şehit günlüğü

günü gününe; şehit olan asker, jandarma ve polislerimiz için açılmış başlıktır. maksat unutmamak ve haber başlıklarından ayrıdır.
***
yüksekova’da yaralanan bir asker gata’da şehit oldu
genelkurmay başkanlığı, yüksekova'da devam eden operasyonlar sırasında yaralanan bir askerin tedavi gördüğü gata'da şehit olduğunu açıkladı.
-28.03.2016-
devamını gör...
3-4 gün önce askerdeki eski komutanım şehit düştü. -şehit jandarma asb. başçavuş gökhan bakır-

öyle böyle 6 ay kadar bir süre birlikte bir çok operasyonlara çıkmışlığımız var. yeri geldi kendisi araç komutanım bile oldu. araç komutanı deyip geçmeyin, 6-7 saatlik yolda ne muhabbetler dönüyor,yeri geliyor sigaramızı, kumanyamızı paylaşıyoruz, tabi hepsi anı olarak kaldı. biraz sert mizaçlı biri de olsa severdim kendisini. Allah rahmetiyle muamele eylesin, kalanlarına sabır versin.
devamını gör...
ömer faruk sayıl-özel harekat polisi

geçici görevle gitmişti sura. Allah'a emanet dedik öyle de oldu. rabbinin yanına gitmiştir inşallah. arkasında birisi 3 aylık diğeri 2 yaşında kız çocukları bıraktı bu vatana. Allah tekrar rahmet eylesin. kendisi çok güleç ve eğlenceliydi rabbim de yüzünü güldürmeye devam eder inşallah. diğer arkadaşım da şu an şırnak'ta bir acımız var zaten diğeri için diken üstündeyiz. Allah hepimize sabır versin.
devamını gör...
piyade uzman çavuş-selçuk paker

diyarbakır'ın sur ilçesinde 30 ocakta katıldığı operasyonlarda ağır yaralanarak kaldırıldığı diyarbakır asker hastanesinde şehit düşmüştü. özel kuvvetler mensubu idi. kendisini hakkari dağ ve komando tugayında görmüştüm bi kaç kere, Allah rahmet eylesin...
devamını gör...
özel harekat polisi-abdülkadir oğuz

hakkarinin yüksekova ilcesinde subat ayında nisanlısıyla alısveris yaparke yps teröristi tarafından ensesine bir kursun sıkılarak sehit edildi. geride acılı bir aile,psikolojik nedenlerden dolayı tahliye edilen bir kadın ve öfkeden ne yapacagını sasıran görev arkadasları birakti.
Allah rahmet eylesin.
devamını gör...
jandarma binbaşı ahmet kahraman. 1'inci jandarma özel asayiş komando tabur komutanı. jandarmanın en özel birliğinin komutanı iken şehit düştü. yarın ikindi namazını müteakip defnedilecektir. Allah rahmet eylesin.

devamını gör...
mevzide elindeki silahla mücadele eden bir nefer olsaydım en fazla ağrıma gidecek olan şey muhakkak ölmüş olmamın hiçbir şeyi değiştirmeyecek, kimseyi rahatsız etmeyecek olmasını bilmek olurdu.. zaten şehit düşen askerlerin tahte'l şuurlarında bu var. şehit olan yiğitler ölümleriyle yaşamalarına vesile olduğu diğer kesimin riyakarlığına, ihmalkarlığına, vurdumduymazlığına yaşarken de şahit oldu, ölürken de olacak.. inanç eksikliği fevkalade boyutlara ulaştı. suçluya dokunulmuyor ve keşke bununla kalsa bir de taltif edilen dengesizler var memlekette. şehitler için mükafat Allah katında.. herkes buna sığınıyor. Allah'ın emirlerini ve tavsiyelerini Allah'ın katından kendi dünyalarına indirmeyen, hayır güzelim bize nazil olmadı o ayetler ( dil ile bunu ikrar etmese bile, yaşayışı ile inkar eden ) bütün ahaliye şunu söylemek istiyorum; bu akşamki maçı sakın kaçırma tamam mı aslanım! jony walker'ını iç, panatellanı yak kahrolasıca, gece akşama kadar diskoda dans et, didim'deki otelin erken rezervasyonunu kaçırma. aman kıçının üstünde bir dakika olsun durma. bütün pisliklerin için, bütün ahlaksızların aşkına: özgürlük, demokrasi ve bütün bu kevaşeliğine mübayin olan yasaların için tu kaka..
değil mi müptezel, sende yanlış olmaz. olmuşsa da yanlışlıkla olmuştur, değil mi..
devamını gör...
şehitlerimizin unutulmaması için sözlükte tutulan köşe. tarihe notlar. acılar. acı acı yeni şehit haberlerinin gelmesi..

Allah cümlesinin mekanını cennet etsin.

dilerim ki isimler rakamlara karışmaz. dilerim ki teröre alışılmaz. dilerim ki şehit haberleri sıradanlaşmaz.

#5447739

devamını gör...
''vatan uzaklardan bakıpta benim diyenlerin değil ! yar koynuna baş koymadan şehit düşenlerindir''

şehit özel harekatçının günlüğünden..
devamını gör...
son günlerde ahirete göç edenler;

22 nisanda tuncelideki saldırıda yücel yılmaz, volkan karatepe ve özcan özden,

birkaç gün önce şırnaktaki çatışmada habib gökçe ,

mardin nusaybinde çatışmada yaralanan ve 17 gün sonra tedavi gördüğü gatada şehit düşen özel harekat polisi hakan yurtoğlu..
çocuğun cami bahçesinde oyun oynaması içi cız ettiren detay lardan.

Allah cümlesine rahmet eylesin.. peygamberimize komşu etsin.

devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar