sıtarbakslardan, bodrum plajlarından gezi ayaklanması için gaz veren tatlı su devrimcilerini akla getiren söylem....

londra'da havalar nasıl acaba malibora sorumu da aklıma getirdi gece gece...
devamını gör...
ikinci dünya savaşı filmlerinde baya işlenen bir fantezi türü. almanlar stalingrad'a girmiş, yoldaşlar cephede aşk peşindedir falan. bize gelmez tabii bunlar. koy bakalım bi canakkale filmine böyle bir sahne n'apiyorlar adamı.
devamını gör...
kesinlikle suriyeliler için yazıldığına inandığım şarkıdan bir söz efenim. bu kadar bebenin başka bir açıklaması olamaz. duyar kasmayalım piliyz, biz de üzülüyoruz ama bu bambaşka bir şey.
devamını gör...
tbmm insan hakları inceleme komisyonunun 2014 yılı ,ülkemize sığınan suriye ve ırak vatandaşlarının barındıkları çadırkentler hakkında inceleme raporundan görüldüğü üzere , 364 doğum gerçekleşmiş. hatta raporda tam olarak şöyle belirtiliyor

--- alıntı ---
geçici barınma merkezinde bugüne kadar 364 doğum gerçekleşmiştir. doktorlarla yapılan görüşmede sığınmacıların bu durumun kültürlerinin parçası olduğunu söylediklerini belirtmişlerdir.
--- alıntı ---

yıllarca ben bu şarkının dağdaki pkk lılar ile ilgili olduğunu zannetmiştim. meğerse bölgenin kültürü ile alakalıymış.
devamını gör...
müzikalite evrenimiz, ahmet kaya abimizin bir gece ''acaba mükemmel şarkıyı nasıl yaparım diyerek'' ortaya çıkarttığı eserde geçen sözlerdir. ahmet abinin böyle bir beyanatı yok. bu his bende dinlerken oluşmaktadır.

sonbahar damlardı damlalarımıza
biz seninle sararırdık
aydınlansın diye şu kirli yüzler
biz durmadan şavaşırdık

devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar