sebastian kurz

avrupa'nın en genç bakanı.

27 yaşında.
avusturya'nın yeni dışişleri bakanı.

bizimkiler de anca işte ağaç magaç kovalsaın. *
devamını gör...
"erdoğan’ı açıkça uyarıyorum: avusturya toplumunu bölemez. entegrasyon hassas bir mesele. yanlış bir konuşma bizi geriye götürür ve iklimi zehirler. erdoğan’ın buradaki türklere ‘almanca öğrenin ve avusturya’ya sadık kalın’ gibi doğru şeyler söyleme sorumluluğu var. ama almanya’daki gibi bir konuşma olursa bu, buradaki türklerin zararına olur.”

diyerek avusturyaya gitmeyi planlayan başbakan erdoğanı uyaran avusturya dışişleri bakanı.
devamını gör...
hiçbir şekilde yakışıklı bulamadığım bakan. itici bile denebilir. o yaşta o mevkiye gelmiş olması onu yakışıklı yapmaz kısacası.
devamını gör...
cahilliğimden muhtemelen yeni duyduğum/farkettiğim genç ve atarlı bakan. bakanmış yani. iyi de bu genç delikanlı yanlış tarafa bakmış, türkiye "şu" tarafta değil kardeş "bu" tarafta. neyse.

"açıkça uyarıyorum:..." diye başladığı cümleleri gerçekten telaffuz ettiyse şu musul meselesinin ardında ufak bir cevap vermek hasıl oldu gibime geliyor. evet sebastian atımı getir şimdi. * *
devamını gör...
başbakanın karşısında süt dökmüş kedi gibi poz veren ergen. öp ulan babanın elini der gibi bir poz vardı. şimdi git sallamaya devam et, yediklerin sana yeter.
devamını gör...
viyana üniversitesi hukuk fakültesine başlayan fakat bitirmeden siyasete atılan lise, mezunu avusturya şansölyesidir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar