savasasik

( #6772619 ) değerli yazarımıza izahat yapalım ve acizane bir iki tavsiye verelim. inşallah maksat hasıl olur.

futbol müsabakalarından sonra kimseyle tartışmalı pozisyon kritiği yapma üstadım.
futbol müsabakalarından sonra hakem kararları ile ilgili kimseyle cedele girme üstadım.
futbol konuşurken kim daha başarılı veya daha büyük geyiğine dahil olma üstadım.

bunlar cahil işi, sonuçsuz tartışmalar, zaman kaybı... sporun taktiği, değeri, etiği, hukuku, sosyolojisi... bizim gündemimiz bunlar. çünkü bunlardır aslolan.

bak beni x takımlı görme, sen y takımlı olma; puan kaybedilen bir maçın ardından taraftar oyunsuna kızar, olmadı hocaya gider, tatmin etmezse yönetime sallar. işin doğası bu. ancak kimse konuyla uzaktan yakından alakası olmayan ekonomi bakanını konuşmaz.
hakemler hata yapar, insanlardır. taraftar hakemi eleştirir, tekrar ederse mhk der, yine olursa tff'ye kadar gider. bu da işin doğasıdır. ama kimse ekonomi bakanını hedef almaz.

eğer futbolla ilgili bir sıkıntıda ekonomi bakanı konuşuluyorsa ortada ciddi bir problem var demektir. neymiş bu problem?

ekonomi bakanının mevzu takımla ilgili: "trabzon ve trabzonspor ile ilgili perde arkasından ne kadar mücadele ettiğimizi herkes biliyor" diye bir söylemde bulunması böyle bir tepki çekmiş olabilir.
https://mobile.twitter.com/...

yine bakanın fenerbahçe ve trabzonspor camialarının arasını açan 2010/2011 sezonuyla ilgili üstüne trabzonspor forması giyip "bu forma şampiyon olunan senenin formasıymış" demesi olabilir.
https://mobile.twitter.com/...

bakanın babasının trabzonspor divanında çıkıp "soruyorum şimdi yönetimdekilere, bu stadı size kim yaptırdı? bu reklamı size kim aldı? hiç kimse size kredi vermezken milli bankalardan yeni kredi aldınız, nereye harcadınız" demesi ve turkuvaz medya grubu ile organik ilişkilerini açıkça ifşa etmesi olabilir.
https://www.google.com/amp/...

yahu daha neler var neler de tekerrüre düşmek istemiyorum. önceki tanımlarımda var. sözün özüyle problem şu: bir bakan herhangi bir futbol kulübüne bu denli yakın olamaz kardeşim. olursa ne olur, bir maçın ikinci yarısında beş tane şut çekememiş takım puan kaybeder de gelir hesabını sana sorar. çünkü malzemeyi veren sensin. benim itirazım sadece buna, başka bir şeye değil.
devamını gör...
harika bir müzisyen. çok güzel sesi var. evleniyormuşsun şarkısı özellikle çok güzel. instagram'da canlı yayınlar yapıp ev konseri veriyor. efkarlanıyorum. kendisini dünya sözlükte görmek çok güzel. hep kalır inşallah.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.