scarface

hayatın sillesini yemiş bir adamın herkese ayar verme hırsını anlatan sakat film. küfür, uyuşturucu, kara para denkleminde hızlı bir yükseliş ve bombok bir iniş.
devamını gör...
insana bol bol sigara, puro, hatta kokain gibi şeyleri içmeye teşvik edici sahnelerle dolu, içi boş gençlikten uzak tutulması gereken, ama pacino'nun da, bu oyunculukta kral benim diye haykırdığı filmlerinden biridir..
devamını gör...
ortalama bir mafya filminden hiç bir farkı olmayan sadece medyanın şişirmesi dolayısıyla insanların ne yazık ki abarttığı film. ** *
devamını gör...
tamamen saçma sapan bir şiddet üzerinden gelişi güzel çekilmiş dandik bir film. filmi izlerken kendinizi bilgisayarda bir mafya oyunu oynuyormuş gibi zannedersiniz çünkü tavuk keser gibi adam öldürüyolar filmde. hiçbir niteliği olmayan bir film. al pacino'ya hiç yakıştıramadığım filmdir . . .
devamını gör...
her ne kadar uyuşturucu satsan da kendin kullanmamalısın mesajı veren bir filmdir. gayet güzeldir. sattığı uyuşturucudan zehirlenen gençleri düşünmeyen insanın, çocukları bu kadar sevmesi de ironi olmuş tabi.
devamını gör...
filmin aslı 1932 yılında çekilenidir ve tamamen gerçek hikayeden yola çıkılmıştır. hatta filmin başında "ibret olsun diye çektik gör mafyayı" tarzı cümleler vardır. 1932 yılı olmasına rağmen kaliteli ve izlenebilecek filmdir.

al pacino'nun oynadığı filme gelince filmden ziyade "al pacino+puro+uyuşturucu burnu+küfür" dür.
devamını gör...
godfather, carlito's way ve scarface amerika'nın en ünlü mafya filmleridir. tüm bu filmlerde genel olarak mafya bir çok suç işlemesine rağmen neden mafyaya karşı bir sempati oluşturulmuş sorgulanması gerekmektedir. ayrıyeten godfather bir nebze ama scarface ve carlito's way neden kült film kategorisine girmiştir ben pek anlayamadım. scarface'de övecek tek taraf al pacino'nun oynadığı rolün hakkını vermesidir. gerçekten bozuk ve hastalıklı bir kişiliği iyi yansıtmıştır. ama filmin senaryosu çok basit ve konu bakımından da fakirdir. film'in başında küba gibi tam bağımsız bir ülkeye çamur atmaları da yine holywood endüstrisinin pisliğini gösterir. alttan alta, kübalıların her zaman abd'de bir şansı olabileceğini de anlatır.

devamını gör...
hayatımda izlediğim en arabesk hollywood yapımı film. tabi bunda al pacino'nun kız kardeşi rolündeki kadını * müjde ar'ın şu her filmde illaki motorlu, eroinman, alkolik ve bohem takılan zibidilerle dolaşan çılgın, asi, kıvırcık saçlı kız kardeşine benzetmemin rolü büyük.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar