tamam 15 temmuz önemliydi, hassas olmayı gerektiren bir durumdu ama aga bu nedir gerçekten.

15 temmuz bu hükümet ve taraftarları tarafından resmen tepe tepe kullanılıp propaganda malzemesi haline getirildi. bir kahramanlık öyküsü olmaktan çıkarılıp artık duymaktan iğrenilecek bir noktaya kadar gidiyor. atatürk e laf sokan, cumhuriyet tarihi uygulamalarına laf sokanlar onlardan çok farklı bir uygulama yapmıyorlar şu anda.

demek ki neymiş; 15 temmuz şehidi terör şehidini dövermiş.

devamını gör...
vaay şehitler arası rütbe farkı..

bak düşününce mantıklı;
-terör şehidi mecburi hizmette şehit olmuştur
-15temmuz şehidi gönüllü şehit olmuştur..

Allah akıl fikir..
devamını gör...
üniversitenin kraldan fazla kralcı olma duru sonrasında ortaya çıkan iki yüzlü ve adice yapılan ayrım. 15 temmuz olayı giderek bir rant kapısı haline gelmeye başladık yazık.
devamını gör...
bunun hükümetle veya hükümet tarafgilleriyle bir alakası yok. özel bir okulun birine yüzde 50 indirim sağlarken diğerine yüzde 100 burs imkanı sağlaması bir kesime hangi akılla yıkılabilir? tepki verilecekse okula verilir. hükümet bir yanlış yapıyorsa hükümet eleştirilir. ben toptan giydireyim demek hata bence. okulun yaptığına gelince bu kararla ilgili açıklama yapmaları şart. ciddi bir hata gibi gözüküyor.
devamını gör...
birisi görevi olmadığı halde savunma yapmıştır ki bu savunma görevi güya devleti korumak olanlara karşıydı diğeri ise görevinin doğasında olan bir durumla karşılaşmış askerdir. bence doğru karar.

haa şehitlik meselesine gelince askerin bu payeyi almadığını çünkü laik bir devletin askeri olduğunu şeriat için savaşmadığını düşünüyorum 15 temmuzda vefat edenleri ise Allah niyetlerine göre haşredecektir.
devamını gör...
biri devletin şehitlik payesini almıştır ki görevi gereği ölen askerin, polisin içinde inananı da vardır inanmayanı da. diğerini ölüme bile bile götüren bilinç salt imanıdır.

vaay! demek ki neymiş; ölümden ölüme fark olunca burslarda da farklılık olması doğaldır.
devamını gör...
"görev" den kasıtı nedir buradaki yazarların?
sözüm ona doğuda pkk ile çatışırken şehit olan vatan savunması yapmıyor mu? 15 temmuz şehitlerinden bu insanları ayıran şey doğudaki askerlerin " görev " yapıyor olmaları ve maddi bir külfet alıyor olmaları mı?

beyler kendinize gelin...
bu ülkede 19 yaşındaki köy çocuğu da şehit oluyor doğuda. hatta en çok bu garibanlar şehit oluyor. devletin zorunlu biçtiği görevi yapıyorlar onlar. bu bir iş mi onlar için.

önemli olan yürekteki, taaa içerlerdeki vatan sevgisidir. 15 temmuz, 16 temmuz, 31 aralık ne zaman şehit olduğunun hiçbir önemi yok. şehitleri yüce Allah c.c ayırmıyor da siz kim oluyorsunuz da böyle bir ayrımı yapabilecek bir cürreti gösterebiliyorsunuz.
politika, fanatizm gözünüzü kör etmiş. eğer 249 şehidimizi bu kadar önemsiyorsanız sebep olanların yakalarına yapışın. onlara bu imtiyazları tanıyanların, onları darbe yapabilecek kadar rütbelendirenlerin yakasına yapışın.
gelip de burada içinizi ferahlatmak için ucuz politika yapmayın !
devamını gör...
bir özel üniversitenin yalakalık yapması durumudur. bunun devletle ne alakası var Allah aşkına. yani şimdi bir bakkal, 15 temmuz şehitleri için bir indirim uygulasa, niye tüm şehitler için bunu yapmıyorsun mu diyeceğiz?
devamını gör...
gönüllülük ayrımı yapılmış, pkk ile savaşan askerlerin gönüllü olup olmadığını nereden biliyorsun acaba? çocukluğundan beri askerliği, vatanı korumayı hayal etmiş insanlar da var orada. bankadan kredi çekip askerlik yapmamak çok zor bir şey değil. onu geçtim asker kaçakları da çok, yani askerlikten kaçabilmek için iki yolları varken teslim olup orada mermilerin arasına atlayan insanlar şehit olmuyor mu? hakaret edilesi düşünce. bu yapılan tamamen siyasi amaçlıdır, aksini iddia eden kendi vicdanını bi sorgulasın derim.
devamını gör...
tamamen siyasi amaçl yapılmış bir düşüncedir. benim için ikiside aynı mertebededir. lakin türkiye'de çoğu kesim 15 temmuzu kurtuluş savaşından daha önemli gördükleri için 15 temmuz şehitlerininde diğer şehitlerden üstün gösterilmesi şaşırtmadı.
devamını gör...
düğün salonunun duvarlarına tanklı, paletli, çatışan insanları fon edinen resimler asan salon sahipleri gördü bu gözler. gelin adayı da bu nasıl iş deyince ''utanmadan rahatsız mı oldunuz'' diyorlar. bunlardan bir değil beş değil milyonlarca var. cinnet günleri bittiğinde bu yığının terapisi nasıl olacak esas mesele bu..
devamını gör...
bazılarının ısrarla ve ısrarla yanılmayı, yanıltmayı sevdiklerini belli eden bir konu başlığı. bu duruma dışarıda pek rastlamam. dışarıda insanlar daha sağduyuludur veya en azından çeşitli haber kanallarını izleyerek bir meselenin doğru bir çıkarımını elde etmeye çalışır. yani mesela böyle bir meseleyi halktv, ulusal kanal gündeme getirmişse, ahaber'e bakmasa da, gidip star veya habertürk'ten konu ile ilgili bir yetkilinin açıklamasına denk gelebilir. ama malesef, sözde bilgi çeşitliliği ve haber olanaklarını arttıran internet dünyasında durum böyle değil. esasında, bir olayın doğruluğunu araştırmak isteyen için gerçekten böyle. tv medyasından daha çok imkan sunuyor; çünkü en az on katı medya organı var. fakat insanlar fazla ideolojik, at gözlüklü ve sosyal medyanın tembelleştirici etkisiyle üşengeç. bir de tartışma, sataşma, laf sokma gibi hezeyanların etkisi altında. bu yüzden bir konu gördü mü hiç onu araştırmadan, etmeden, laf sokma, kendi nefsini hakim kılma gibi saiklerle ortalığa atlıyor ve hakikat dünyasında yamulduğunu bilmeden kendince görev yapıyor.

meseleye dönecek olursak... aslında konu geçen aya ait. bir iki vakıf üniversitesinin (istanbul ticaret üniversitesi, sebahattin zaim üniversitesi) böyle bir yanlışa el attıkları doğrudur. muhtemelen onlar da iktidar çevresine yalakalık yapmak için, ve zaten o tarafta bulundukları için kendilerince böyle adaletsiz, akıl , vizcdan ve izandan yoksun ayrıma gitmişler. Daha sonra İstanbul ticaret üniversitesi bu yanlıştan dönüş. Sebahattin Zaim Üniversitesi'nin akıbetini ise daha fazla araştırmadım. Konu ile alakalı olarak yök te bir açıklama yaparak, vakıf üniversitelerinin böyle vicdan yaralayıcı ayrıma gitmesinin yanlış olduğunu basın toplantısı ile paylaşmış.

ortada bu kadar minimalize durum varken, kamuoyu bunun üstüne gitmişken, olayı sanki devlet veya hükümet ortak bir kararla devlet politikası haline getiriyormuş gibi davranmanın anlamı ve amacı nedir?

böyle açıklayıcı yazılar yazmaktan nefret ediyorum. ama çarpıtmalara da tahammül edemiyorum.

YÖK açıklaması
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar