şehit günlüğü

günü gününe; şehit olan asker, jandarma ve polislerimiz için açılmış başlıktır. maksat unutmamak ve haber başlıklarından ayrıdır.
***
yüksekova’da yaralanan bir asker gata’da şehit oldu
genelkurmay başkanlığı, yüksekova'da devam eden operasyonlar sırasında yaralanan bir askerin tedavi gördüğü gata'da şehit olduğunu açıkladı.
-28.03.2016-
devamını gör...
ödemiş birgi'den uzman çavuş hakan şanay, nusaybin'de şehit oldu.

-29.03.2016-

edit: şimdi de bunalıma girerek intihar ettiği haberleri çıkıyor. kesin bilgi gelince yeniden düzenleriz.
devamını gör...
3-4 gün önce askerdeki eski komutanım şehit düştü. -şehit jandarma http://asb.başçavuş gökhan bakır-

öyle böyle 6 ay kadar bir süre birlikte bir çok operasyonlara çıkmışlığımız var. yeri geldi kendisi araç komutanım bile oldu. araç komutanı deyip geçmeyin, 6-7 saatlik yolda ne muhabbetler dönüyor,yeri geliyor sigaramızı, kumanyamızı paylaşıyoruz, tabi hepsi anı olarak kaldı. biraz sert mizaçlı biri de olsa severdim kendisini. Allah rahmetiyle muamele eylesin, kalanlarına sabır versin.
devamını gör...
ömer faruk sayıl-özel harekat polisi

geçici görevle gitmişti sura. Allah'a emanet dedik öyle de oldu. rabbinin yanına gitmiştir inşallah. arkasında birisi 3 aylık diğeri 2 yaşında kız çocukları bıraktı bu vatana. Allah tekrar rahmet eylesin. kendisi çok güleç ve eğlenceliydi rabbim de yüzünü güldürmeye devam eder inşallah. diğer arkadaşım da şu an şırnak'ta bir acımız var zaten diğeri için diken üstündeyiz. Allah hepimize sabır versin.
devamını gör...
piyade uzman çavuş-selçuk paker

diyarbakır'ın sur ilçesinde 30 ocakta katıldığı operasyonlarda ağır yaralanarak kaldırıldığı diyarbakır asker hastanesinde şehit düşmüştü. özel kuvvetler mensubu idi. kendisini hakkari dağ ve komando tugayında görmüştüm bi kaç kere, Allah rahmet eylesin...
devamını gör...
özel harekat polisi-abdülkadir oğuz

hakkarinin yüksekova ilcesinde subat ayında nisanlısıyla alısveris yaparke yps teröristi tarafından ensesine bir kursun sıkılarak sehit edildi. geride acılı bir aile,psikolojik nedenlerden dolayı tahliye edilen bir kadın ve öfkeden ne yapacagını sasıran görev arkadasları birakti.
Allah rahmet eylesin.
devamını gör...
uludere nezirkına üs bölgesinde tank kazası sonucu 1 askerimiz şehit oldu
-05.04.2016-
devamını gör...
jandarma binbaşı ahmet kahraman. 1'inci jandarma özel asayiş komando tabur komutanı. jandarmanın en özel birliğinin komutanı iken şehit düştü. yarın ikindi namazını müteakip defnedilecektir. Allah rahmet eylesin.

devamını gör...
7 kahraman türk askerimiz diyarbakır / hani ilçesindeki hain saldırıda şehit düştü. 12 nisan 2016.
devamını gör...
mevzide elindeki silahla mücadele eden bir nefer olsaydım en fazla ağrıma gidecek olan şey muhakkak ölmüş olmamın hiçbir şeyi değiştirmeyecek, kimseyi rahatsız etmeyecek olmasını bilmek olurdu.. zaten şehit düşen askerlerin tahte'l şuurlarında bu var. şehit olan yiğitler ölümleriyle yaşamalarına vesile olduğu diğer kesimin riyakarlığına, ihmalkarlığına, vurdumduymazlığına yaşarken de şahit oldu, ölürken de olacak.. inanç eksikliği fevkalade boyutlara ulaştı. suçluya dokunulmuyor ve keşke bununla kalsa bir de taltif edilen dengesizler var memlekette. şehitler için mükafat Allah katında.. herkes buna sığınıyor. Allah'ın emirlerini ve tavsiyelerini Allah'ın katından kendi dünyalarına indirmeyen, hayır güzelim bize nazil olmadı o ayetler ( dil ile bunu ikrar etmese bile, yaşayışı ile inkar eden ) bütün ahaliye şunu söylemek istiyorum; bu akşamki maçı sakın kaçırma tamam mı aslanım! jony walker'ını iç, panatellanı yak kahrolasıca, gece akşama kadar diskoda dans et, didim'deki otelin erken rezervasyonunu kaçırma. aman kıçının üstünde bir dakika olsun durma. bütün pisliklerin için, bütün ahlaksızların aşkına: özgürlük, demokrasi ve bütün bu kevaşeliğine mübayin olan yasaların için tu kaka..
değil mi müptezel, sende yanlış olmaz. olmuşsa da yanlışlıkla olmuştur, değil mi..
devamını gör...
şehitlerimizin unutulmaması için sözlükte tutulan köşe. tarihe notlar. acılar. acı acı yeni şehit haberlerinin gelmesi..

Allah cümlesinin mekanını cennet etsin.

dilerim ki isimler rakamlara karışmaz. dilerim ki teröre alışılmaz. dilerim ki şehit haberleri sıradanlaşmaz.

#5447739

devamını gör...
''vatan uzaklardan bakıpta benim diyenlerin değil ! yar koynuna baş koymadan şehit düşenlerindir''

şehit özel harekatçının günlüğünden..
devamını gör...
son günlerde ahirete göç edenler;

22 nisanda tuncelideki saldırıda yücel yılmaz, volkan karatepe ve özcan özden,

birkaç gün önce şırnaktaki çatışmada habib gökçe ,

mardin nusaybinde çatışmada yaralanan ve 17 gün sonra tedavi gördüğü gatada şehit düşen özel harekat polisi hakan yurtoğlu..
çocuğun cami bahçesinde oyun oynaması içi cız ettiren detay lardan.

Allah cümlesine rahmet eylesin.. peygamberimize komşu etsin.

devamını gör...
25 mayıs 2016.
van/çaldıran. binbaşı kıvanç cesur (muğla).
devamını gör...
29 mayıs 2016

piyade üsteğmen mehmet düzenli şırnak kanimasi üs bölgesinde şehit oldu. Allah rahmet eylesin. geride kalanlarına sabır versin.

bu da watsaptan arkadaşına attığı mesaj;devamını gör...
7 haziran 2016

istanbul vezneciler'deki patlamada 7 çevik kuvvet, 4 sivil şehit oldu...
devamını gör...
8 haziran 2016

midyat'ta 2 kadın polisimiz ve 3 sivil şehit oldu.kadın polislerimizden biri 6 aylık hamileydi.

ruhunuz şad olsun.vatan size minnettar.allah rahmet eylesin.
devamını gör...
10 haziran 2016

şemdinli'de 2 köy korucusu araca açılan yaylım ateşi sonucu şehit oldu. mekanları cennet olsun.
devamını gör...
24 haziran 2016 mardin ve hakkari'de şehit düşen askerlerimiz. mekanları cennet olsun.

-uzman çavuş kerim örtücü
-uzman çavuş ali daniyar
-astsubay mustafa gevrek
-uzman çavuş harun koçak
-jandarma uzman çavuş oğuz emre erkoç
-jandarma astsubay üstçavuş mustafa ayna
devamını gör...
Allah mekanlarını cennet eylesin. bunlara bilerek ya da dolaylı yoldan yardım ve yataklık edenlerin Allah türlü belasını versin..
devamını gör...
şehid (inş) fehmeddin dindar yarına ne hazırladınız ?

ne istiyorum…?
ey akrabalarım ve ey büyüklerim! peygamber efendimiz (sallallahu aleyhi vesellem) buyuruyor ki:

“sizden hiç biriniz kendisi için istediğini kardeşi için de istemedikçe iman etmiş olamaz.” (buhari ve müslim)

peki, insan kendisi için ne ister? sadece mal, mülk, makam ve mevki mi? yoksa hem dünyanın hem de ahiretin güzelliğini mi? elbette akıllı ve insaflı her insan hem dünyanın hem de ahiretin güzelliğini ister. Allah’ın kendisinden razı olmasını ister. sırattan geçmeyi ister. cennete girmeyi ister. peygamberlere, salihlere, sıddıklara ve şehitlere komşu olmayı ister. peki, tüm bu güzel şeyleri sadece kendisi için isteyen insan bencil değil midir? elbette ki bencildir.
işte ben sizin kardeşiniz olarak kendim için istediğimi sizin için de istiyor ve bu satırları kaleme alıyorum. elbette ki bu satırların miktarı az ama değeri çoktur. ayrıca düşünen ve aklını kullanabilen herkes için yeterli ibretler ve öğütlerle doludur. Allah hepimize halis niyet ve salih amel nasip etsin.

hiç insan kendisi cennete, akrabaları cehenneme gitsin ister mi? kendi mizanı ağır, akrabalarının mizanı hafif olsun ister mi? kendi günahları affedilirken ana-babası ve akrabaları cezalandırılsın ister mi? elbette hiçbir akıllı insan bunu istemez.
bunun için ben isterim ki Allah hem benim hem de sizin günahlarınızı bağışlasın. hem beni hem de sizi cennete koysun. hem benden hem de sizden razı olsun. işte bunun için bu kısa mektubu yazıyorum.

niçin yaratıldık?
ey büyüklerim ve ey kardeşlerim! biraz durun. şu sonu gelmez işlerinize biraz ara verin ve düşünün. acaba biz dünyaya niye geldik? bizi buraya kim gönderdi? gönderen bu zat bizden ne istiyor? bundan sonra nereye gideceğiz? buraya sadece yemek, içmek ve ihtiyaçlarımızı gidermek için mi geldik? eğer böyle ise bizim hayvanlardan ne farkımız kalır? çünkü onlar da
yiyor, içiyor ve ihtiyaçlarını gideriyor. bizimle onlar arasında sizce de bir fark olmalı değil mi?

peki, acaba sadece mal mülk biriktirmek içinmi dünyaya geldik? ama durun bir dakika! sizden önce o kadar mal biriktiren, paraları kasalara dolduran dedelerimiz bütün o malı ve mülkü terk edip gitmediler mi? hatta ve hatta bütün dünyaya malik ve sahip olan sultan süleyman (aleyhisselam) ve benzeri nice insanlar bu dünyayı terk edip gitmedi mi? şair ne de güzel söylemiş:

dünyasına dünyasına
aldanma dünyasına
dünya benim diyenin
dün gittik dün yasına

şu evrende tam 400 000 çeşit canlı var ve en üstünü insandır. yani en şereflisi, en değerlisi ve en kıymetlisi insandır. peki, hiç düşündünüz mü? Allah bize bu kadar şerefi niye verdi? bu kadar canlıdan niye üstün tuttu ve bizi onlara efendi kıldı?
ey insanlar! şimdi yukarıda sorduğumuz bütün bu sorulara bakın Allah-u teâlâ nasıl cevap veriyor. bizi yaratan, dünyaya gönderen, bizi en şerefli varlık yapan Allah bakın ne buyuruyor:
“ ben insanları ve cinleri yalnızca bana ibadet etsinler diye yarattım.” (zariat:56)
yani Allah-u teâlâ bizi kendisini tanıyalım, ona ibadet edelim, ona kullukta bulunalım, hiçbir şeyi ona ortak koşmayalım, onu her şeyimizden çok sevelim diye yaratmıştır. zaten bu kadar şerefli ve kıymetli olan insana da bundan başkası yaraşmazdı.
şunu da kesinlikle bilmeliyiz ki ibadet sadece namaz, oruç, hac ve zekâttan ibaret değildir. aksine ibadet beşikten mezara bütün hayatımızı içine alan büyük bir mefhum ve muazzam bir olgudur.
yani hayatı a’dan z’ye ihata eden ve hiçbir gediğe mahal vermeyen bir olgu.
Allah-u teâlâ buyuruyor ki: “de ki: benim namazım, ibadetlerim, hayatım ve ölümüm âlemlerin rabbi olan Allah içindir.”(enam:162)
peki bu ne anlama gelir? yani ben Allah için namaz kılar ve bütün ibadetlerimi onun için yaparım. onun için yaşar, ticaret yapar, çalışır, kazanır, evlenir, ev alır, çocuk sahibi olur, iş sahibi olur, yerim ve içerim. nihayet onun için ölürüm. onun istediği gibi yani.
söyler misiniz Allah’ın istediği gibi yaşamayan biri onun istediği gibi nasıl ölsün?
bakın başka bir yerde Allah-u teâlâ ne buyuruyor:

“ey insan! seni kerim olan rabbine karşı aldatan nedir? ki o seni yarattı sana intizamlı bir şekil verdi ve seni tastamam bir surette yarattı.” (infitar:6-8)

evet ey insanlar! sizi kerim, latif, habir, aziz ve hâkim olan rabbinize karşı ne aldattı? onun sizi yarattığını, sizi yetiştirip büyüttüğünü unuttunuz mu? eğer anne-babamızın kalbine şefkat ve merhamet yerleştirmeseydi biz bebekliğimizde ne yapardık? kimsesiz kaç dakika yaşardık?
peki, bu nimetlere rağmen bizi aldatan nedir?
Allah’ın affedici olması mı bizi aldatıyor? yoksa kalbimizin temiz olması mı? yoksa “ileride düzeliriz, acele etmeye gerek yok” mu diyoruz? Allah için söyleyin bu sözlerin hangisi insafa sığar? peygamber efendimiz (sallallahu aleyhi vesellem) bu sebeplerden herhangi birine sığınıp bir gün olsun ibadeti terk etti mi? yoksa sizin kalbiniz –hâşâonun kalbinden daha mı temiz? ya da birileri size ne zaman öleceğinizi mi söyledi de erteleyip duruyorsunuz? Allah-u teâlâ buyurdu ki:

“ey insanlar rabbinizden korkun. ne babanın evladına, ne de evladın babasına hiçbir yardımda bulunamayacağı günden sakının. şüphesiz ki, Allah’ın vaadi haktır. dünya hayatı sakın sizi aldatmasın. o aldatıcı( şeytan) Allah’ın affına güvendirerek sakın sizi aldatmasın.” (lokman, 33)

nereye bu gidiş?

ey ağabeylerim ve kardeşlerim! dünya gittikçe sona yaklaşıyor. hayat tükeniyor, edenlerimiz yorulmaya ve yaşlanmaya başladı. nice sevdiklerimiz dünyayı terk edip gitti. sürekli bir değişim, devamlı bir gelişim içerisindeyiz. bakın Allah-u teâlâ ne buyuruyor:
“ey iman edenler! Allah’tan korkun. herkes yarına ne hazırladığına bir baksın Allah’tan korkun. şüphesiz ki Allah yaptıklarınızdan haberdardır.” (haşr:18)
siz yarına ne hazırlıyorsunuz? biraz daha para, biraz daha servet, biraz daha dünya malı ve daha fazla sıkıntı ve dert mi? yoksa takva, iman, ihlâs, ibadet ve salih amel mi?

ebu hazim isimli büyük tabiin âlimi (allah ona rahmet etsin) demiştir ki: “siz dünyayı imar ettiniz ahireti ise harap ettiniz. bunun için de imar ettiğiniz yeri terk edip harap ettiğiniz yere gitmek istemiyorsunuz.”
ne kadar da doğru ve güzel bir söz… gerçekten insanlar dünyayı sürekli imar ediyor, inşa ediyor ve onarıyor da ahrete yönelik bir çalışma yapmıyor. ya da çalışma zannettiği
şeyler çok yetersiz ve cılız kalıyor. böyle olunca da haliyle insan ölmek istemiyor. öte yandan dünyayı da çok seviyor. çünkü öldüğünde gideceği yeri kendisi harap etmiş. Allah bize basiret versin. size peygamber efendimizin (sallallahu aleyhi vesellem) bir hadisini de hatırlatmak isterim.
bakın ne buyuruyor Allah resulü (sallallahu aleyhi vesellem):

“akıllı kimse nefsini hesaba çekip ölümden sonrası için hazırlık yapandır. ahmak kimse ise nefsini hevasının peşine takıp sonra da Allah’tan temennilerde bulunandır.”(riyazü’s salihin)
şimdi bakın bakalım siz hangi durumdasınız? akıllı mı? yoksa aciz ve ahmak mı? şimdi bir işçi düşünün her gün işe saatinde geliyor, bütün görevlerini eksiksiz yerine getiriyor, işine emek veriyor, terliyor, çaba sarf ediyor ve en iyi şekilde çalışıp gününü tamamlıyor. diğer bir işçi ise ne saatinde geliyor, ne işine gereken özeni gösteriyor ve ne de görevlerini ifa ediyor. aksine uyukluyor, vaktini boş konuşmalarla geçiriyor ve kendisinden istenilen hemen hemen hiçbir şeyi yapmıyor.

şimdi siz iş sahibi olsanız ikisine de aynı davranır mısınız? ikisine de aynı maaşı verir misiniz? yoksa birinci işçiyi mükâfatlandırıp diğerini işten mi atarsınız?
biz aciz insan olduğumuz halde bu ikisini eşit görmüyorsak aziz ve hâkim olan Allah hiç kendisine ibadet edenle etmeyeni, ahirete hazırlananla hazırlanmayanı, kendisine itaat edenle etmeyeni ve nihayet kendisinin yolunda cihad edenle etmeyeni bir tutar mı?

hem her istediğinizi yapın, hayatınızı dedikodu ile geçirin, birbirinizin kuyusunu kazın, birbirinizin yüzüne başka, arkasından başka konuşun ve hem de bütün bunlarla beraber sizi yaratan, var eden ve dünyaya gönderen rabbinizin hiçbir dediğini yapmayın. sonrada kalkıp Allah’tan günahlarınızın bağışlanmasını ve yüce cennetlerini isteyin. heyhat ki ne http://heyhat.ne tuhaf bir davranış ve ne garip bir istek……

son olarak…

ey akrabalarım ve ey yakınlarım! artık aklımızı başımıza almanın, kendimizi toparlamanın, kıyamet gününe hazırlanmanın, günahlarımız için af dilemenin, Allah’a itaate yönelmenin, ona kulluk etmenin ve yalnızca ona boyun eğmenin zamanı gelmiş ve geçmek üzeredir.
tekrar ederek söylüyorum ki bunlardan tek maksadım sizlerin iyiliği, dünya ve ahiret saadetinizdir.
bana düşen uyarmak ve öğüt vermektir. kıyamet günü bu satırlar bana da size de şahitlik
edecektir. ya lehimize ya aleyhimize…
Allah sizin ve bizim niyetlerimizi halis, amellerimizi salih kılsın. Allah size ve bana cennete girmeyi, bundan önce cennete girmeyi hak edecek ameller işlemeyi nasip etsin. hayatımızı onun şeriatına göre yaşamayı nasip etsin. onun yüce şeriatını yeryüzüne hâkim kılsın.

Allah’ın selamı, rahmeti ve bereketi tüm müslümanların üzerine olsun…

“ ben insanları ve cinleri yalnız bana kulluk etsinler diye yarattım” (zariyat:56)
devamını gör...
onurlu ve gururlu teröristler tarafından şehit edilen vatan evlatları...
devamını gör...
29 haziran 2016

adı soyadı: erdem ünal
rütbesi: uzm.j.v.kad.çvş.

adı soyadı: ayhan kaya
rütbesi: p.uzm.çvş.

30 haziran 2016

adı soyadı: samet şare
rütbesi: j.uzm.çvş.

adı soyadı: yusuf atal
rütbesi: j.uzm.çvş.
devamını gör...
06.07.2016

adı soyadı: sadettin şahin
rütbesi: j.yb.

adı soyadı: hilmi özer
rütbesi: j.plt.yb.

adı soyadı: soner süylü
rütbesi: p. er.
devamını gör...
bugün itibariyle daha çok yürek dağlıyan günlük.
devamını gör...
15 temmuz darbe girişimi sırasında tsk toplam 5 (beş) şehit verdi.
devamını gör...
28 temmuz 2016

adı soyadı: nuh kürşat temizyürek
rütbesi: p.uzm.çvş.

adı soyadı: osman yıldırım
rütbesi: p.uzm.çvş.

adı soyadı: mikail yaşa
rütbesi: http://p.er

*

30 temmuz 2016

adı soyadı: selim coşkun
rütbesi: j.tğm.

adı soyadı: ibrahim betin
rütbesi: j.asb.kd.çvş.

adı soyadı: bekir eren deniz
rütbesi: j.asb.çvş.

adı soyadı: hasan keleş
rütbesi: j.uzm.çvş.

*

31 temmuz 2016

adı soyadı: fırat torunoğlu
rütbesi: p.uzm.çvş.

Allah kabrinizi nur, mekanınızı cennet etsin.
devamını gör...
bir yazar uyarısı üzere:

10 ağustos 2016

adı soyadı: ahmet suna.
adı soyadı: bayram kavcı.
adı soyadı: tayfur çankaya.
adı soyadı: ahmet hilmi yiğit.
devamını gör...
yanlış anlaşılabilir ama bu başlığın arada bir koyu renkle görücüye çıkması hiç hoş değil. düşman sevindirmekten başka hangi amaca hizmet ettiğini merak ediyorum. şehitlerin olduğu olaylara özgün başlıklar zaten açılıyor.
devamını gör...
farkındalık adına yapılan bir bold calismasi..
fekat 5000 yıldır hayatı bold yaşayanlar var..
devamını gör...
tendürek dağında 8, mardin dargeçit'te verilen 3 şehit. Allah mekanlarını cennet eylesin.
devamını gör...
(bkz: #5595914)

dün tendürek'teki 8 şehidimizle beraber, hakkari'de de kurulan pusu sonucu 12 askerimiz şehit oldu.
diyarbakır bismil'de de haberlere trafik kazası olarak yansıtılan fakat dur ikazına uymayıp zırhlı emniyet aracına doğru arabasını sürerek çarpan bir sivil aracın yol açtığı kazada da yine 1 özel harekat polisimiz şehit oldu. son 2 günde maalesef 21 şehit verdik. mekanları cennet olsun.
devamını gör...
şu başlığı sol frame de gördükten sonra her açışımda elim ayağım titriyor. her gün şehit olması ve bu işin normalleşmeye başlaması son derece korkunç. buradan yazması kolay ama ya onların ailelerinin hali ne olacak? biz burada 1-2 gün konuşuyoruz. ama aileleri her gün aynı acıyı çekiyorlar. ateş düştüğü yeri yakıyor. o insanların ise hayatı kararıyor. Allah sabır versin. ama artık bu iş sonlanmalı. devlet operasyonlardaki kararlılığını ve sertliğini arttırmalı.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar