git zaman insan nüfusu artırıp akılsız ve beyinsizlerin sayısı da artınca satanizm türlü sapkın fikirleri barındıran bir düşünce akımı haline gelmiştir. bunda katolik kilisesinin
katkıları da yadsınamaz normal olarak. inançlara saygılı olmakla birlikte bu denyo satanistlere aklım ermiyor. tez ve antitezinden yola çıkarsak..satana inanan kişi Allah 'ı yani satan(şeytanı) yaratanı kabul ediyor. ulan gerzek.. ulan denyonun oğlu...madem Allahı kabul ediyorsun dolaylı olarak da olsa.. ne diye "allah" yerine şeytana tapıp kedileri kesiyorsun..bari Allaha ibadet et de bi ihtimal cennete gidersin uber angut..ha işim olmaz diyorsan ateist ol kedileri rahat bırak şerefsiz.
bak yine sinirlendim.
devamını gör...
kiralanmak uzere emlakciyla girilen evlerden birinin vahim goruntusu akla kazinip 10 kusur yil akildan temizlenemeyecektir.
evin bir odasi duvardan duvara isi yalitimi icin kullanildigi izlenimi veren elyaf ve baloncuklu kagitlar kabilinden bir seylerle kaplidir. aslinda ortamin dehsetengiz goruntusunden yazar o anlarda neyin ne oldugunu cozmeye calisir fakat ilk dakikalarda anlayamaz.. ta ki ust uste yigilmis onlarca demir hayvan kafeslerini gorene kadar...
yazarin tedirgin halini goren kurnaz emlakci, kolundan tutarak yazari oda disina ceker, koridorda eve kendisininde ilk kez geldigini, elindeki kagitlara bakarak evin jakuzisi oldugunu , mutlaka gormesi gerektigini soyler. birlikte banyoya yonelinir ve kapi acilir...
kesif pas kokusu, insanin genzini oyle yakar ki, devami olan gunlerde ,koku burun defalarca yikandigi halde gitmez, ancak jakuzi icindeki paslasmis koyu bordo akinti evde neler dondugunu anlamaya yeter.. yazar artik dayanamayip, kosarak kapiya yuklenir, ayni dakikalarda yan dairenin kapisida acilmaktadir..arada gecen diyalog ise suna benzer birseydir;
yasli kadin: iyi misiniz?
moire: hayir
yasli kadin: 911 i aramami ister misiniz?
moire: evet, lutfen ama benim icin degil, bu evde birini oldurmusler, yada birseyleri.
yasli kadin sinirlenerek: imkani yok tatlim, o evde cok tatli japon bir cift oturuyordu . o kadar iyi insanlardi ki her ay yeni bir hayvan alirlardi, evleri cok mutluydu, surekli seslerini duyardik ...
emlakci unutulur, hizli ve araliksiz asansor dugmesi yumruklanir, gelmeyen asonsore sinirlenip 24 kat 3-4 dakika icinde yangin merdivenlerinden ucarak terkedilir..
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar