savunma yürüyüşü

söylenilene göre 30 baro tarafından başlatılan ve ankara da bitecek olan yürüyüştür. meclis te görüşülecek olan olan barolarla ilgili yasayı protesto için gelecekler. konuşulan değişikliğe göre avukat sayısı 5000 den fazla olan illerde birden fazla baro açılabilecek. bununla ilgili olarak başta istanbul ankara izmir baroları olmak üzere bir çok protesto eylemi planlamakta imiş.

fakat barolar birliği başkanı metin feyzioğlu bu yürüyüşe karşı olduğunu belirtti.
devamını gör...
bugün sabah ankara girişine ulaşan ve orada polis müdahalesiyle karşılaşan yürüyüş. bazı baroların yürüyüşe katıldığı bazılarının ise anıtkabir deki programa katılacağı toplam sayının 55 baroyu bulacağı bir etkinlikti bu. sabah metin feyzioğlu ile anıtkabir e giren baro başkanları sonrasında ankara girişi ne gitmiş.

feyzioğlu yaptığı açıklamada yürüyüşü doğru bulmasa da yapılan engellemenin ve çoklu baronun karşısında olduğunu söylemiş.

siyasilerden adalet bakanı daha ortada tasarı yokken yapılanın yanlış olduğunu ve baro başkanlarının ne meclise ne de saraya davetlere katılmadığını ve diyalog kapısının açık bıraktıklarını söylemiş.
mhp olayı kaos yürüyüşü olarak nitelerken chp de barışcıl gösteri vatandaşın hakkıdır demiş.
devamını gör...
bu yürüyüşü engellemeye çalışmak o kadar saçma ve gereksiz ki hatta mevzuyu büyütüyor. bazen bu kadar saçmalık ancak planlı bir hareketin sonucudur diye düşünüyorum.

bu ve benzer olaylar akla kafka'nın dava kitabını getiriyor, köylünün biri hiçbir yasaklama olmadığı halde açık olan hukuk kapısından geçmez. bu olayı birçok düşünür hukukun en güçlü olduğu an emretmediği zamandır şeklinde yorumluyor. derrida'nın ifadesiyle hukuk kendisini korumaya çalışmadığında en çok kendisini korur. çünkü zaten açık olanı ne açabilir? özel'den de alıntı yapmazsak rahat uyuyamayız "kendinden yassılmış olanı hangi kuvvet yıkabilir?"
devamını gör...
bu sabah itibariyle çözüme kavuşan yürüyüş. gece yağmur altında tekrar polis müdahalesi olurken belediyenin ulaştırmak istediği çadır ve yemeklere polis müdahale etti. soylu ile kimin konuştuğu bilinmemekle birlikte sabah yapılan görüşme ile barolar kazanmış oldu. 200 metre temsili yürüyüşün ardından anıtkabir e giden barolar çelenk bıraktı. ankara girişindeki bekleme esnasında meral akşener mansur yavaş destek ziyaretine geldi.gelecek partisi ve chp den de heyetler avukatların yanına gelmiş.

olay tatlıya bağlanmadan hemen önce gelen metin feyzioğlu ise avukatların tepkisiyle karşılaştı. sırtını dönen avukatlar feyzioğlu nu aralarına almadılar.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar