şehit aileleri beni kıskanıyor

#haber 

15 temmuz darbe kalkışmasında kamyonu ile birlikte taksim meydanına çıkan şerife boz'un açıklaması.

şerife boz'un sahte kahrman olduğuna dair iddialar var. boz'un kamyon kullanmasını bile bilmediği iddia edilmekte. 15 temmuz'da şehit olan mustafa cambaz'ın oğlu alparslan cambaz şerife boz'un kamyon kullanmasını bilmediğini ve taksim'e geldiğinde şoför koltuğuna oturarak poz verdiğini iddia ediyor.

akp'den milletvekilliği başvurusu yapan şerife boz'un başvuru formundaki görev kısmını 15 temmuz kahramanı yazması dikkat çekti. ayrıca boz'un sözkonusu kamyonunu ibb müzede sergilemek amacıyla satın aldı.

şerife boz sözcü'ye şu açıklamaları yaptı;

"ben evimden pazara bile çıkmayan bir kadınım. nasıl para için bu işleri yapmış olayım. herkes haddini bilsin. şehit ailelerinin benim için yaptıkları, söyledikleri kabul edilemez. 53 yaşındayım. erdoğan sevgim için, vatan sevgim için, özgür bir türkiye için o gün meydanlara çıktım. başka bir amacım yoktu. şehit aileleri yaptıklarımı, yaptıklarımla sembol olmamı kıskanıyorlar. o yüzden saldırıyorlar. daha önce de gittiğim yerlerde bana tepki gösterdiler. ben de onlardan şikayetçiyim. bana ithamlarda bulunanlar hakkında suç duyurusunda bulunacağım. ayrıca onları Allah'a havale ediyorum.

takdiri ilahi. ben de ölebilir yaralanabilirdim. şehit ya da gazi olmak bana nasip olmadı

onu seçilince görürsünüz. ben erdoğan sevgisiyle, vatan sevgisiyle milletvekili olmak istiyorum. Allah nasip ederse vekil olurum. nasip değilse zaten olamam"


iddialar yalan veya doğru olabilir ama şehit aileleri beni kıskanıyor nedir ki. üslub veya suçlama çok kötü.

haber

twitter iddia
devamını gör...
bir şeyleri ne kadar abartırsan o kadar elinde patlıyor sanırım, bu açıklamadan başka bir şey anlayamadım. sağ olsun hükümetimiz 15 temmuz hikayelerini o kadar destanlaştırdı ki kahramanlarımız(!) da kendilerini kaf dağı'nda görmeye başladı. üslup önemli değil ama sonuçta 15 temmuz kahramanı.

kendine kahraman denen kadının şehit aileleri hakkındaki iddiası. trajikomik.
devamını gör...
bana hiçbir zaman samimi gelmeyen kadının şaşırmadığım sözleridir. direnişi bu şekilde istismar eden ve adeta o gece canını ortaya koyan insanların kanıyla beslenen sırtlanlar var.
o fotoğrafı ve kadının konuşmalarını gördüğümde zaten bir samimiyetsizlik hissetmiştim. çarşaf giyecek kadar takvalı bir kadın ya da geleneksel anadolu muhafazakarı bir teyzeden ziyade akp kadın kolları başkan yardımcısı havası vardı. çarşaf giydiği halde namahrem erkeğin omzuna yatıp elini tutması çok garip gelmişti.
devamını gör...
yazık bir açıklama.

cümlesinde kullandığı kelimelerin ne anlama geldiğinden bihaber.

şehit kimdir bilmez? aile ne demek hiçbir fikri yok. kıskanmak nedir en ufak bilgisi yok. Allah ıslah etsin.
devamını gör...
bence evinden pazara bile çıkmamaya devam et kadın. konuştukça cehaletinin nasıl büyük bir mezar olduğu ortaya çıkıyor. bi halt etmişsin hadi elinin hamuruyla erkeğin kamyonuna binmişsin , pazarını gör o kamyonla evine dön.
devamını gör...
o nasıl sarılmak lan elin herifine. insan toplum içinde nikahlı eşine öyle sarılmaya utanır.
ama menfaat devreye girince ar damarı kalmıyor bazılarının.
bunların örtüleri de giyecek düzgün kıyafet bulamadıklarından olsa gerek.
devamını gör...
öncelikle cipiu'ya kaynaklardan dolayı teşekkür ederim. çünkü haberi okuyunca "ne saçmalıyor bu kadın?" derken ek kaynakta belirtilen söylem -ki anladığım kadarıyla iddia- şerife hanımın sözlerinden daha beter.

kadına pervasızca sayıp dökerken ek kaynağa bakmayan sizler için alıntılayayım;

--- alıntı ---

16 temmuz'da kutlama alanına kendi kullanmadığı kamyonla gidip orada sürücü koltuğuna oturarak gazeteye poz veren, düzmece bir gazilikle milleti aldatıp her yerden para yardımı alan ve rezilliklere doymak bilmeyen bu dolandırıcıya şehit aileleri olarak dava açmaya hazırlanıyoruz.

--- alıntı ---

bu insanların kültür seviyesinin çok fazla olmadığını, konuşurken pek akılcı cümleler seçemediğini zaten biliyoruz. lakin şunu unutmayın! 15 temmuz'da sokakta fularlılar veya aydınlar yoktu. edebiyata veya yüksek iq'ya ihtiyacımız da yoktu. iman ve cesaret gerekti ve bu insanlar oradaydı. kredileri bu kadar tükenmesin veya şehit aileleriyle kıyaslanmasın.

bugün siyasilerden tsk yöneten kodomanlara, paranın ağa babalarından din hocalarına herkes abuk cümlelerle gündem olabiliyorken linç kültürünü en azından şerife hanım gibilerden esirgeyelim. en azından bunu yapalım derim.
devamını gör...
ne yapıyordu ya da o kamyonu kim kullanıyordu bilemem ama şehit aileleri bizim kalbimizin ağrıyan yanıdır. ona bir lahza kötü söz geldi mi, gerisine bakmadan sileriz sözü. işte burada yanlış yapmış kadındır. açıklamalarında bulduğum tutarsızlıklar bende kalsın. yalnız şehidimin anasına beni kıskanıyor derse, vatan sevdasından bahsetmesin bana. inanmam çünkü! biz bu vatanı yüreği cayır cayır yandığı halde “vatan sağolsun” diyen anaların dualarında taşıyoruz...
devamını gör...
maksadını aşmış saçma sapan bir söylem.
o beni kıskanıyor dediğin şehit aileleri evlatlarını feda etmiş insanlar.
onların hissettiği onca acı ve eksiklik içinde kıskançlık denen duygu hissedecekleri son duygu bile değildir.
15 temmuz kahramanıymış bir de, pardon abla.
devamını gör...
ben böyle alçakça açıklamalar karşısında sukünetimi korumakta, doğru düzgün düşünmekte zorlanıyorum. ayağımdan tepe noktama kadar sinir basıyor.

şehit aileleri seni niye kıskansın a akılsız kadın! asıl sen onları kıskan! onların öte tarafta şefaatına bir ihtimal nail olabilecekleri evlatları, yakınları varken senin neyin var? göstermelik vatan sevgin mi yoksa ekmeğini yediğin sahte kahramanlık hikayen mi? neyin var?
devamını gör...
rant kavgasının vardığı son nokta. gereğinden fazla pohpohlanmanın sonucu. daha adaylık başvurusunda 15 temmuz kahramanı yazdığı zamandan belliydi bir şeyler çıkacağı.
cehaletin doğallık diye adlandırılıp yüceltildiği ülkemizde pek de şaşırtmayan cümle.
devamını gör...
konuyla ilgili fikrimi yaklaşık bir saat önce yazacaktım ki jay jay'in tanımını okudum. farklı kaynaklardan aynı habere defalarca baktım.
öncelikle şunu belirteyim; toplumda unutulmaması istenen olaylarda mutlaka efsanevileştirilecek karakterlere ihtiyaç vardır. bu hanım da bu karakterlerden birisi oldu. aslında bu iddialar ülkemizdeki ahlak ve erdem seviyesinin ne durumda olduğunu gösteriyor. hatırlarsınız gezi olayları esnasında ekranlara başı kapalı bir kadın çıktı ben müftü karısıyım diyerek ver yansın etti. sonradan öğrendik ki aslında chpli bir yetkilinin eşiymiş kendisi.
bu da değerler açısından oldukça benzer bir vaka. eğer doğruysa iddialar; fotoğraf 16 temmuzda çekilmiş ancak 15 temmuzda çekilmiş gibi lanse edilmiş.
veya o fotoğraf gerçekten 15 temmuzda çekildi ancak şimdi olumsuz lanse edilmek isteniyor. ancak iş gelip bu kişinin mv adayı olurken kendisine 15 temmuz kahramanı yazmasına dayanınca olumlu bakmaya çalıştığınız yön yok oluyor. bu ülkede pkk ile savaşırken şehit düşen er, erbaş, uzman, astsubay, subay vs ailelerinin birisinden bu zamana kadar böyle medyatik bir olay duymadım. pardon duyduğum bir tane vardı kardeşi şehit olan binbaşı. cenazeye resmi elbise ile gelmişti sonra fetöcü denildi falan. neyse. pkk ile mücadelede şehit düşenlerin ailelerinin hepsinin ağzından çıkan tek cümle "vatan sağolsun" idi. düşünün evlat kaybediyor vatan sağolsun diyor.
sonuç olarak bir yanda vatan sağolsun diyen ve acısını yüreğine gömen aileler, diğer yanda 15 temmuz kahramanıyım diyerek kendisini ön planda tutmaya çalışanlar.
bu yüzden her ne kadar jay jay bu kadına godomanlara yaptığımız eleştiriyi yapmalayım dese de ben aynı fikirde değilim.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar