seçmeni aşağılamak

seçimin kaybedenlerinin gerçekleştirdiği bir eylem. istisnasız ama kim seçimi kaybeder yahut seçim sonrasında oylarında azalma yaşarsa bu cürümü işliyor.
devamını gör...
rakip takım gol atınca topunu alıp evine kaçarak maçı iptal eden şişko çocuğun büyümüş suretinin yapacağı iştir.
devamını gör...
insan adayı olduğu şeye kendisini yeterli görür. ki zaten yeterli gördüğü için aday olur. kendisinin yeterli bulduğu şeyi, başkasının da yeterli bulmasını ister. seçilmek ister, tercih edilmek ister. bir kimse kalkar bir işe aday olur, gider iş veren ile görüşür, seçmen konumundaki işveren, adayı yetersiz bulur ve tercih etmez. işe aday olan kişi, işvereni yani seçmeni suçlar. yine oğlan kıza talip olur, gider kızı ister, fakat kız tarafı yani seçmen kızı vermez. bu sefer yine seçmen suçlanır. oğlan kıza ilanı aşk eder, kız oğlana yüz vermez ve tabi ki yine seçmen kabahatlidir. hasılı hayatın her safhasında, kendi yeterliliğini sorgulamaktan yoksun kimselerin, kendilerini avutmak için baş vurduğu davranış biçimidir seçmeni suçlamak. kendini sorguladığında yeterli bulsa bile, seçenin yetersiz birini, yetkin birine tercih etme hakkının olduğunu kabul etmek gerekir...
devamını gör...
seçilememenin aşağılıklığındandır. veya seçilememenin doğurduğu aşağılık kompleksindendir...
genel temayül bu yönde maalesef.
devamını gör...
kaybeden isimlerin kendini tatmin etme stilidir.bu koyunlarla olmaz,bu ulke akillanmaz,yuzde 60i aptal zaten,mustehak size yapilanlar,sunnetsiz hadis bilmez nadalar vb.
devamını gör...
ülkenin yarısının salak olduğunu düşünen adam hal ve hareketleri. iyi de salak olduğunu düşündüğün adamın eline bakıyorsun sana maaş versin diye, ağızda çıkan aft seni hahahaah! üüüööfff sıktı bu muhabbetler bea !
devamını gör...
bunun birde karşı seçmeni şer odakları, küfür odakları ve kafirler diye aşağılayanları vardır ki onlar daha kötüdür.
hatta bir parti seçmenlerine komple terörist de derler.bir de böyle düşün.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar