schindler's list

schindler'in listesi (schindler's list), yönetmenliğŸini steven spielberg'in yaptığŸı, 1993 abd yapımı bir filmdir. ıı. dünya savaşŸı sırasında naziler'in uygulamışŸ olduğŸu soykırımdan binin üzerinde polonya yahudisinin kurtarılmasında rolü olan oskar schindler'i ve bu kurtarmayı konu edinen film, akademi, altın küre, bafta ve grammy ödülleri kazanmışŸtır. "tüm zamanların en iyi filmleri" konulu çeşŸitli listelerde üst sıralarda bulunan film, amerikan film enstitüsü'nün güncel listesinde 9. sırada yer almaktadır
devamını gör...
siyonist propagandanın sinemayı çok iyi kullandığının ispatı olabilecek filmdir. sanıldığının aksine iyi bir film değildir. tek bir vaka üzerine o kadar ajitasyonu kim kaldırmıştır? tipik yahudi timsahlığı olan, öldürüyoruz çünkü öldürüldük, mantığının meşrulaştırılması çabasıdır.
devamını gör...
schindler'in listesi, hayat güzeldir, pianist. üçü de aynı zihnin ürünü. sinemasal estetikten ve teknikten yoksun tamamiyle siyonist bir propaganda üzerine inşa edilmiş, yahudilerin masum ve acınılası insanlar olmasının üzerinden prim yapmaya çalışan filmler...
devamını gör...
yahudi propagandasının zirve yaptığı filmdir. sabah keyfi olarak kahvenin üstüne yahudi avlayan nazi subayları görürsünüz film süresince. ajitasyonun bu kadarı dedirtir. siyah beyaz olması da cabasıdır. iyice karamsar bir hava yaratıp yahudilere ağlamanız için gereken her şartı sağlar.
devamını gör...
bu filmden şunu anlarız ki yahudiler dünya meleği insanlardır. hiç birisinin zınnık kötülük kalplerine bile gelemez. ama işte gel gör ki bu kendi halinde masumca yaşayan yahudi topluluğu birileri tarafından katledilir,katledilir,katledilir. katledenlerinse iyilik güzellik hiç bir yerinden geçmemektedir.

evet bizde etrafımıza bakıyorduk, hayata bakıyorduk, yahudilere bakıyorduk ve bu film için 10 nomero şaheser diyorduk.

tamam.

benzerleri için (bkz: piyanis) (bkz: hayat güzeldir)
devamını gör...
schindler in market listesidir:

- bir kilo billur tuz
- 2 paket burgu makarna
- 1 paket çay
- 10 tane yumurta
- 2 tane de çikolata (nestle olacak)

devamını gör...
bebek katili bir milletin,siyonistlerin,atalarının uğradığı zulmü objektif olmak gerekirse çok başarılı bir şekilde anlatan efsane bir filmdir.
filmin gerçek olaylara dayandığı,acıklı,hatta aşırı duygusal olduğu aşikardır.ama filmin yapım ve çekim aşamasında israilin kafa adamlarının etkili olduğu çok net bir şekilde görülmektedir ve bugünkü politikalarına kılıf aranma ideolojisi taşımaktadıhttp://r.başroldeki oyuncuyu yıllar sonra batman dönüyorda izlemek de ufak bir tebessüm yaratmaktadır insanda..
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar