oy avcılığı yapmayan, erkek adamın yapacağı iştir. türkiye'de bunu yapabilecek bir babayiğit yoktur malesef. seçilememe kaygısı ile ülkenin geleceği emeklilerin insafına terk edilmiştir. eğer emeklilere verilen maaşlarda %50 değil, sadece % 20 kesintiye gidilse yılda 100 milyar tl tasarruf edilebilir. bu da ülkemizi 5 yılda dünyanın en zengin ilk 10 ülkesi arasına sokar.
bir çoğunuz emeklilerin yaşamaya hakkı olduğunu düşünebilir. evet. yaşasınlar ancak bizim sırtımızdan yaşamasınlar. buna zulüm diyenler tekrar düşünmelidir. ülkedeki 40 milyon çalışan 11 milyon emekliye bakmak zorundadır. bu ise, çalışanlara yapılan büyük bir zulümdür. asgari ücretle çalışıp 1600 lira maaş alan üç kişiden alınan vergiler ile bir emekli maaşı ödenmektedir. bu kadar yüksek vergi dünyanın hiç bir ülkesinde yoktur. 40 yaşında emekli edilenlerin cezasını ben çekmek istemiyorum ve buna mecbur da değilim. ayrıca 40 yaşında emekli olanların aldıkları o paraların tamaı da haramdır, kul hakkıdır.
benim 70 yaşına kadar eşek gibi çalışıp 40 yaşında emekli olanlara bakmamın istenmesi bana yapılmış büyük bir haksızlıktır. emekli ne yapar orasını bilemem. ama devlet emeklileri düşündüğü kadar ülkenin çoğunluğunu oluşturan asgari ücretliyi kesinlikle düşünmemektedir.

emekli adamlar çalışanlardan daha yüksek maaş alıyorlar. bu zulümü kim bitirirse benim oyum onadır. ister katılın, ister katılmayın benim görüşüm budur.
devamını gör...
ihale usulsüzlüklerinin, gereksiz personel istihdamının, kırtasiyeciliğin, devletin malını deniz gibi gören haramzadelerin ve daha israfa sebep olan nice etmenin ortadan kaldırılması ile milyarlarca liralık tasarrufa gidilebilecekken emeklinin üç kuruş maaşına göz dikmek...
devamını gör...
erken seçimden sonra olacak olan. seçim öncesi hiçbir siyasinin bunu yapmaya macasi yetmez lan. hadi bagalim.
devamını gör...
emekli maaşlarını kısmaya gerek yok. emeklilik sistemini toptan kaldırsın. her ay birsürü parayı karşılığında ne alacağımızı bilmediğimiz bir şeye yatırıp duyuruyoruz. zaten emeklilik yaşı olmuş 65. Allah bilir emekli bile olamayacağız. sigorta primine yatırdığım parayı ben altın eder işi bırakınca da bozdurur bozdurur harcarım.

t: oyların yarı yarıya düşmesi anlamına gelir.
devamını gör...
aksine emeklilik maaşları artsın da şu emekliler bir çekilsin iş hayatından diyenlerdenim şahsen. özellikle devlette, adamlar emekli olmuyor yahu bir türlü, bir gidin de gençlerin önü açılsın. o kadar atanamamış öğretmen var, "benim dizlerim ağrıyor 2. kattaki sınıfları bana vermeyin" diyenler tam gaz devam ediyor, yazık.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar