akp'ye oy at diyor. e anlarım, particisin , partine oy toplamaya çalışıyorsun.

ancak az işi bilin yahu. az dürüstçe, samimi olarak...

günde 1500 yere girip çıktığımdan her bir tipe rastlıyorum. fanatikleri, karşıtları filan... arada bir konu açıyorlar.

bugün sabah sabah gittiğim ikinci müşteri. 10 küsur senedir müşterim. hemşerilik de var , azbuçuk muhataplığımız, merhabamız var.

girdim içeri. ''malum cemaat''ten bahsediyorlar. abi , yok efendim bankalarına para yatırın diye çağrı yapmış da ama kendisi 6 trilyonu bilmem ne etmiş. kim dedim ?* Hakan Ş. dedi. herhangi bir tepki vermedim. dedi ki, ''yoksa sen de mi nurcusun ?'' dedim yok, ben şucu bucu değilim. baktı; dedi ki ''söyle söyle çekinme AKP'liyim de!'' sonra devam etti; ''senin bıyıkların ucu aşağı bakıyor yoksa MHP'li misin sen ?'' gülümsedim. Sonra konuşmasına Bahçeli ile devam etti; bu var ya, hiç evet dememiş ? hiç nikah masasına oturmamış. evlenmemiş. Söylenenlerden pek hoşnud olmadım ama bir tepki de göstermedim ancak hoşnutsuzluğum da memnuniyetim de yüzüme yansır hemen saklayamam. Sonra (sanıyorum MHP'li olmadığımı düşündü) oyları sağa sola saçıp çar çur etmeyin, AKP'ye verin dedi. Buradan da anladım ki en son Saadetçi olduğumda karar kıldı. *

hayır şucu bucu değilim zaten dedim. partizan olmadığıma neden ihtimal vermiyor ? aklına bile getirmiyor ?

gideyim de bıyıkların ucunu düzelteyim biraz.
devamını gör...
akp'den daha da uzaklaşmama sebep oluyorlar. hayır birde mhp'li olduğumuzu bildiklerinden daha da çok üstümüze geliyorlar, kendilerine yakın görüyorlarmış.

değilim kardeşim ben size yakın, çok uzağım. oslo'da, imralı'da, 17 aralıkta bitti bizim yakınlığımız, anlayın bunu. sahte milliyetçi ayaklarınızı da yemiyoruz.

ekleme: bak sizin yüzünüzden ortamlarda chp'li ayağına yatıcam he. bi onlardan uzak duruyorsunuz.
devamını gör...
peşinen not; bu başlığı yazan bu uzun yazıyı okuma cesareti,,sabrı göstermelidir, şimdiden teşekkürler.

vatan, millet sevgisiyle dolu insandır. öngörülü, zeki, etrafında ve dünyada olup biten olaylardan haberdar.. kafasında at gözlüğü olmayan, eski siyasiler ve koalisyon devrinde yaşananları yaşamış bilincinde yahut bilgisi dahilindedir.

zamanında hastane köşelerinde sıra beklemiş, parası olmadığından kendi yahut bir yakını hastanede rehin kalmış.. emekli maaşı kuyruklarında ya dedesi yahut ananesiyle ıslanmış.. çöp dağlarının arasında oyunlar oynamış, mahallesindeki kuyudan çook su taşımış, yirmi dakikalık yolu, iki saatte varamamış, trafik ve yol çilesini çekmiş, özel hastanelerin sömürgesi altında çocuklarına, kendine yahut eşine tonlarca para harcamış ve o günleri unutmamış bir insandır..

üniversiteyi belki başında örtü var diye okuyamamış ve sırf bu yüzden ailesiyle arası açılmış, etrafındaki insanlardan baskı görmüş, belki başörtüsünü çantasına koyup okula devam etmiş(bozuk psikolojisiyle). vatanında ikinci sınıf vatandaş muamelesi görmüş.. çocuklarının da aynı günlere dönmesini istemeyen bir insan.

belki mezun olacak çocuğunun diploma törenine alınmamış, yahut kapı-dışarı edilmiş, oglu askeri hastanede tedavi görürken çocuğunu ziyarete gidememiş bir anne, yüreği parçalanmış, hastane önünde ağlamaktan gözleri şişmiş bir anne!

ama bunu gönlü ve gözü körler anlayamadığından 'bilmiyorlar ya rab' sedasıyla, merhametiyle bakmış, karşısına çıkacak tüm engellere rağmen, söylenecek sözlere, karşılacağı zorluklara rağmen memleketinin o günlere dönmesini istemediğinden büyük fedakarlık yapıp çok büyük bir görev ve sorumluluk üstlenmiş yüce gönüllü bir insandır..

büyükse ellerinden, küçükse alnından öpülesidir.. aferindir, Allah razı olsundur efenim..
devamını gör...
diyoruz ki biraz dürüstçe hareket edin. partinizin reklamını yapmayın demedim.

şafak payev'in eksik bacağı üzerinden, devlet bahçeli'nin bekarlığı üzerinden, öbürüsünün karısının kızının özel yaşamı üzerinden propaganda yürütürseniz ben bunları eleştiririm, ahlaki bulmam. bakın yazdım da; en tepesindekinden sokakta karşılaştığım insanlara kadar adamın bekarlığını diline takmışlar. bir ayıp , bir eksiklik olarak görüp yansıtıyorlar. devlet bahçeli'nin (varsa) yaptığı usülsüz iş onu konuşsana ? varsa hırsızlığı varsa devlete millete verdiği bir zarar konuşsana ? sanıyorum böyle şeyler bulamadıklarından buldukları böyle basit şeylerle vurmaya kalkıyorlar.

sabırla okudum. zahmet etmişiniz ama teşekkürler yine de.

> bilal-sümeyye'ye laf edenlerden farklı davranarak dürüstçe işlerini yapmalarını temenni ettiğimiz partizanlar.
devamını gör...
zamanında kapı kapı oy vs için dolaşan gülen cemaatindeki kardeşlerden bir farkı kalmayan kardeşlerdir. ikisi de kardeşimizdir. ikisi de bence yanlış yapıyorlar.

hadi seçimden sonra kapı kapı dolaşıp ev dersleri başlatalım. kur'an tefsirleri okuyalım. insanların ahiretlerini kurtarmaya vesile olacak hizmetleri edelim. herkes kendi meşrebince birbirine mani ve engel olmadan iman hizmetini yapsın... ben iman ve islamiyete kendi meşrebimce risale-i nur ile hizmet edeyim okuyayım sen de kendi meşrebinde olanı... gazali oku...imam-ı rabbani oku vs... diğeri kur'an hıfzına çalışsın...bir diğeri tarikat dersini yapsın...hatmesini yapsın... ama şu insanların kalplerini bölen siyaset buna mani olmasın...bizi birbirimize kırdırmasın. işi birbirimize havale etmeden... haydi hep birlikte... hiç bir şey mani olmadan...
devamını gör...
ülkesi için doğru tercih olduğunu düşündüğü parti için oy topluyordur. diğerleri gibi tayyip düşsün de başımıza kim gelirse gelsin diyerek toplamıyordur. tabi bunlar benim hoşuma giden şeyler değil daha da antipatik hale getiriyorlar insanları.
devamını gör...
insanı yeter artık bitsin şu seçimler de yakamdan düşsün bu insanlar dedirtecek hale getiren seçmenlerdir. yahu tamam bizim de fikriyatımız var. bi kere konuştuk, olmadı. demek ki bakış açımız farklı. neden üstelersin ki? hiç anlamıyorum vallahi.
devamını gör...
memleketini seven biridir..çünkü son birkaç yılda hem ülkemizde hem de çevremizde olan olaylar gösterdi ki ayakta kalabilmek büyük bi mesele..ve bunun üstesinden gelebilecek halihazırdaki tek oluşum ak parti..diğerleri sanki ihanet çarkına çalı taşımakla eşdeğer geliyor..
devamını gör...
seçim arefesinde karşılaştığı insanları ikna etmeye çalışan fanatik akp karşıtının karşıtıdır. fanatizmin her türlüsüne karşıyız kardeşim. akıl akıl..
öteki yokmuş gibi davranılmasın madem adalet diyoruz, onu da görelim. bu ülkede her kötü şey akplilerin başının altından çıkıyormuş gibi davranılmaya devam ediyor. buna ses çıkartmayıp "akplile hede hede höy" diyorsanız birisi de kalkar ağır bir laf eder zorumuza gider. olmasın.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar